Čerstvé guacamole

Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2012, 2 min

Režie:

PES

Dnes se nám představí recept na skvělé, čerstvé avokádové Guacamole. Tento krátkometrážní animovaný film konceptuálně zapadá do tvorby PES a byl nominován na Oscara v kategorii krátkometrážní animovaný snímek. (mr.filo)

T-pack

Dobrý nápad a hezké provedení by podle mě nemělo stačit na nominaci na Oscara, chce to i pointu a příběh. Ve zkratce: artsy-fartsy my ass, ty ruce ani nejsou animovaný :D ()

klima777

Co ten PES všechno nesežere... Strýček Oscar má rovněž kachní žaludek. A kachna je prase mezi ptáky.-------- Výmluvy, plané výmluvy. Tak jo, no... (2,5*) ()

Melios

Zo všetkých animácií od PESa je tento kraťas najviac prepracovaný a tých 100 miliónov videní na YouTube si zaslúži. Plus k tomu bol nominovaný na Oskara ,čo viac si priať? ()

Kamiiik

Moc zajímavý nápad, nejprve jsem si říkala, že je to moc krátké, aby si to zasloužilo nominaci na Oscara, ale po třetím zhlédnutí mě tento dojem přešel. Pěkné :) ()

J*A*M*A*L

Docela pěkný a dost zvláštní animovaný film, který mě se moc líbil.Sice jak řekl uživatel villon17, že na ani ne dvě minuty krátký film nemůže být nominován na Oscara, ale já bych ho klidně nominoval a možná i pro něj hlasoval. ()

redwik

Celkom zaujímavý recept, avšak asi nevidím ten hlbší zmysel toho všetkého. Celkovo mi tam chýba nejaký príbeh alebo niečo. Ale spravené pekne a hlavne pútavo. ()

Kobitch

Nejkratší nominovaný film v historii Oscarů. Do délky 100 vteřin se ale dokázala vměstnat spousta nápadů a celková myšlenka mě dost zaujala. Autor (Adam Pesapane pod pseudonymem PES) využívá animační techniky zvané pixilace, což je stop-motion technika využívající reálných herců. Jejich pohyby jsou trhané a vypadají trochu jako loutky (viz jedno z prvních Youtube videí, které si pamatuju — Tony vs. Paul). V tomto případě vidíme jen ruce režiséra, který připravuje Guacamole z velmi netradičních surovin — objektů běžného života. Velmi hravě při tom využívá slovních hříček. Když se chystá nakrájet na kostičky baseballový míček, vzniknout při tom — ano, hrací kostky. Tortilové chipsy jsou nahrazeny chipy z Pokeru a podobně. Je to hravé, je to zábavné a autor správně odhadl, že na více než pár minut nemá smysl daný koncept natahovat, protože by se velmi rychle vyčerpal. Takto je to velmi příjemná jednohubka, kterou oceňuju za nápaditost. [Oscary 2012] ()

x_ander

Tak nevím. Asi mi unikla myšlenka, ale má tenhle kraťas kromě zajímavé (nikoliv však dechberoucí) animace něco jiného, čím si zasloužil nominaci na oscara? ()

walmezak

Skvělý animák o tom jak člověk může vidět svět. Lidská fantazie je neuvěřitelná. Stačí pár granátů pěkně odkoulovat a vzít jen dužinu, pár čerstvých basebollových míčků a nějaké to rajčátko. Pěkně nakostkujeme na drobné kostičky, vymačkáme jeden zelený golfový míč, přihodíme pár domečků a ošachujem. Podaváme s křupavými pokerovými žetóny. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky