Neapolský policejní komisař Rizzo přezdívaný Velká noha se právě vrátil z Hong Kongu, kde se velmi razantně očistil od obvinění, že je překupníkem drog. Jenže klidu si příliš neužije. Okamžitě se musí pustit do dalšího případu. Tentokrát však nejde jen o drogy, ale také o krádež a pašování diamantů. Na prodej drog i nelegální obchod s diamanty ho upozorní africký kolega, který je ovšem vzápětí zavražděn. Stopy vraha vedou do Johannesburgu, kam se Rizzo neprodleně vydává. Ještě před odjezdem se ale setká s bývalým strážmistrem Caputem a s Bodem, synkem zavražděného policisty, kteří se ochotně stávají jeho pomocníky v boji proti dobře informované narkomafii. Od prvního okamžiku, kdy nenápadná trojka vystoupí z letadla, musí komisař čelit najatým zabijákům, kteří nevynechají jedinou příležitost, aby se ho nepokusili zabít. Ale Rizzo poněkud přihlouplé a nešikovné protivníky s přehledem likviduje pádnými pěstmi i důvtipem. Kromě toho stále pátrá po vrahovi afrického kolegy. Stopa ho zavede až k odhadci drahých kamenů Spyrosovi a jeho šéfovi, jenž se neštítí žádného zločinu... (oficiální text distributora)

Pierre

Zase drogy, drogy, nic jiného než drogy. Tentokrát se k nim přidaly ještě diamanty, ale jinak je kriminální zápletka fakt slaboučká. Což, je ale vcelku jedno, protože film už je čistou komedií a je opravdu zábavný. Bud je ještě takovej víc frajerskej než obvykle. Dost se pere a hláškuje. Dabing Hrušinského je zpočátku nezvyklý, ale nakonec sedí výborně. Caputo dostává o dost víc prostoru a je to fakt skvělá postava. Dabuje ho mistr Stanislav Fišer Closeaovským způsobem, takže je to opravdu sranda. Celkově má film skvělou atmosféru, šlape jak hodinky a moc jsem si ho užil. ()

blackrain

Bud Spencer bez Terence Hilla, ale pořád rány rozdával velmi dobře a opět ve velkém stylu. Dokonale rozjasnil zachmuřený den. Buda mluvil Rudolf Hrušínský. ()

Colonist

Z filmové série o Rizzovi uznávám pouze Policajta v Africe a Milionového brouka, které mám navíc velmi rád. Nejspíš to bude tím, že se oba odehrávají v nádherném prostředí, obsahují skvělý mix humoru, hlášek i napětí, mají spád, stážmistr Caputo zde má větší prostor a hlavně mají výborný starý dabing Rudolfa Hrušínského. Toto všechno podle mě Drábovi a Hongkongu chybí, nebo je toho tam velmi málo. Dráb a Hongkong jsou spíše kriminální filmy, kde je humoru zas tak moc není. Tady je to právě naopak. Čistokrevná lehce kriminální komedie. Rizzovy hlášky jsou naprosto geniální. Bodo je roztomilý a vůbec v tomto filmu nepřekáží. Najdeme zde i mnoho bitek, které jsou okořeněny mnoha vtipnými momenty. Plus pěkná hudba, která dodává atmosféru. Divím se, že má zde tento film jen 66%, je na stejné úrovni jako Milionový brouk, ne-li lepší. ()

lekr

Na Milionového brouka to sice nemá ale přesto stále skvělá zábava plná pěstí a Budových vtípků..... ()

Martin741

Dalsia porcia vybornej zabavy vo filme Piedone L´Africano. Komisar Rizzo Velka Noha sa rozhodne tentokrat ist do Juhoafrickej Republiky a nasledne do Namibie, kde mu pomaha Caputo /Enzo Cannavale/. K tomu treba pripocitat prekrasnu prirodu JAR a Namibie a zaverecnu bitku. 83 % ()

kaposlav

Sorry Budy, ale nájdu sa filmy v ktorých si hral, ale nestoja ani za jedno pozretie. Toto možno bolo v dobe vzniku filmu dobré, ale teraz je to podpriemer. Som zvedavý aký bude posledný film zo série. ()

tomtomtoma

A další nenáročná zábava v podání komisaře Rizza (Bud Spencer), který kvůli drogám tentokrát musí zamířit do Johoafrické republiky, kde v té době sice byla rasistická vláda, ale bylo tam mnohem bezpečněji. A do Namibie, která tehdy byla pod jakousi okupací Jihoafické republiky. A nádherné jihoafrické reálie se spoustou divoké zvěře. Při této cestě mu pomáhá bývalý policejní inspektor Caputo (Enzo Cannavale), který se ale spíše stále třese v obavě o život. Protivníkem mu je bohatý podnikatel Smollet (Joe Stewardson), který dodává drogy dohromady se zvěří. A jeho hlavní poskok Spiros (Werner Pochath). Samozřejmě nechybí nedorozumění, jisté podezření, že Rizzo je darebák a spousta rvaček, i když jeho protivníci tentokrát hojně vytahují střelné zbraně. Asi nejpůsobivější rvačka je na závěr v kulisách pobíhající divoké zvířeny. Už vstupuje na scénu malý černoušek Bodo (Baldwyn Dakile), kterého se musí Rizzo ujmout. A už je tu také ženský faktor v podání znuděné Smolletovy manželky Margy (Dagmar Lassander). Nenáročné, ale velmi pobaví. ()

