Kdo je tady větší blázen? Nejen hollywoodská studia, ale i nezávislí producenti trpí nedostatkem filmových námětů, a tak si vypůjčují příběhy z úspěšných zahraničních snímků a přetvářejí je k obrazu amerického publika. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Mladík z lepší rodiny Jay, který má všemožné trable a právě pracuje v jedné losangeleské psychiatrické léčebně, se vydá na cestu se schizofrenickou pacientkou Daisy, která vůbec nezná život tam venku. Společně míří do New Orleansu, kde žije Jayova rodina a kde se chystá svatba jeho mladšího bratra... Režisér Andrew Fleming (nar. 1965), který v začátcích své kariéry natočil divácky vděčné snímky Švédská trojka (1994) a Čarodějky (1996), se v americké verzi Naboso (2013) soustředil na vedení obou hlavních představitelů Scotta Speedmana (medik Michael Corvin v hororové sérii Underworld) a Evan Rachel Woodové, známé mj. postavou odcizené dcery titulního hrdiny dramatu Wrestler, a natočil příjemnou komedii, která místy připomíná slavného Rain Mana. (Česká televize)

linger

Taka trpka romanticka komedia, bez standardne plytkej zapletky, aj ked aj tu ide o par, ktory si k sebe komplikovane nachadza cestu. Evan Rachel Wood ma zvlastnu charizmu, netypicku krasu, mam rada jej filmy a herectvo, myslim ze aj tento je vdaka nej nieco extra. ()

JeffScylla

Pravda od US komedie jsem absolutně nic nečekal, nakonec to bylo docela milé překvapení. Trochu mi vadila postava Scotta, neb se choval jako kretén a byl to kretén, naopak Rachel Wood byla milá a docela jsem jí tu postavu věřil. ()

zigy

Němci mají originál originálnější, ale tohle je taky pohoda jazz, jen trochu moc držící se při zdi.....příznivci romantiky si přijdou na své. ()

NeverEver

Jiste to neni zarivy vybrouseny diamant filmoveho nebe, ale za to klasicky dobry zirkon, kterym potesite nejedno oko. Vice se mi libila prvni cast (predstirame, ze jsme par) a musim rici, ze jsem se uz dlouho nepobavila situacni konvenzaci "jedne vety" I´m nurse - naposledy ve filmu Born Yesterday - a tam tech vet bylo navic asi 10:-). Druha cas filmu postupne spejici k "nevyhnutelnemu" me mistama trosku nudila a pripdala mi uz afektovana. Z filmu bych mela si vic pokud by hlavni hrdinka nebyla vysinuta, urcite by se pribeh dal vystavet i s pohlednout cisnici nebo letuskou (nic proti mentalnim a tyranym lidem -"I llove crazy people" :-)) Ale tohle by na moje predstavu lehke romanticke komedie trosku moc. Nicmene jsem u filmu neusnula, nesla si delat caj, ani ho nevypla a to si vzdy zaslouzi 3*** :-) P.S. vety: "Je, ty jsi tak hubena, jsou ti videt kosti"... "Je, dekuji, to je od tebe tak mile...." by mely byt jiste zaneseny do kazde ucebnice etikety a spolecenske konverzace, ze?! WTF!!!! Jeste ze tu prvni cas pronesla oficialne mentalne narusena osoba, zatimco tu druhou pronesla "zcela zdrava" nastavajici nevesta... ()

opiumka

Evan Rachel Wood je rozkošná. Film je trošku hloupoučký, ale je to romantická komedie a splňuje všechny tímto žánrem nastavené parametry. Scott Speedman má auru napraveného grázla, což je neskutečně sexy. Takže tak :) ()

BeeKay

Rom.komedia co vysumi do 24 hodin, no, ale ked uz niekto je odhodlany si pozriet romcom tak nech si kludne pozrie aj tento a dostane presne to : nelogicke ale zato romanticke konanie postav, sympaticku ustrednu dvojicu a dobry pocit k tomu. ()

Pignon

Tu Rachel Wood bych si taky osvojil a ukázal jí jak to chodí ve světě. Milý film s nenáročným road spiritem. ()

lu1

Neviděla jsem Barfuss, takže za mě dobrý :) Ale komentáře mě navnadily na shlédnutí originálu... ()

Channah.Hip

moc americké... americké remaky nebrat, postrádá to evropskou duši originálů.... nevím, co si chtějí Američani dokazovat, když na to nemají... nemají na to, udělat z velkého filmu ještě větší, spíše tu velikost utlumují.... dávám 3* za příběh, dát více nemůžu a dát míň by bylo škoda.. tohle byl jen další z pokusů ()

cartyci

Raz som sa tak rozprával s kamarátkou, nech mi poradí nejaký dobrý film a stalo sa.Nielenže dobrý ale výborný film.Strašne ma nadchlo ako v jednom okamihu som sa smial, ako blázon a o pár sekúnd prišla krušná atmosféra.Dlho som takúto výbornú komédiu (aj) nevidel......Len teraz neviem či mi neradila pozrieť prvú verziu.Nevadí toto stálo za to. ()

agiba

Romantická komedie se vším všudy. Blboučká, miloučká, i s nějakou tou slzičkou...prostě ideální oddechovka. ()

kinoholik

Nabrnknout si holku v šaškecu, gde pigluju dlažku, není úplně marné nápad, ale ani betálné na 5 hvězd. Takže za 3. ()

Evan7

Originál je oveľa lepší. Tu bolo pár vtipných scén, aj chémia medzi hercami bola dobrá, ale nejak mi to nesedelo všetko. A ani tej herečke som to príliš neveril. ()

Sejkorka

Další remaků, který má horší hodnocení, než originál. Příběh německého filmu Naboso (2005), který se hrál i v našich kinech, vypráví o osudovém setkání dvou mladých ztroskotanců, jež je nakonec podle jejich slov tím nejlepším, co je kdy potkalo. Jeden ze scenáristů původní verze Stephen Zotnowski ponechal hlavní dějové linky bez větších úprav a zachoval i původní název, takže se změnila především geografie. Tuhle versi táhne výhradně Evan Rachel Wood v roli Daisy. Její pohled na svět je poplatný tomu, že jeho drtivou většinu prožila mezi 4 stěnami. Scott Speedman (Mladík z lepší rodiny Jay) je slaboučký jak dvakrát máčený cejlonský čaj. Nedůvěryhodný, nevýrazný jako jeho postava. Co ten kluk vlastně chce ? A zachrání ho svojí láskou pacientka z psychiatrie. To svědčí o mnohém. 59%, ale dávám 2*. Mnohé, kterým jsem ty 3* dal, bych ve svých hodnoceních poškodil. ()