Victor, Dan a Tom sú traja problémoví mladíci, ktorí chodia poza školu. Dostanú sa do opusteného zábavného parku, kde ich však nič príjemné nečaká. Dostanú vízie, v ktorých ženu spútanú v reťaziach ťahá maskovaný muž prezlečený za klauna. Maskovaný muž si chlapcov vzápätí všimne a tí sa ihneď dajú na útek. Objavili totiž niečo, čo bolo roky ukryté a čo nemal nikdy nikto vidieť. Mladíci sa snažia privolať políciu, avšak kvôli ich záznamom a problematickej minulosti im polícia odmieta pomôcť. Ešte v tú noc sa každému z nich niekto vkradne do domu a snaží sa zabiť jedného po druhom. (kubqo)

tron

Traja chlapci za mestečkom objavia hrôzostrašné kulisy, ktoré náhle ožívajú a ukazujú im peklo na zemi. Síce sa im podarí v poslednej chvíli utiecť domov, ale zlo si ich v noci nájde aj tam, pevne rozhodnuté nekompromisne ich vyvraždiť. Stoj čo stoj. Vrátane rodín a babysitteriek, ktoré chlapcov v tú strašnú noc obklopujú. ()

Karamanlis

Alexandre Bustillo a Julien Maury sú frajeri, idúci si svojou cestou a v Among the Living si ešte zreteľnejšie vyprofilovali svoj štýl a rukopis. Ich trademarkom je brutalita, násilnosť, priamočiarosť a najmä svojráznosť a originalita. Do svojich hororov vždy zakomponujú nejakú znepokojivú bytosť z ktorej divákovi behá mráz po chrbte a inak tomu nie je ani v Among the Living, ktorý prináša zdatného konkurenta šokujúcim postavám z predchádzajúcich počinov tejto francúzskej dvojice. ()

*CARNIFEX*

Trojica záškolákov, ktorých už viac nebaví sedieť v školských laviciach, jedného dňa vchádza na pozemok opusteného štúdia BlackWoods, kde nechtiac vyrušia muža v maske klauna pred zavraždením mladej ženy. Ten sa následne na príkaz "pána" vydáva na cestu "zahladenia" svedkov. Ani jeden z chlapcov o danej udalosti nesmie prehovoriť. Úvod ako z veľkej knihy nastavil latku tohto snímku skutočne privysoko. Napriek rýchlemu tempu počas celej dĺžky filmu, kedy divák nepozná okamih mimoriadnej nudy, mi dve gore scénky prídu proste málo. Záverečné rozuzlenie bolo nad svetlo sveta jasné od samotného začiatku, takže o vyvolaní nemého úžasu z prekvapenia "kto, čo, prečo, začo" taktiež nemôže byť reč. Nebolo to špatné, ale ani nič mimoriadne - 55%. ()

Flipnic

Pro mě se jedná jednoznačně o HOROR ROKU 2014 !!! Všem vám radím, nic si o tom nečtěte a nezjišťujte!! Obrovskej pozor na spoilery, jinak vám to může vzít celej ten požitek z toho!!! Proto jsem se pro vaše dobro rozhodl o tom skoro nic nepsat ... každopádně je to opět extrémně napínavej, strašidelnej, "politicky nekorektní" a krutej film!! Už se mi fakt dlouho nestalo, že bych si u hororu musel dávat "vydejchávačku" ... Až na sklonku roku jsem se onečně po těch sračkách dočkal pořádnýho hororu!! TOHLE MĚLO JÍT DO NAŠICH KIN!!! Tohle jo, to je fakt pecka!! ... enjoy ... (Sofistikovaní odborníci prominou, ale vůbec tomu nerozumí a melou hovna jako vždycky ... Kdo chce pořádnej moderní horor, tak tohle je jasná volba ... ;-) ) ()

LIVINGDEAD

Nenávidím v horrorech vraždy mimo záběr! Tak buď se točí horror, nebo fantasy film přístupný od 12 let. Začátek s těhotnou lady byl brutal, pak se to zvrtlo v rodinný český film "Páni kluci" , no a končí to chaotickou srdceryvnou scénou táty a synka.... Dávám 50% zejména za kameru (není to žádný amatérský shit), za obraz, zvuk a herecké výkony. ()

Časové pásmo bylo změněno