Šimpy

"Caputo, tak mi to promiň, já to poplet...Bodo bude živit nás..." :-D A nejlepší je ten song "If you watching the butterfly, you don't know, where you go.....and you see him so free in the sky......" ()

otík

Jde o dobré a zábavné dílko, fackovacích scén je dostatek, přesto ale jejich choreografie je stále stejná a ke konci filmu už docela nudná (navíc délka filmu je docela neúměrná na tento žánr). Bud Spencer je v nejlepší formě, vypadá velice dobře a natře to každému, jednotlivci či skupině. Přesto jako policajt v Egyptě (Milionový brouk) ve volném pokračování tohoto filmu je ještě o stupínek lepší a zábavnější. ()

Jizni Tlapa

A máme tu jednu z klasických "lepákovaček" od Rizza, kde facky předloktím, razítka a pěsti jsou na denním pořádku. Ve spojení s tradičně komponovanou muzikou, vtipně poskládaném scénáři, sympaťákem Bodem a Caputem se po Miliónovém brouku jedná o nejlepší výkon téhle trojky.... ()

lennyd

Neapolský detektiv Rizzo (Bud Spencer) se vydává do prosluněné Afriky, aby objasnil případ pašování diamantů. Za pomoci malého Boda, osmiletého syna zavražděného policisty a potrhlého Capota musí čelit organizovanému gangu, kterému se samozřejmě nějaké vyšetřování moc nelíbí ... Možná je to tím, že jsem než "obyčejnou" detektivku čekal hillovsko-specnerovskou komedii, tak jsem se ukrutně nudil - možná k tomu přispěla i docela drsná délka filmu, ve kterém zas tak o nic moc nešlo. Z šedi nudi sice sem tam diváka vytrhne nějaká ta hláška, případně bitka Spencera s armádou zločinců, ale i tak víc než 2 hvězdičky nedám.. ()

JohnSmith

Kdyby byl příběh přímočarejší a délka filmu kratší,tak by to určitě neuškodilo. Buda Spencera jsem měl vždy o něco raději než Hilla a to i proto, že má větší charizma. A to v tomto snímku rozhazuje na všechny strany. Velice mě překvapil jeho taneční výstup, tedy pokud to byl opravdu on. ()

lykan9

Velké zlepšení oproti minulému dílu. Jen mi vadili scény s Bodem a Caputem. Tento styl humoru mi totiž nesedí a místy mi je až trapný. ()

sedm.1

Že Spencer bez Hilla a Hill bez Spencera není to pravé ořechové ví všichni.Většina jejich samostatných filmů stála za prd,ale budiž chvála těm několika ojedinělím kouskům,které se v kariéře obouch těchto borců opravdu vyvedli.A právě série s komisařem Rizzem tou vyjímkou v kariéře Buda Spencera je.Sice Policajt v Africe ještě úplně nedosahuje kvalit výborného Milionového brouka,ale zábavným a povedeným dobrodružství je určitě.Čím víc dílů tato série měla,tím se stávala odlehčenější.Zatímco první případy komisaře Rizza byly úplně vážné pojaté krimi filmy,postupně začal komisař přidávat čím dál víc facáků a hlášek a právě Policajt v Africe je vydařený tím,že je trefně namixován oběma těmito ingrediencemi.Jak vážnou krimizápletkou,tak spoustou bitek a fungujících vtipů.Spencer tu je navíc v super formě a ostatní mu skvěle sekundují.Je to zkrátka klasická oddychovka,která dokáže bavit bez ohledu na své stáří a já se k ní budu vždy rád vracet. ()

Han22

Třetím dílem opouští komisař Rizzo defenitivně krimi žánr a řadí se do dobrodružných komedií. Rizzo sice přijíždí do Afriky pátrat po pašerácích drog a diamantů, ale většinu času se poflakuje, tahá z malérů svého kolegu Caputa ze kterého se stala komická postavička nebo malého černouška Boda. Je zde pár vtipných scén, bitek, pěkná příroda, Spencer si zde dokonce zatační a odolává svodům krásné ženy, ale na můj vkus je to zkrátka bez jakéhokoliv příběhu a trošku moc dlouhý. ()

KoRner

Dobrodružstvá komisára Rizza ma nikdy veľmi nebrali, pretože to nie je ani komédia, ale ani poriadne krimi. Pritom sa z prostredia Južnej Afriky dalo náramne čerpať, aby to aspoň vyzeralo príťažlivo, ale režiséra to nenapadlo. Jedna hviezdička za Buda. ()

Paity

Afrického policajta si Bud Spencer evidentně zahrál s velikou chutí. Nestačí ale, že si na ruku hodí malého nebohého černouška. Příběh totiž silně pokulkhává. ()