Sen o klaunovi

• USA Red's Dream
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1987, 4 min

Život jediné zlevněné položky ve výprodejovém koutku v obchodu s koly může být osamělý. A tak sní červená jednokolka o tom, že jezdí v cirkusu spolu s klaunem, dělají nejrůznější triky a lidé jim tleskají. Když se však náhle probudí, aplaus se promění v bubnování dešťových kapek a jednokolka se zase rychle vrací do reality. Musí se smířit s tím, že jí nezbývá než nadále postávat v koutě a čekat na svůj osud. Nenechte se oklamat její cedulkou se slevou. Je to vskutku neocenitelná jednokolka s velkým srdcem, která by mohla vypomáhat nejednomu žonglujícímu artistovi – jen kdyby si jí v zapadlém koutě někdo všiml a dal jí šanci. (HBO Europe)

Stíba

Stáří tohohle kraťasu je zřejmé, typická je i ponurá (nicméně pro mě oblíbená) závěrečná atmosféra (jako třeba u Luxo Jr.). Jednoduše nicméně krásně je zachycen smutek klaunova kola. Příjemný kraťas, který obzvláště ve své době kdy veškerá počítačová animace byla teprve v plýnkách získal zasloužený obdiv. ()

papaguy

I zde jde o experimentální snímek, na kterém si PIXAR brousil své technologické dovednosti. Když se to srovná s o tři roky starším André a včela, je to velký pokrok. Z hlediska 3D animace i snahy o vytvoření příběhu. Viděno na výstavě PIXAR 30 let. ()

VerteX

I když je to nejhorší dílko, které jsem osobně od Johna Lassetera viděl, musím dát čtyři hvězdičky, protože má prostě svoje kouzlo. Jednokolka ležící za deště v opuštěném obchodě, která sní o cirkusu... depresivní, ale prostřední část se docela povedla. ()

josieaddms

Tohle už je spíš smutnější Pixarský snímeček. Opět v sobě nese myšlenku. Tentokrát se ale na celou věc koukáme ne očima veselého diváka, ale očima smutného cirkusového kola, které nemá, řekněme, žádného parťáka. Nikdo netuší kolikrát už jsem se cítila jako tohle kolo... Kolikrát vy?? ()

neo93

Tak to byl moc povedený sen pro jednu jednokolku, resp. pro ni moc ne, ale animák je to skvělý. Originální příběh se mi moc líbil, navíc dokonale ponurá atmosféra a saxofonová hudba to celé jen podtrhuje. ()

Celebrian

celé to téma mi není moc blízké...ovšem dokonalé pixarovské zlidšťování obyčejných věcí celý ten pocit převálcovalo ()

Jozka7

Od Pixaru, ale nečekaně neveselé. Naprostá melancholie a splín... Kdo z nás tohle alespoň jednou neprožil? Opět, dokonale vyjádřené emoce "obyčejné věci". ()

Jara_II

Pixar neustále předbíhal svou dobu kvalitou animace, v roce 1987 už si v tomto animáku troufl i na pochmurnou noční ulici za deště. Navíc poprvé s nějakým příběhem - o smutné jednokolce snící o svém klaunovi.. ()

PATWIST

Dejovo slabé ale musím uznať že zvukové efekty sú na jedničku a dokonale tam pasujú, inak zbytočný animák. ()

PaTeXx

První takový pochmurnější, depresivnější snímeček od Pixaru. Nebyl nejhorší, ale do topu ho taky nedám. ()