Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí. (Falcon)

sadlokan

Institut"agent provokatér"je taková prasárna,že se ekluje i mimořádně slizskému přehazovacímu podvodníkovi v podání chameleona Ch.Balea.Kostýmní stránka a jazzový tempo jsou nejlepší atributy tohoto snímku. ()

root

Dlouho jsem se i filmu takhle nezasmál, proto absolutně nechápu dosavadní hodnocení. Tohle prostě není Scorsese - je to vtipnější, živější a všechno je to o dost vyhecovanější. Ale na to všechno jsme na začátku varování zdělením "že něco s tohohle se doopravdy stalo". Přišlo mi to trochu Tarantinovský v tý veškerý přehnanosti a stylizaci. Bale je klasicky totálně výbornej + dostaneme ponaučení do života "i když si v životě můžeš dělat co chceš, železný věci se do mikrovlnky stejně nedávaj". ()

owwidius

Tento filmik by mohol byt celkom kultovou zalezitostou. Od zaciatku som mu dal (aj napriek horsim miestnym hodnoteniam) sancu. Uz uvodna scena je super, a Christian Bale je v jeho roli suverejne najlepsi pocas celeho filmu. Celkovo sa tu stretla vyborna herecka zostava, hraju mrte zaujimave postavy a aj pribeh je OK. Lenze ono to v celku tak nejak vobec nefunguje a v druhej polke aj dost nudi. Neviem povedat cim to je, ale podla mna chyba rezisera. Aj ine jeho kusky postradaju to daco viac, kde sa clovek necha dianim pohltit. Skoda, lebo trailer ma namotal. [#9/2014] ()

Eeuanmainyaq

Pozeral som to tri dni, no nezdalo sa mi to byť roztrieštené. Snáď ani príliš jednoduché. Zaujímavý film, ktorý neodplaší ani nenáročného diváka. ()

Gaia.M

Od tohoto filmu jsem moc nečekala, v podstatě nic. Dostal se mi pod ruce zcela náhodou a když jsem si ho pouštěla, vůbec jsem nevěděla do čeho jdu. A opravdu jsem byla překvapená. Ráda se na něj podívám znova. ()

GOREGASM

Russell to nemá v ruce, přestože si to myslí a Russell není lehkonohým vypravěčem Scorseseho typu, přestože by moc chtěl. Jeho styl je sice efektní a někomu možná zatemní zdravý úsudek, ale o dynamickém a celistvém zážitku lze hovořit je stěží. V úvodu logicky sbírá plusové body, protože formální stránka je vytříbená, herci chlapi nehezky stylizovaní, herci holky nelidsky svůdné, ovšem velice brzy to začne skřípat, protože čím větší sousto si Russell ukousne, tím "řidším" zážitkem diváka oblaží. American Hustle velmi záhy dochází dech a z počátku předstíraná lehkost přechází v nepřehlédnutelnou těžkopádnost, která leží na bedrech režiséra, který svoje hvězdy neukočíroval do okouzlujícího výsledku, přestože je skálopevně přesvědčen, že ano. 40% ()

Ben Nevis

Nějakým zázrakem jsem to dokoukala do konce, i když filmu hrozilo, že půjde po třetině do koše. Ty tři hvězdičky jsou za vtipné momenty, které člověka sem tam vytrhnou z dřímoty. Taková plejáda hereckých osobností by si zasloužila zajímavější scénář, protože ani jedna postava nebyla vyloženě sympatická. Všichni tam hrají ubožáky - podvodníky, kteří podvádějí hlavně sami sebe. ()

bobrux

Scénář nepatří mezi nejnápaditější, ale herecký koncert všech zúčastněných to v mých očích dokázal srovnat. Zkuste přimhouřit oko a moc nepřemýšlet. Pak vás dokáže snímek díky propracovanosti postav odměnit dokonale hrajícím ansámblem, který potěší i nejedno oko (Amy Adams dostává bludišťáka ze nejvíc sexy scénu filmu) a vynikající soundtrack vše rámuje do stylové retro jednohubky, kterou by byla škoda minout. Už jen kvůli Bradleyho Coopera s natáčkami... ()

strikeman

Nejlepší na tom snímku byl soundtrack. Těch 10 nominací na Oskara absolutně nechápu - možná v soutěži o Českého lva by mohl film obstát, ten se udílí i daleko průměrnějším "veledílům". ... 60% ()

BOURQUE

Film, ktorý vo svojom žánru mal potenciál dostať sa medzi tie lepšie. Nestalo sa! Príčiny môžeme hľadať vo veľmi nevyrovnanej tempe príbehu, v scenári ale aj u metodiky réžii. „Paradoxne“, herci a herečky boli v pohode a najlepší výkony predviedli A. Adams a J. Lawrence. Takže, podľa môjho názoru, 10 nominácií na Oscara je prehnaná! Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

