Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

Rozjimatel

Stupídna bláznivá komédia, ktorá vo mne vyvolávala striedavo salvy smiechu a silné rozpaky. Hlavní "herci" sú totálne drevení a dosť prihlúplo sa smejú na vlastných vtipoch, našťastie o nich vo filme vôbec nejde. Ide hlavne o ten sled šialených gagov, o to množstvo vtipných nápadov, ktorými film doslova hýri. Vzhľadom na ne divák blahosklonne odpustí všetky tie trápne akože vtipy, ktoré prichádzajú v pravidelných intervaloch. ()

Fiftis

Slabšie než predchodca, ale stále niektoré vtipy stoja za to. Filmy športové, hoc zároveň komediálne mám tiež celkom rád, rovnako ako mám rád bláznivé francúzske komédie, pri ktorých netreba príliš premýšľať, stačí sa hlavne baviť. Mojou nevýhodou je asi to, že som sa ako malý k týmto komédiám nedostal a vyrastal som na skvelom účetníkovi Fantozzim. Tá latka je naozaj vysoko a táto francúzska komédia je len slabým odvarom skvelých Fantozziho filmov. Ale cez to všetko je tu cítiť ten známy Fantozziho štýl humoru a tiež skvelá atmosféra 70.tych rokov minulého storočia. Ja som sa pristihol, ako si pri sledovaní filmu vychutnávam tú dobu a sledoval som skvelé dobové autá, kostýmy či účesy. Na takú tu upršanú nudnú nedeľu stále poteší. ()

topi

Moje druhé seznámení s Les Charlots a tady jsem narazil. Mám rád bláznivé situace a absurdní humor, ale tohle už je total crazy magořina, kde se nějaká dějová linie ztrácí pod tlakem stovek gagů, z nichž vtipných je skutečně málo. Jeden fór jakoby vypadl z Vrchní prchni! :D. Dohromady je to ale jakýsi slepenec skečů za hranicí trapnosti a velmi brzy nudící. Co je moc, to je moc, v tomto případě až přespříliš. ()

Martrix

Mám raději verbální humor, takže i když je to gag za gagem, tak já jich ocenil sotva deset. Ať už jsou to fackovací komedie se Spencerem a Hillem, nebo trapnokomedie a la pan účetní, vždy mě to rychle přestane bavit. Blázni ze stadionu jsou vlastně dlouhou groteskou, u které je přemýšlení vysloveně nežádoucí, protože je to právě ta absurdita, které se má divák zasmát. Tzn. je to hloupoučké cíleně. Jednou za čas, na vyspravení nálady vysloveně pod psa...možná, ale jinak je to zábava na úrovni kresleného Krtečka. ()

offlineman

Po dojetí pelotonu cyklistů to sice ztratilo trošku tempo, ale i tak výborný film! Tohle už dnes nikdo nenatočí! A myslím, že odtud převzal Zdeněk Svěrák nápad s velkou bankovkou, kterou šel obsluhující rozměnit! Nejlepší scény jsou po tom, kdy dostanou radu, jet pořád rovně! Prolízání stanem i s babetama, potom jejich přetahování přes zeď.......... ()

• Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)