Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele BROKEN_ k tomuto seriálu (84)

Vidění (2016) (S04E12)

Super díl. Ivar je borec, jeho scény s Ragnarem je radost sledovat :D. Akorát je mi líto Ragnara. Jeho konec se blíží :(. ()

Dvě cesty (2016) (S04E13)

Konec Ragnara se blíží. Scény s ním a Ivarem velmi dobře fungují. Lagertha se s tím vůbec nesere, což je dobře. Ještě 2 epizody a je konec nejlepší seriálové postavy. :( ()

Všichni jeho andělé (2016) (S04E15)

SPOILERY: Tuhle epizodu nebudu hodnotit, protože nevím jak. Zakončení Ragnarova příběhu může být pro někoho zklamáním. Pro mě středně. Přesně takhle totiž Ragnar umřel i ve skutečnosti. Asi patnáct minut před koncem mi začali téct slzy. Celkem dost slz na ty předchozí epizody. No a závěr? To jsem bulel jak malý dítě. Ragnar odešel jako největší Viking, který do poslední sekundy svého života naděloval strach svým nepřátelům. Jeho poslední proslov mě dostal. Ragnar Lothbrok navždy zůstane v mém srdci jako ta nejlepší a nejlíp zahraná( Travis Fimmel ) seriálová postava. Budu koukat do té doby než Ragnarovy synové nevykonají svou pomstu. Pak končím s tímhle seriálem, protože bez Ragnara nikdy už dál. ( no, koukám pořád mimochodem :-D ) ()

Křižovatky (2017) (S04E16)

Luxusní díl. V Kattegatu začíná přituhovat. Závěr mi nahnal husinu. ()

Velká armáda (2017) (S04E17)

Z Bjorna se stává nový Ragnar. Už se nemůžu dočkat na bitvu v Anglii. ()

Pomsta (2017) (S04E18)

To si snad dělají prdel ne? Co to bylo za bitvu!? Achjo. Epizoda super. Král Aelle se naučil lítat : D. ()

V předvečer (2017) (S04E19)

Ivar se ukázal jako skvělý vůdce. Očekávám velké finále 4 série. ()

Zúčtování (2017) (S04E20)

Úžasný závěr. Helgo, tohle sis nezasloužila :( . ()

Série 5 (2017) (S05)

Je to nejslabší série. To je jasné. Ale i po smrti Ragnara se to pořád dá. Flokiho linka je nejslabší. Ale v závěru to nabralo obrátky. První půlka 5 série, je hodně dobrá, a fanoušci si musí říct, že i po smrti Ragnara se to pořád dá. Jenže pak přijde druhá polovina a ta jde kvalitou dolů. Je to celé natahovaný. Ivar hodně klesl. Ubbe neskutečný frajer. To stejný Harald. Po dlouhém uvážení se jedná o dobrou sérii, ale potom všem to šlo kvalitou dolů. Slabší 4*. Uvidíme co 6 série. Doufám v důstojné zakončení! ()

Král Rybář (2017) (S05E01)

Tak jsem se nakonec nechal ukecat, i když je pravda, že za to z části může mé pouto k seriálu. To že jsem říkal že končím byla pravda, ale nějak mi to chybělo, tak jsem zkusil první díl, no a jo v pohodě. Co se mi na seriálu líbí je vizuál, kamera, hudba a samozřejmě herecké výkony. Ivar, Ubbe to hodně táhnou a jde vidět že po Ragnarovi dostanou hodně prostoru se předvést. Co se mi ale nelíbilo je opět časový skok, teda věkový skok. Časově to je tak o pár dní po 4 sérii. Ten věkový skok mě hodně štve. Alfred je už dospělý, wat? Nechápu. Ono je pravda že tohle tvůrci dělají furt během seriálu, ale já to nemám rád. I tak se přes to přenesu. Ragnar mi ale i tak chybí. :( ()

Země bohů (2017) (S05E02)

Král Wessexu žije v chatrči, a najednou vede velkou armádu, nechápu. Už se ukazují scénaristické chyby. To stejný Lagertha, místo toho aby zabila Haralda, tak se nad ním projíždí :D. Flokiho scény na Islandu jsou úžasně natočený, kamera zabírá krásný záběry. Už by to chtělo nějakou bitvu. :) ()

Otčina (2017) (S05E03)

Po dvou epizodách tu máme díl, kterému můžu dát 5 hvězdiček. Ubbeho mi bylo líto, tohle si nezasloužil. Ivar mi připadá jako Sithský lord ze Star Wars. :) ()

Plán (2017) (S05E04)

Bjornova reakce když dostal pusu neměla chybu. Ten věštec je fakt chodící spoiler :D . Vypadá to že Ivar si to dal zase na pána. ()

Zajatec (2017) (S05E05)

Vtipné scény s Bjornem fungují skvěle. Ten konec, holy shit! Tvůrci něco pochytily od seriálu The walking dead. ()

Vzkaz (2017) (S05E06)

Velmi slabý díl, který má nudný pasáže. Floki mně začíná nudit. Zato Ivar si to pořád dává. Biskup Heahmund bude teď bojovat za Vikingy, no budou se dít zajímavé věci. ()

Úplněk (2018) (S05E07)

Pro někoho nudná část, pro mně parádní část. Za všechno může hlavně hudba, herecké výkony a skvěle natočený díl. Hrozně se mi líbilo jak seděli u stolu a plánovali jak proběhne bitva. Co se mi ale nelíbilo byl Bjorn. Vzdát se krásné Torvi, tomu nikdy neodpustím. Doufám že následující bitva proběhne ve velkém stylu, a ne jako na konci 4 série, proti Králi Aellovi. Ragnar mi chybí :( ()

Žert (2018) (S05E08)

Prozatím nejlepší epizoda 5 série. Už jsem se bál že se bitvy nedočkám, ale nakonec jsem maximálně spokojen. Jen mi přijde trapný že všechny hlavní postavy tam kosijou jednoho po druhým. Taková ta výhoda hlavní postavy :-D ()

Prostý příběh (2018) (S05E09)

Po minulé epizodě kde jsme měly konečně bitvu, tu máme díl ve kterém se sice jen kecá, ale děje se tam tolik věcí, že další díly budou o to víc zajímavější. Včelka vs Aethelwulf, nechtěl bych :0 . Flokiho je mi celém líto, tohle si nezaslouží. Tak teď je na řadě rozhodující bitva o Kattegat. Myslím že každý tuší jak to skončí. :( ()

Okamžiky vzpomínek (2018) (S05E10)

Už chápu proč má tenhle takové hodnocení. Styl vyprávění je hodně jiný, než na co jsme zvyklí, ale mně se to mega moc líbilo. Bitva proběhla tak jak jsem očekával. Alex Anderson si roli Ivara neskutečně užívá. Margrethe je hodně psycho :0 . Lagertha má během chvíli bílý vlasy? Wtf. Tak teď jsem zvědav jakým směrem se seriál vydá. ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku