Vikingové

Irsko / Kanada, (2013–2020), 66 h 51 min (Minutáž: 44–51 min)

Tvůrci:

Michael Hirst

Scénář:

Michael Hirst

Hudba:

Trevor Morris

Série(6) / Epizody(89)

Recenze uživatele Eliott k tomuto seriálu (93)

Prostý příběh (2018) (S05E09) odpad!

Flokiho trapárna přinesla paradoxně nejzajímavější příběh epizody, ale i přesto hodnotím 10% odpadem. Příběh okolo Lagerthy a Heahmunda naprosto zbytečný 0%. Dále proč by proboha Rollo posílal značnou část své armády na sever, kde pro něj není nic cenného a navíc kvůli sporu, který mu ani nic nepřinese. A co je nejhorší? On se sám ani nezůčastní!!. Dále Král Aethelwulf zemřel asi tou nejhorší smrtí v seriálů a to už ho klidně mohli raději nechat umřít ve spánku než tohle. Následná nominace nového krále byla trochu přitažená za vlasy a vůbec jsem z toho neměl dobrý pocit. Zdaleka to nebylo jako ,,The king in the north!". 1*...Podtrženo, sečteno 5% a nejhorší epizoda seriálu a první odpad. ()

Okamžiky vzpomínek (2018) (S05E10)

Jen těžko uvěřit, že na tomhle pracovali stejní lidé jako na první a druhé sérii. Já říkám bravo, našli jste si způsob jak pokazit bitvu idiotskými a zbytečnými ,,tripy" flashbacky a na střídačku s prolínáním náhodného zábíjení pěšáků hlavnimi postavami. Jinak logicky, proč se raději strana Bjorna a Lagerthy neopěvnila v Kattegatu než se nechat pozabíjet mimo hradby a pak jim stejně město nechat bez boje? (nebo proč ho tedy vůbec před útokem opevňovat v první řadě??) Frankové tu jsou také zcela nelogičtí a nejradši bych dal odpad. 15% čistě za část bojových scén. ()

Odhalení (2018) (S05E11)

Seriál začíná být pěkně hloupý a náhodně zpatlaný dohromady. Co tom vůbec dělají ti Frankové a jak se tak rychle začlenili do kolektivu? (k smíchu) Zrady, přetvářka a nově nalezené děti. Skoro jak telenovela. A to jak si Bjorn rozmyslel z ničeho nic zabití Rolla to bylo až k smíchu, i s tou nadmíru trapnou prupovídkou. Dále Rollovi směšné podmínky a k tomu ještě nepochopitelnější jejich akceptování. Dále se ještě ,,geniální Ivar" zachoval jako naprostý pitomec a nechal si opět Bjorna proklouznout. Některé části jsem chtěl dokonce přetáčet. 20% a převážně dávám kredit za konec. ()

Nejodpornější vražda (2018) (S05E12)

Když člověk sleduje pozorně, všimne si, že se v seriálu nachází více blbosti a logických trhlin než je zdrávo. (z těch menších: kde zase na Islandu objevili koně, když si žádného nepřivezli?). Dále situace kolem Margaret dosáhla uspokojivého vyvrcholení a jsem zvědav, co na to rekne Hitsvik. Ivar se nechá oblbnout ne příliš zajímavou ženou a vůbec tuhle dějovou linii vidím jako další slepou uličku. Alespoň situace v Anglii začíná být zajímavá i když počínání obou biskupů mi nepřijde nijak logické. 49% ()

Nový bůh (2018) (S05E13)

Čekal jsem mnohem víc. Dostali jsme další užvaněnou nudu kdy postavy již mezi sebou nemají žádnou chemii a ani mé sympatie. ()

Ztracený okamžik (2018) (S05E14)

Trochu jsem byl zklamaný, že Ivar nechtěl opravdu obětovat svého bratra (takže oběť byla dost trapná a sledoval jsem ji naprosto bez emocí), ale druhá polovina série se vyvinula už podstatně lépe. Dokonce i Flokiho dobrodružství mne začíná zajímat. Dávám 3 hvězdy, ale pořád je to teda slabota. Vše zajímavého se odehrává nyní pouze v Anglii. Hitsersk se chová naprosto nepochopitelně a Ivar se asi zbláznil. ()

Peklo (2018) (S05E15)

Ok takže bitva i přípravy na ni byly dost dobré, Ale zase tak dementní smrt. To jako fakt, že bishop uprostřed vřavy kde ani jedna strana nestřílí schytá během 10 sekund najednou 4 šípy? Dále Magnus který, žil celý život mezi sasy najednu bravůrně ovládá jazyk seveřanů kteří ho navíc bez okolků přijali a začali mu plně důvěřovat. Nebo moment kdy Ubbe představuje králi Alfrédovi katapult. Proč do seriálu neustále cpou tolik nelogičností? Ale stále v téhle serii hodně nadprůměrné 65% ()

Buddha (2019) (S05E16)

Opět zajímavá politika i akce. Flokiho části stále slabší, ale aspoň už to neni k uzoufání. Vskutku pro mne seriál opět ožil a těším se na další díl. Bohužel však má seriál velký potenciál, který tvůrci pravidelně pohřbívají. ()

Nejstrašnější věc (2019) (S05E17)

Tvůrcům se pokaždé povede pozabíjet hlavní postavy naprosto stupidním způsobem a nebo když už si to někdo zaslouží a pak umře, tak je to provedeno naprosto neuspokojivím způsobem. Nicméně je to jediná epizoda Flokiho dobrodružství která dává trochu smysl. Chudák Helgi. Ivar i Hitsverk nudí a aspoň Anglie to pořád drží. 55% ()

Baldur (2019) (S05E18)

Nalezení Lagerthy bylo nanejvýš divné a krátkodobé šílenství nepochopitelné a teď se navíc zdá, že se znovu kompletně uklidnila, nuž dobrá tedy. Scéna s porodem na můj vkus až příliš detailní a tak se v epizodě vyskytují pouze dvě zajímavé dějové linie a to, že si pes Hitsverk konečně řekl dost a pak také Ubbe, který u mne zůstává nejoblíbenějším synem ragrara. Celkově: Floki 10%(za rozhovor s Ketilem), Lagertha a Judith 5%, Kitsverk 30%, Ivar 10%, Bjorn 15% a Ubbe 60% ()

Co se děje v jeskyni (2019) (S05E19)

Tato epizoda obsahuje bezpochyby nejlepší a nejpropracovanější souboj z celé show a možná je to i nejlepší souboj ever. Zbytek bohužel nic moc a Flokiho dějová linie už by se dala pomalu odepsat odpadem. Mimo Ubbeho, také Bjorn a samotný konec zachraňují zbytek epizody. Ale Flokiho procházka jeskyní, to je prostě výsměch. 79% za ten souboj, zbytek je průměr a podprůměr. ()

Ragnarok (2019) (S05E20)

Dobré zakončení celé série a další ucházející bitva. Ale zase tolik blbostí. Jak se proboha mohlo Ivarovi podařit utéct? Kripl s nejznámější tváří v Kattegatu si odjede jen tak a nikdo ho zdá se ani nehledá. Edit 07/06/21: Náhodou jsem zahlédl v TV a opět mne fascinovalo, že Ivara prostě nikdo vůbec nehledá. Konec docela k vzteku. ()

Série 6 (2019) (S06) odpad!

Pamatuji si na doby, kdy lidé srovnávali Vikingy s Hrou o trůny (Nutno říci, že já byl u prvních 2 sérii jedním z těch lidí). K tomuto srovnání se dnes bohužel vracím, neboť poslední sérii hodnotím odpadem u obou seriálů. A to s jedinou výjimkou, že ve Hře o trůny byl pokles mnohem strmější a v podstatě nastal až u 8 série, zato tady nás scenáristé krmili nelogickou břečkou už nějakou dobu, ale stále to bylo místy koukatelné a leccos jsem jim i odpouštěl. Nicméně zvědavost mě nakonec donutila dokoukat, čehož již zpětně lituji. Opravdu to nestálo zato! Scenáristé si dělali co chtěli a popírali i ty nejzákladnější zákony. Vypíchl bych například několikačlenná zmrtvýchvstání (Bjorn, Harald, Hitsverk, Torvi), Ivarovu (a nejen jeho) teleportaci z místa na místo, obyvatelé Islandu, co se za měsíc rozmnožili jak králíci a vůbec neustálou bezproblémovou plavbu bez navigace. To by se ale stále ještě dalo odpustit. Ze všeho nejhorší však zůstává rozporuplné a naprosto nepochopitelné chování hlavních postav v klíčových situacích (často však i v maličkostech). PS: potenciál hlavních postav byl často zcela promrhán (hlavně tedy u postavy Ubbeho) a dočkali jsme se několika neuspokojivých smrtí, kdy se někdo znenadání zjevil a probodl tak hlavní postavu ze zadu bez boje. Vrchol všeho pak byl zcela nehodící se konec, kdy si tvůrci spíše připravovali půdu pro navazující seriály. Myslím, že není ani nutné dodávat, že s tvůrci už nechci mít nikdy nic společného. Hrůza hrůz! A to jsem si myslel, že nic nepřekoná Hru o trůny a tady to máme! Celkové hodnocení: první polovina je zachraňována Lagerthou a ohodnotil bych ji jednou hvězdou. Druhá část je však ztrátou času a ani nepříteli nedoporučuji koukat. Odpad! a celkově také, jelikož seriál uráží divákovu inteligenci stejně tak, jako všech postav v něm. ()

Nové začátky (2019) (S06E01)

Začátek ušel. Rychlé uvedení do děje, ale zbytek epizody nezajímavý a utahaný. A koho to vůbec zajímá, kdo vládne Kattegatu a kolikrát bude ještě někým dobyt pořád stále dokola, pouze s horším scénářem a herci. 30% PS: Bjorn si zřejmě myslí, že propuštěním kriminálníků na svobodu je dobrý nápad. K tomu ještě všechny najednou, což z nich zaručeně udělá nebezpečnou skupinu vyhnanců, kteří budou loupit a zabíjet společně. ()

Prorok (2019) (S06E02) odpad!

Od samého začátku nás tvůrci zasypou hromadou blbostí a nelogičností. Flatnose si dopluje sám bez navigace do Kattegatu na mini lodičce Flokiho, kterou tam osadníci ani nepluli, neboť si s sebou převezli i koně a všelijaký dobytek a chová se podivně. Pak následuje celkem zajímavý příběh v Rusku plný zrad a upevňování moci. Bohužel je však vystavěn okolo postavy, která je každému u prdele a další, která měla být raději už dávno po smrti. Celé je to tak trochu přitažené za vlasy a nic nesedí. Divákovi vlastně už ani na nikom z nic příliš nezáleží. ()

Duchové, bohové a přisluhovači (2019) (S06E03)

Vikingy jsem měl rád a vůbec se mi nelíbí co se s nimi stalo. Příběh v Rusku je sice vylepšením příběhu na Islandu, ale pořád je to dosti nezáživné a tím pádem k ničemu. Lagertha již zdá se také nemá show co nabídnout, Hitsverk se změnil v nicotnou trosku a Bjorn se asi snaží vládnout, což se mu ani trochu nedaří. Rozhodně to diváka ani nebaví, neboť si oblíbil Bjorna pro jeho horkou hlavu a ohromnou sílu, ne pro pletichy v nichž je úplně marný. Jedinou zajímavou postavou tedy zůstává Ubbe, kterého ale tvůrci pomalu vypravují na Island, takže můžeme s jistotou čekat další krok zpět. ()

Všichni zajatci (2019) (S06E04)

Zatím nejlepší epizoda série a výjímečně to i všechno dávalo dobrý smysl. Nejlepší částí je bitva ve vesnici Lagerthy, ale i to pitomé Rusko mne začíná trochu zajímat a Bjorn král také není část k zahození. 70% ()

Klíč (2020) (S06E05) odpad!

Opět nejnudnější část série dostává nejvíce prostoru. Jako bychom neustále sledovali jen feťáka Hitsverka. Dal bych 1 hvězdu za sněm králů. Jinak téměř odpad. ()

Smrt a had (2020) (S06E06)

,,I am too young to remember Ragnar" Říká Bjornovi chlap který by mohl být jeho otcem. Nicméně celá epizoda stojí jen na Lagerthině vesnici (4*) a Bjornův celý sněm dá tak nejvýš 3* a je završen zcela nepochopitelným Kjetillovým rozporuplným jednáním. Napřed Bjorna zradí, pak mu naopak zachrání život a takto se vlastně chová celou sérii a nikdo se to nepokouší vysvětlit. Proč by si vlastně hlavní postavy drželi u těla nespolehlivého bláznivého člověka jako je KJetil? Na závěr si ještě Lagertha myslela, že bude dobrý nápad odcestovat sama do Kattegatu s otevřenou sečnou ránou na břiše, kde ji následně potká Hitsverk jak se plazí po zemi a ve svém feťáckém delíriu ji zabije. Následně si oba v objetí pobrečí nad životem.....Lagertha si zasloužila mnohem lepší konec. 65% PS: přes všechny mouchy je tato epizoda stále tou nejlepší z celé šesté řady a s odstupem času je již jedinou na kterou si občas jen tak vzpomenu. ()

Ledová panna (2020) (S06E07) odpad!

Náležité, a ze začátku až dojemné rozloučení s Lagerthou. Ale vážně tomu museli věnovat celou epizodu? Dal bych jednu hvězdu jako úctu k Lagertě, ale je to hrozná nuda a ke konci mě to znechutilo natolik, že jsem se vůbec nebavil a začal si hrát s telefonem. PS: kdo je vůbec ta žena co se pořád stará o toho Hitsverka. Měli bychom to vědět? ()

Nejstahovanější seriály za rok 2020

Nejstahovanější seriály za rok 2020

06.01.2021

Vikingové míří do Valhally

Vikingové míří do Valhally

20.11.2019

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

Vikingové míří do finále, co je nahradí?

04.01.2019

Živí mrtví nejpirátěnějším seriálem roku