Jamesův trestní rejstřík obsahuje výtržnictví, loupež i napadení, byl usvědčen z prodeje drog, nelegálního držení a používání zbraně a řízení bez řidičského oprávnění. Za posledních osm let ho třikrát poslali do nápravného zařízení. Jamesovi je čtrnáct a mříže, co za ním právě zaklaply, nejsou v pasťáku. (dopitak)

Hapretor

Spratek jeden vymatlanej. V jeho věku je snad jasný, co se smí a co ne. Pak se vymlouvá na nepřízeň systému. Rodinné zázemí měl myslim dobré dost. Jeho matka mi přišla starostilvá a podporující dostatečně. Bylo vidět, že jí na něm hodně záleží. Nepřítomnost otce tedy nedůležitá. Ty sračky si nejspíš způsobil sám. Nebyl mi sympatický, a i kdyby byl, tak s ním sympatizovat stejně nejde. Nakonec se teda dal dohromady a ještě vystudoval - to je obdivuhodné - asi mají Amíci zvláštní smysl pro literaturu, protože mně, co napsal a na konci "recitoval", přišlo jako totální blábol. Howgh! ()

M.Myers

Životopisný film o sráčovi, který by rozhodně neměl chodit mezi obyčejnými lidmi na svobodě. Nějak mi nedochází, z jakého důvodu ho ta komise pustila na svobodu. Asi proto, že se furt rval, mlátil i do dozorců a tak nějak se připletl do všeho, co se v té base dělo. No jo, vždyť on už teď vlastně seká latinu, tak to jo. ()

bararich8

Jako jo, snaha byla. Ale proměnu člověka "špatného" v člověka napraveného a osvíceného, to už tu taky několikrát bylo. Ani se nedá říct, že bych s hlavním hrdinou sympatizoval či chápal důvody chování některých postav (např. jeho matka). Místy to byla filozofie, místy to spadlo do Céčkové laciné gangsterky. Nejvíc tady asi zaujala Taissa Farmiga. Styl vyprávění, kdy se prolíná aktuální děj s tím minulým, který poodhaluje příčiny, taky není špatný. Osobně příliš nezaujalo, 2,5* ()

viviak

Jamesy Boy nie je zly film, len sa v nom nenachadza ani jeden prvok, ktory by vycnieval nad priemer. Ba naopak dej/sceny zo sucasnosti, ktore sa vacsinou odohravaju vo vazeni su hlupe, nerealne, trapne a predvidatelne-hlavne cela omačka ohladom komisie je uple najhrosim prvkom filmu. Naopak dejova linka z minulosti je vyborna, nemam je prakticky co vela vytknut, azda len tolko, ze sme sa vobec nedozvedeli podstatu toho, prečo sa z hlavnej postavy stal clovek, ktorý skoncil vo vazeni. Druha najhorsia scena bola ta, skoro zaverecna, ked jeho byvala priatelka sa akoze zasnubila,,,pritom vyzerala stale ledva na 15 rokov a james mozno na 17 max 18. Herecke obsadenie dobre, to z minulosti bezchyby, pritomnost opat ovela horsie. Hlavny "hrdina" -dobry vyber herca, pripominal mi Kevina Alejandra z Arrow. Rosa Salazar ako Crystal bola celkom že mňamka :o) Jednoducho pohodová oddychovka, ktora urcite neurazi. 60% ()

Pitryx odpad!

Málokterému snímku se povede, abych měl po celou dobu osypky. Tady jo, čučet skoro dvě hodiny na lidi, na arogantní sobce, k nimž mám odmalička odpor, byl silný tabák i na mne. Proto to poděkování hercům. Jinak to nebylo k ničemu, vždycky mne nadzvedne titulek na začátku, že je to podle pravdivých událostí. Tady to navíc umocňuje pitomý způsob podání, totiž odehrávání příběhu ve dvou časových rovinách. To mi prostě vadí u všech filmů, tento nebyl výjimka. Několik rádoby psycho scén si taky mohli autoři odpustit. V podstatě film nepřinesl absolutně nic nového, žádný nový pohled, nebo tak něco. Podruhé vidět netřeba. Navíc mi naprosto uniklo proč to celé kolem dokola. Takových lidí a příběhů jsou po celém světě přece spousty. 2014042010404/10933 ()

dzberry

Absence otce – vyvrženectví – špatná parta – drogy – šikmá plocha – vězení – souboj s partičkou muklů – boj s dozorci – mukl-kámoš-rádce – sebereflexe – psaní poezie...uffffff...některé ty „truestoryovky“ by se třeba někdy ani nemusely točit, páč true/netrue – tohle bylo tak obehrané a ploché a skrznaskrz neuvěřitelné, že bych raději (a snáz) uvěřil třeba Kajínkovic Jurovi... ()

jafuska

Pomalé tempo, film, který mě sice moc nezaujal, ze života, sice docela drsný, ale taková bývá realita života. Herci nikterak sympatický, ale tady to nebylo tak důležité, spíše pohled kluka a jeho život za mřížemi, a jeho dosavadní život. ()

elanista1

Zbytocna forma striedania pribehu v dvoch casovych liniach, pritom ani jedna polovica nie je plnohodnotna. Cely pobyt vo vazeni je jedno klise, s motivmi ktore uz pozname naspamet /nepriatel, sikana atd./, vonku na slobode to je vsak este nudnejsie, obsadenie bossa podsvetia je velky omyl, pesnicky sa nedaju velmi pocuvat a Mary-Louise Parker tu hra dokopy 15 minut. ()

Crybaby

"VŠE CO CHCI JE NORMÁLNÍ ŽIVOT." Pozitívne prekvapenie uplynulej doby ktoré pre mňa znamená že aj nový film dokáže byť konkurenciu pre staršie "klasiky", byť mnohokrát kvalitnejším a s väčšou výpovednou hodnotou ako predražené kasové trháky posledných rokov na ktoré bolo vynaložených nehorázne veľa finančných prostriedkov. Hlavné plus tohoto filmu je skvelý casting ktorý dopadol asi najlepšie ako mohol. James neskôr v kombinácii so Sarah vytvárali skvelé predstavenie, čoho dôsledkom bolo moje zistenie že scény zo života sú pre mňa nezvyčajne o niečo zaujímavejšie ako tie z prostredia väzenia. Koniec možno nebol z tých najlepších ale celkovo dojmy počas celého filmu boli nadmieru kladné a som rád že som na tento film natrafil. ()

a0001

Bežný fracek, ktorý by si zaslúžil poriadne cez držku aby jeho výchova nabrala správny smer. Problematika nijak nezvyčajná natož vôbec zaujímavá. Film má skôr pomalé, mierne tempo, ktoré vystrieda akurát tak dáky "Jamesyho" problém navyše. Nevyzeralo to sľubne, avšak podanie príbehu empaticky a s dušou premenilo tento neatraktívne neoriginálny snímok na príjemne sledovatelný produkt. 60% ()