Divergence

• USA Divergent (více)

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá a test ukáže, že je divergentní - nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat. (Bontonfilm)

Veniss

Házím tenhle film do stejného pytle, kde už je Twilight, Hunger Games nebo Mortal Instruments. Skoro nic dalšího bych k tomu nemusela dodávat, kdo zná tyhle filmy, udělá si jasný obrázek. V zásadě to není špatný film, zase trochu jiný příběh byť se stejným jádrem. V zásadě tam hrají fajn mladí herci. Jenže mám výhrady k logice a ke zjednodušování příběhu, který je tak na úrovni desetiletýho žáčka základní školy, k šablonovitosti postav. Možná by mu prospěla kratší stopáž. Můj verdikt: jednou vidět postačí, dosáhne na slabé tři hvězdičky. ()

mark9th

Nechcel som sa k tomu vyjadrovať, ale nakoniec mi to nedá. Jednoznačne jeden z najnelogickejších mainstreamových počinov, až okato určený k vyrabovaniu kapesného pubertálnych ''teenage girls''. Nehodnotím knihu, tu som nečítal, avšak ako prírastok do kinematografie toto čudo stojí za (a prepáčte za výraz) veľké HOVNO! 20% za neskutočnú tragikomickosť. ()

Themilhaus

Musím říct, že to předčilo veškeré mé očekávání. A pro mě další velmi povedné Scifi, které bylo originální, zahrané i natočené skvěle! i zvolená hudba seděla velmi náramně .To vše s dobrým příběhem do kterého se dalo ponořit a to i přes vcelku rozsáhlou délku filmu. Jednotlivé žánry (akce i romance) byli dobře rozloženy a žádný z nich nijak nepřeháněl a nevyčníval. Dál už nemám co dodat a za mě určitě Big Like! ()

kubilov

Jakmile se kterákoliv sračka stane oblíbeným knižním bestsellerem, už se producenti předhánějí v hledání scénáristů, kteří by předlohu převedli do filmové řeči, relativně schopných režisérů, kterým zatemní zrak lukrativním kontraktem, wannabe sympatických hlavních představitelů aka hoe, u které převládne všeobecný názor, že asi bude i hezká, a boi, kterej vážně neumí hrát, ale třináctky z něj budou mít mezi nohama vodopády. Přesně to se stalo i v případě této Divergence, nebo co. Neil Burger se režisérsky zabil, Shailene Woodley bude asi nová superstar (budu blejt) a Theo James i s tím svým přitroublým výrazem už visí na zdech milionů malých hloupých holek. Nemá smysl se vypisovat o tunách nesmyslného chování jednotlivých postav, protože například u hlavní postavy jsou všechny krávoviny, které provádí, vysvětleny jen tím, že je prostě "divergentní", na což fakt nemám. Mnohem zajímavější je poznatek, že celý film je řízen pouze klišé, není možné nalézt scénu, která by skončila jinak, než by obyčejný pozorný divák ještě před jejím koncem odhadl, vážně ne. A to se pak jednomu ten film sleduje docela špatně, když je vlastně úplně jasné kam míří a co se bude po cestě dít, že? A aby toho nebylo málo, tak Miles Teller a Jai Courtney a jejich výstupy jsou omezeny pouze na to, že hlavní hrdince nadávají a ponižují ji, což by tak špatné nebylo, kdyby se to pořád a stále neopakovalo v tom samém znění. A co se týče Kate Winslet jako hlavní mediální tahounky, tak to byl vážně jen tah, jak nalákat do kin ještě více lidí, její postava je totiž pouhá nudná šablona, na kterou vážně nebyla potřeba herečka tohoto jména a kalibru. Poslední ranou, kterou racionálnímu divákovi Divergent uštědří, je pak doslova obludná délka, která z tohoto výtvoru dělá jen těžko snesitelnou záležitost. ()

Mardzis

Bojující, dospívající holky a jejich lásky zachraňují svět od zlé diktatury. Celkem snadno předvídatelný film, nedosahuje kvalit Hunger Games ikdyž se o to usilovně snaží. Další dva díly už budou jen prodlužování agónie. ()

gicous

Nebudu trhat partu a přikloním se k více či méně průměrnému hodnocení filmu. I když bych se rád kvůli první polovině přiklonil k hodnocení vyššímu, nemohu, protože jeho druhá polovina a zejména pak revoluční závěr si řikají o hodnocení z řádu těch nejnižších. Divergence se rozbíhá slibně - Shailene Woodley je sympatická a hezká, k tomu ještě i obstojně hraje. Samotný výběr frakcí a následný výcvik jsou dobře zvládnuté a alespoň na mně fungoval i pozvolný romantický nádech. Tvůrci se zpočátku nezabírají příliš politikařením, což se mi líbilo, neboť nedocházelo k rozpolcení děje. Naopak v centru dění stojí pouze hrdinka, její výcvik, pochyby, strach a láska. Následně ale dochází k nepřijemnému zvratu. Přichází politika a s ní větší ambice. Nejen myšlenkové, ale i filmařské. A tady tvůrci selhávají na plné čáře. Nejen že jsou akční scény slabé jako proutek, ale jsou také naprosto samoúčelné. Nemají podporu ani v protagonistech ani v choreografii ani v samotných zbraních, které jsou směšné. Pokaždé když někdo vystřelí, událá to fííííííí jako ze vzduchovky a někdo v dálce spadne. Něco jako když si kluci hrají na vojáky. Stejně tak padají do hluboké odpadní propasti i myšlenky spojené s příběhem. Revoluce, touha lidí po individuálním vyčlenění, platónovské rozdělení společnosti a nebo z druhé strany, touha režimu po ztrátě lidské jedinečnosti, poslušnost vládě, lidská svoboda se v průběhu filmu ztrácejí, až jsou důsledně pohřbeny pod nánosy filmařské průměrnosti a neschopnosti dovést slibný potenciál k nějakému smysluplnému vyústění. Ještě musím zmínit casting. Kromě ústředního zamilovaného dua jsou všichni obsazeni omylem, nejmarkantnější to je u Kate Winslet, které asi museli vstříknout nějaké oblbovadlo, aby ji do tohoto filmu dostali. Tak by mě zajímalo, co by s podobným tématem udělal Paul Verhoeven, s jehož Hvězdnou pěchotou má Divergence v úseku výcviku nemálo společného. To by byla jízda! 5/10 ()

Vykuk

Přišlo mi to sice jako "nemáme prachy, ale chceme udělat postapo scifárnu, najdem nějaké staré vojenské cvičiště, naženem komparz s příslibem, že budou v super trháku a to půjde.. scénář? - vemem nějakou profláklejší knížku a něco splácáme". No pořád to bylo lepší než Hunger games.. nebo možná když budu objektivní tak na úrovni jedničky (dvojka je už hrozná debilita). Filmu dost ubrala stopáž, nekonečně dlouhé nic, kdyby to zkrátili, bylo by to o hvězdu víc a ten konec.. no je jasné, že chtějí udělat pokračování, ale upřímně.. kdo jim o to stojí:) ()

chesterko

Hviezda za hudbu. Nudné, bez akcie. Ten výber ľudí do skupín mi pripomenul In Time, výcvik zase Hunger Games,.. V skratke zrecyklované nie je vždy dobré. ()

Renie42

Bylo to dobrý, zajímavá vize budoucnosti, jen se u toho musí trochu přemýšlet, protože kdo má stále odpovídat, co to jsou ty frakce a co to je divergentní. Tak říkám, koukejme na film. Hlavní hrdince jsem fandila. Nejvíc se mi líbil ten let na laně, to by byl adrenalin. ()

64B

Očekával sem od takového humbuku daleko, daleko víc. "Čtyřka" byl sympaťák, hlavní hrdinka mi neseděla. Originální příběh i přes to, že jsem celý film čekal stále na něco, co mě dostane do kolen a budu se těšit na nějaké pokračování. ()

Joedas

Tak snesitelná byla jen ta prostřední část a to nemyslim, že by mě vyloženě bavila. Nevím, čím to bylo, ale uvěřit světu a jeho uspořádání v hunger games bylo daleko lehčí než zde. Navíc mi nesedlo ani obsazení a když došlo na epické finále, div jsem si hlavu nevykroutil. ()

Jana8458

Kdo by čekal, že bude film stejně dobrý, jako kniha? Já tedy ne a jsem velmi mile překvapena. Film byl naprosto úžasný, záživný a hlavně ne nudný. Nemůžu se dočkat, jak si pohrají s druhým dílem. ()

Kimkong

První díl ze série filmů až nápadně podobných Hunger Games. Opět se náctiletá hrdinka staví proti režimu v postapokalyptickém světě. Bohužel ve filmu je mnoho velkých náhod, děj je dosti předvidatelný a oproti Hunger Games je tu mnohem více sázeno na romantiku. Ačkoli je film o něco horší než jeho starší kolega, musím říct, že za celé dvě hodiny jsem se nenudil a jsem zvědav, s čím přijdou příště. teda kromě rozdělení poslední části na dvě, jak již novým nepěkným zvykem. ()

dzberry

Jsou filmy, u kterých by neškodilo, kdyby samy sebe braly trochu víc vážně... Páč zápletka s orwellovským drobením (ač prostá, tak dobrá) neurazí, celku ale celkem dost zásadně škodí středoškolské napětí (včetně toho táborového výcviku a následných soubojů), vysokoškolská lovestory a finále věnované nenáročnému divákovi s pěti vychozenými ročníky školy zvláštní... Film s označením „od patnácti let spíše nevhodné“. ()

johnsnow

Vynikajúce. Dystopický svet vytvorený dokonale a Tris a Tobias sú skvelý pár. A Kate Winslet? Normálne že máte chuť do nej vypáliť zasobník. PS: oceňujem, že sa režisér snažil ísť čo najvernejšie knihe. Síce sú tu malé zmeny ale viem ich prekúsiť. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

11.01.2018

Nalaďte si novou fantasy

Nalaďte si novou fantasy

14.06.2015

Twilight sága je za námi a Hunger Games a Divergence také brzy dospějí ke svým filmovým koncům. Hollywood tak hledá nové dívčí látky, které by mohly lámat kasovní rekordy, a momentálně se zajímá o… (více)