Nemocnice Parkland

• USA Parkland (více)

22. listopad 1963. Prezident John F. Kennedy byl zavražděn. Hrstka obyčejných lidí se ocitla v nanejvýš neobyčejné situaci. Film NEMOCNICE PARKLAND prostřednictvím očitých svědků rekonstruuje události tohoto tragického dne. Mladí lékaři a sestry z nemocnice Parkland. Tajná služba. Kameraman, který celou událost natočil. Bratr Lee Harveyho Oswalda. A ochranka samotného JFK. Právě od těchto na první pohled nenápadných postav se odvíjí šílený, strhující a silný příběh jedné z nejdiskutovanějších událostí historie. (Bontonfilm)

Madsbender odpad!

Už keď som videl v úvodných titulkoch znak American Film Company, vyplnený vlajúcou vlajkou a stopáž filmu, tušil som, že bude zle. A potom prišlo na radu obsadenie. Nič proti Giamattimu a Hanksovi juniorovi (ktorý dostal angažmá buďto z politických dôvodov alebo preto, že si tatka Toma nemohli dovoliť - a že vraj pravý Američan, a chýba v takomto filme!), ale 99% hercov je za a) totálne nevýrazných alebo za b) jednoducho nemá čo hrať (jedno sa s druhým nevylučuje)... no a potom je tu Zac Efron (no comment). Názov zavádza, keďže sa film odohráva na viacerých miestach a zachytáva dianie cez osobné výpovede bez preháňania dvoch desiatok postáv (čiže je divák zahltený menami a informáciami, ktoré sú z veľkej časti úplne zbytočné) od zamestnancov nemocnice cez svedkov a tajnú službu až po FBI atď. Navyše je to asi najpatetickejší film, aký som videl, čo je pre takmer greengrassovkú kameru a ladenie celého snímku asi najväčšia rana pod pás. A aby toho nebolo dosť, je to otravné, plytké, lineárne, trochu nudné a plné pátosu. Chlapci, nabudúce radšej oslovte HBO, či vám to nenatočí ako televízny film. Možnože by to potom aj celkom fungovalo. 0% ()

zbyshek

Americký film natočen prakticky pouze pro americké občany. Koho jiného by také zajímal atentát na státníka jiné země? Já si troufnu říct, že to nebude velké kvantum. Nicméně chápu Hollywood, že tento film musel vzniknout. Přeci jen je to důležitý okamžik v jejich národní historii a také moment, který spojil a nadále spojuje lid. To ale nic nemění na faktu, že tento film, je pěkně nudný a nezáživný. Procítěné chvíle lidí oplakávající prezidenta mě tedy nebraly, a že jich tam bylo hodně. Bez žádného děje ani akce, tvůrci stavěli jen na "silném" příběhu, a to teda nic moc! 30% ()

Lokutus

ubulená a nadmíru hysterická slátanina, o událostech, který zná každý malý děcko. přínos filmu tedy naprosto nulovej, jen znudeně předkládá známý fakta, aniž by s nimi jakkoliv nakládal či přinášel cokoliv novýho - a to i navzdory 150 hlavním postavám. Pozice JFK jako nejpůsobivějšího filmu o tomto tématu a epizody Červenýho trpaslíka coby nejinvenčnějšího pojetí zůstává neotřesena. ()

*CARNIFEX*

Popravde, čakal som to horšie. Herecké obsadenie a celkové tempo snímku vôbec nie je zlé. Samotné udalosti na sále a aj priebeh okolo pitvy úplne nekorešponduje s realitou, tak isto samotné dialógy, na ktoré som bol Ja osobne zvedavý najviac, no stále to vôbec nie je vyslovene špatný film v rámci témy atentátu J.F.K. ()

BMW12

Prvních 30 minut bylo fajn, pak to začalo být horší a už se to jenom zhoršovalo až do konce filmu. Filmů o atentátu na Kennedyho byla natočena už spousta, tenhle to pojímá zase z trošku jiného úhlu pohledu. Líbilo se mi jak byli propojeny skutečné záběry s těmi natočenými filmaři. Ovšem takového Zaca Efrona či Toma Wellinga jsem si ve filmu moc neužil a oni dva byli právě důvod, proč jsem na ten film koukal. Ale jinak skončilo to tak, že prostě nevíme kdo tím vrahem byl. I když úřady řekli, že jím byl Oswald, tak například Keneddyho žena tvrdí, že jím byl viceprezident (a později prezident) Johnson. Pravdu se už asi nikdy nedozvíme, jelikož Osvalda dva dny po dopadení zastřelili. ()

• Tvorcom sa pred natáčaním podarilo nahliadnuť a preštudovať policajné záznamy, aby sa im podarilo čo najvierohodnejšie zachytiť atmosféru a policajné vyšetrovanie bezprostredne po spáchaní atentátu. (peiton)
  • Film bol natočený k 50-temu výročiu od spáchania atentátu na J.F. Kennedyho v Dallase. (peiton)
  • Poslanci amerického Kongresu v roce 1992 schválili zákon o postupném odtajnení všech záznamů z vyšetřování atentátu. Všechny dokumenty mají být kompletně odtajneny až v roce 2029. (Borrtex)