Vdova

• Československo Vdova Coudercová (více)

On je příliš nespoutaný, ona příliš hrdá... Vdova Coudercová (Simone Signoretová) bojuje sama o udržení statku. Píše se rok 1930, všude je bída, a ani silná žena nemůže udržet statek. Náhoda přivedevdově Coudercové do cesty mladého muže Jeana Lavigne (Alain Delon). Vdova vítá pomoc, a ve svém opuštěném stárnutí vítá i pouhou jeho přítomnost. Jean má velmi dobrý důvod se skrývat, ale vztahy v domě nejsou tak jednoznačné a ideální, jak by se na první pohled zdálo. Vesnice a závist je příliš krutá, než aby nechala oba žít klidný život... Film je adaptací stejnojmenného románu Georgese Simenona, který vyšel i v českém překladu. (Česká televize)

kebom

Vynikajúca ústredná melódia, špičkové herecké prevedenie. Dej by mohol ísť viac hlbšie, ale atmosféra, kamera, strih i myšlienka vyvažujú tento nedostatok... Alain Delon a hlavne Simone Signoret podávajú obzvlášť dobré výkony. ()

ddf76

Tak herecky koncert Delona a Signoret v tomto francouzskem dramatu. Delon umel v dobach sve nejvetsi slavy hrat postavy tajemnych cizincu a nepotreboval k tomu skoro zadne mluveni. P.S Film jsem videl s Cz titulky a tam byla prelozena Francoise jako svagrova, protoze si Signoret vzala jejiho bratra a to Francoise nemohla prenest pres srdce. ()

Heavyman

Úplně jsem cítil "vůni" venkova a plesnivý půdy. Výborné drama, kde je hlavní hrdina svým způsobem šmejd a přesto mu musíte a hlavně chcete fandit. ()

Hapretor

Koukal jsem na to na chatě, kde nebyl jinej kanál než ČT 1 a ČT sport - z donucení na zabití času to ušlo. Ale dějově fakt o ničem. On ten Delon neni tak dobrej herec a fešák na roztrhání to taky neni ... nevim, co s tim tak maj ... ()

markotter

Člověk ví předem, jak to dopadne, přesto se na to se zaujetím dívá. A to díky Delonovi a Signoret, kteří utvořili opravdu povedený páreček. Pokud se k tomu přidá i dějová linka s mladou dívkou od sousedů, rozkol na život a na smrt mezi dvěma domy na opačných březích řeky a kousek staré opravdové filmařiny, tak je radost se na to dívat. ()

Looka

80% Jen jsem se celou dobu modlil aby tam nebyla nějaká vostřejší scéna s obnaženou důchodkyní Simone... ()

huzgi

Neokázalý a filmově čistý přepis románu Georgese Simenona. Skvělý výkon Simone Signoretové a uměřené herectví Alaina Delona. Film sevřený a ostrý jak nabroušená kosa. ()

ostravak30

Francouzská třicátá léta není zrovna často zobrazovaná doba. Alain Delon jako kriminálník, kterého zaměstná vdova Coudercová a mezi nimi se začíná rozvíjet zvláštní pouto. Třicátá léta zde však nejsou nijak postihnutá a film se tak zaměřuje výhradně na vykreslení vzájemného vztahu, venkovské atmosféry a lidské závisti. To hlavní tak přichází až skoro na konci. Do té doby je nutné přežít vyprávění, které v konečném důsledku k pochopení celého filmu úplně nutné nebylo. Plynulé vyprávění se tak střídá se zajímavějšími momenty, mezi které se tak ale řadí výhradně koitus mezi ním a mladou dívkou. ()

Pajela

Za motiv Jeanovy vrazdy musim dat o hvezdu navíc. Jinak ackoli herci skvělí, příběh mi připadal jaksi zvláštní a nad tri jit nemohu. Ale jak jsem napsala hore... SPOILER! "mel jsem uz vseho dost" bomba :-D ()

kedluben

takové jaksi klasické dílo. od začátku tak nějak tušíme, možná i víme. ale stejně se necháme odnést atmosférou a vynikajícími hereckými výkony......dobrý, fakt ()

Atron

Dobrý, ale trochu mi to připomnělo Hříchy pátera Knoxe... pokud se v obraze použije pistole a petrolej, obé najde využití. ()

zigy

Díky sličné a vyzývavé sousedce s miminem, se kterou Delon průběžně koketuje, to má šmrnc. A taky díky tajemství, které skrývá jeho postava, a vůbec celé skvělé atmosféře ospalého venkova, kde se na první pohled nic neděje, ale kde to vře spodními proudy - vztahy mezi lidmi a rodinami byly vždycky komplikované. Výborný dabing z 90tek - Obermajerová na statkářku Signoret. ()

Kozlowski8

Stárnoucí vdova poskytne střechu nad hlavou mladému tulákovi Jeanovi, který jí pomáhá pracovat na jejím statku. Postupně si k muži vytvoří silný vztah, který ale dělá zlo v mezisousedských vztazích a do toho vyplouvá na povrch Jeanova minulost... Vcelku hezký film s legendami francouzské kinematografie v hlavních rolích, v poetickém prostředí francouzského venkova v meziválečné době. První polovina tak trochu červená knihovna bez větších dějových nápaditostí, kromě hezky zachyceného vývoje vztahů Coudercové a Jeana, což je asi hlavním kouzlem snímku. Konec už spíš kýčovitý, naivní a klišé zavádějící. 60%. ()

PTuranyi

Výborná dráma o chlapíkovi na úteku z väzenia. Akčných scén sa tu však nedočkáte. Výborná produkcia rozpráva príbeh rozvážne a nevyhýba sa každodennej rutine a sociálnym vzťahom. Alain Delon a všetci herci pôsobia prirodzene. Príbeh graduje a záverečné minúty sú nahustenou zmesou drámy lapania hlavného hrdinu a zároveň drámy vzťahu Jeana a vdovy Coudercovej. Tento príbeh nemôže mať šťastný koniec. 75% ()