Ospalek

Film je zábavný asi tak do třicáté minuty, potom je to jen jedna velká honička, která mě nijak zvlášť nezaujala. I když nepopírám, že spojení Bourvila s Funésem je navýsost skvělé. ()

DANJELKO

bláznia Francúzka komédia, je to tak správne prehnane že je to aj vtipné, humor je tam veľmi jednoduchý no za to vtipný. ()

Jirkacek

Snímek Velký flám byl natočen již v roce 1966 a tak není divu, že se za tu dobu nesčetněkrát objevil na televizních obrazovkách. Z toho důvodu na jeho scénách spočinulo i mé oko, nicméně v celku jsem jej viděl asi jen jednou a to ještě před mnoha lety. Pamatoval jsem si proto jen nějaké útržky a tak abych jej správně ohodnotil a napsal zasvěcený komentář, rozhodl jsem se na něj podívat po letech znovu. Francouzská komedie začala sestřelením britského letadla nad Paříží, přičemž se zachránila trojice pilotů - Peterem Cunningham (Claudio Brook), Alan MacIntosh (Mike Marshall) a velitel Sir Reginald (Terry-Thomas). Ti se každý ukryl u někoho jiného a to způsobilo, že dva Francouzi byli přinuceni k hrdinství, aniž by o něj stáli. Jedním z nich hudební dirigent v Opeře Stanislas Lefort (Louis de Funes) a druhým pak malíř-natěrač Augustin Bouvet (Bourvil). Angličanům pomáhali jak mohli, nicméně v patách jim byl doslova celý wermacht v čele s majorem Achbachem (Benno Sterzenbach). Postupně se sice všichni ocitli v německém zajetí, ale společnými silami a důvtipem se zase ocitli na svobodě a to hned několikrát, když jim pomohly dvě ženy - půvabná Juliette (Marie Dubois), do které se zamiloval Augustin a klášterní sestra Marie-Odile (Andréa Parisy). Na druhé straně stál opilý a šilhající německý voják (Michel Modo) s celou německou armádou, ale nakonec se všem povedlo utéci za demarkační linii a to v divoké závěrečné scéně s kluzáky. A byl konec svěží, letní a velmi vtipné komedie, která mne zabavila na 132 minut. I když bych ve filmu našel několik slabších a hluchých míst, tak mne vcelku snímek zaujal a rozesmál. Jen bych připomenul, že v šedesátých a sedmdesátých letech francouzská kinematografie natočila několik filmů, v nichž si dělala legraci z německé armády a tak se jim chtěla pomstít za okupaci v období druhé světové války (Stepující Stonožka nebo příhody Sedmé Roty). Velký flám se podle mého názoru přidal k těm nejlepším, co na toto téma vzniklo a tomu odpovídá i mé hodnocení. Suma sumárum, snímek Velkých flám ode mne získal čtyři proflámované hvězdy ****. ()

GrooteLulu

....koukl jsem se po letech na film a na hodnocení a vidím stále plnej počet hvězd snad od narození "v kině"...od Funése s Bourvilem nemohu čekat víc... kdyby Forrest Gump "byl" z druhésvětové hrál by tam Funés a Bourvil.."Me for you and you for me" ()

Korpy22

Opět skvělý film s Louisem De Funésem, který je tentokrat v pozici dirigenta, který schovává nežádoucí vojáky. Je zde spousta vtipných momentů a absurdních situaci a celkově film velmi vtipně běží. ()

Cacorka_eliz

Tohle je můj nejoblíbenější film s Funésem. Jednou za dva roky si ho z nostalgie pustím a pořád mě baví. Takové dobrodružství by chtěl snad zažít každý. Děkuji za tuhle velkou éru skvělých film a lidsky naplněných filmů. ()