Clu

Tohle je jak Tarantinovka bez neustálých sprostých slov a přehnané grotesknosti. Moc se mi to líbilo. Viděno bohužel s českým dabingem, jsem ale i tak přesvědčen, že herecké výkony byly skvělé. Divým se, že u žánru není komedie, jsem přesvědčen (nemyšleno sarkasticky), že to tak bylo pojato schválně, jak říkám, něco jako když Tarantino balancuje drama a komedii, ale řekněme více směrem k dramatu, při zemi a ze života. Vždyť je tam Louis C.K., proboha. Začínám mít pocit, že to tu má málo procent, protože to nikdo nevnímal jako "krimi frašku". A nebo už hráblo mě? ()

figliar

Ako sa dá ľahko vyhodiť 40 miliónov a zničiť potenciál dobrého filmu? American Hustle je na to dobrý návod. Toľko hviezd, či za kamerou, alebo pred ňou, a nič z toho. Film je strašne zdĺhavý, pár dobrých scén delia desiatky minút nudy. Neviem čo koho viedlo k tomu, že film dostal 10 nominácii na Oskara, ale fakt, že ani jednu nepremenil ma dostatočne upokojil. Prakticky iba ženské obsadenie si vedie pomerne dobre a Bale a Cooper sú akoby zničený a znudený od začiatku do konca. Ďalší plus sú kostýmy a masky, no na dobrý film je to predsa len málo. A navyše český dabing je tak strašný, že film je mimo originálne znenie nepozeratelný. ()

oli009

Největší zbraní filmu je očekávání. Buď ho tahle zbraň rozcupuje na kousky, takže z něj nezbude nic než jen velký zklamání a velká kupa peněz, který jsou nenávratně fuč a nebo vám tahle zbraň představí takovou show, která vás posadí na prdel, že ani nebude vědět kde vám hlava stojí. Tenhle film měl pro mě to štěstí, že tady měl relativně nízké hodnocení (na tolik Oscarů nominovaný film je to sakra málo) a já jsem tak čekala nudný propadák, v němž se hvězdné obsazení naprosto minulo účinkem. Jakou radost jsem měla z toho, když právě obsazení bylo tou nejsilnější zbraní. Střelný prach dodávala vynikající hudba a kostýmy, ale tu největší ránu stejně nakonec udělal fantastický moment překvapení (který podle některých vlastně v tomhle filmu ani nebyl, s čímž musím rezolutně nesouhlasit), kdy se člověk dozvěděl jak parádně Irving a Sydney se všema vyšplouchli. Tenhle pocit se prostě neomrzí. Připitomělý úsměv na tváři a naplno šrotující závity v mozku, to je něco co si budu užívat pokaždé a čím si mě každý film získá. // Ani po pěti letech a po druhém shlédnutí nechápu, co se všem na tomhle filmu tak nelíbí. ()

Hapretor

Nic, co by mě srazilo na kolena. Bale vypadal fakt hrozně, ale hrál prima roli. Cooper taktéž, a to ho fakt nemusim. Problém jsem měl s Amy Adams. Respektive s její rolí. To bylo v tý době "normální" nosit výstřihy, že každou chvíli můžou kozy vypadnout?! Sexy to nebylo. Působilo to štětkovsky ! Jinak na zabití času pohoda. Zabaví, neurazí. ()

7ynek

Já si teda nemůžu pomoct a napíšu komentář hlavně proto, že bych rád osvětlil své 4* hodnocení. Takže jedna hvězda pro J.Lawrence, protože jsem jí tu postavu prostě věřil, podle mě dobře zahraná vypočítavá blbka se vším všudy. Ta samá hvězda taky pro A. Adams, což mě samotného trochu udivuje ale v takové roli jsem ji nečekal a překvapila, takže to mají napůl. Dvě hvězdy pro C. Bale, protože tenhle týpek ten film krásně drží nad vodou a jeho charakter mě prostě bavil. Za mě už delší dobou fakt výbornej herec a mám chuť ho vidět v něčem dalším. No a zbylá jedna je pro to vše ostatní a abych to taky nakopl trochu nahoru. Nevšiml jsem si ničeho extra rušivého kromě stopáže, kdy to ztrácí spád. Pro mě příjemné překvapení. (Je možné, že na hodnocení má vliv 7 let od vydání a tudíž nějaký ten odstup nebo to, že jsem vlastně o filmu nic nevěděl a ani nečekal.) ()

studo

Oproti SLP mierne sklamanie, hlavne po oslavných recenziách z poza veľkej mláky. Russel tento raz vytvoril len mierne nadpriemerný film s dobrým scenárom a s dobrými hercami. Bohužiaľ takýchto filmov je za rok 20 a tak sa v tejto plejáde môže strácať, čo je škoda, lebo táto partia mala na oveľa viac. 7/10 ()

talbot25

A čo že David O. Russell vykráda Scorseseho?! Filmy sa vykrádajú stále. A nepochopím odkiaľ všetci berú to presvedčenie, že Russellove filmy sú natáčané len ako honba na Oscary. Skvelé obsadenie, (na čele s nerozpoznateľným Baleom a tradične úžasnou Jennifer Lawrence) skvelá hudba a prekvapivý záver. A ako bonus pre mňa Louis C.K. Čo viac chcieť?! ()

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

Před Blade Runnerem za mimozemšťany

08.03.2015

Denis Villeneuve teď patří mezi nejvyhledávanější režiséry v Hollywoodu. Rodák z kanadského Quebecu začal točit ještě v minulém století, americkou pozornost ale upoutal až předloňským dramatem… (více)

Oscary - výsledky

Oscary - výsledky