Prokletý klaun

Realitní makléř Kent si na sebe vezme starý kostým klauna, aby udělal radost synovi na narozeninové oslavě. Další den však kostým nedokáže sundat a cítí, jak k němu převlek přirůstá a on se mění. Dávný vlastník kostýmu ví, že se jedná o démona, kterého mohou  zastavit pouze setnutím hlavy. Kent se proměňuje ve strašlivého klauna, který se živí nevinnými dětmi a má chuť i na svého syna... Meg uspořádá narozeninovou oslavu pro svého sedmiletého syna Jacka, který miluje klauny. Jackův otec Kent si na sebe obleče starý kostým klauna, který najde v truhle v domě, jehož prodej právě zařizuje. Oslava se podaří, ráno však Kent nedokáže odstranit umělý nos, sundat paruku ani kostým. Kent se pokusí oblek rozříznout, ale pořeže se. Meg mu násilím sundá umělý nos i s kůží, a tak musí Kent kvůli krvácení do nemocnice. Kent si musí ostříhat a obarvit vlasy, na obličej si dát make up, aby zakryl bílou barvu, a nosit dlouhý kabát. Kent se dopátrá muže, kterému kdysi kostým patřil. Karlsson poví Kentovi, kým byl původní klaun – žil v horách, měl bílou pleť, opuchlý nos od chladu a lákal děti do jeskyně, kde je pojídal. Kent se napije čaje, usne, a když se probudí, je svázaný a Karlsson mu chce setnout hlavu, protože jedině tak se zbaví démona. Kent ho přepere, začíná cítit, že se proměňuje, a tak uteče. U skautského tábora přiláká k sobě chlapce a ukousne mu prst. Kent vypadá příšerně, má bolesti, proměňuje se ve strašlivého klauna a musí zápasit s chutí zabíjet děti. Pokusí se zastřelit, ale přežije. Kostým se stává jeho kůží. Když se pokusí spáchat další sebevraždu, zabije ozubené kolo chlapce, který vejde do pokoje, a Kent ho pak celého sní. Meg hledá Kenta ve všech domech, které prodává. Když ho najde, vezme ho zpátky domů, aby mu pomohla. Kent se nechá přivázat řetězem a Meg hodlá najít způsob, jak kostým ze svého manžela sundat. Jack poví otci, že ho kluci ve škole šikanují, a on je zabije a sní. Jejich pes sežral kousek Kentova nosu, když zaútočí na Meg, Karlsson mu setne hlavu. Kdysi si kostým oblékl, aby potěšil děti v nemocnici, a pak se ho nemohl zbavit. Zachránil ho jeho bratr, který dal démonovi pět dětí z onkologického centra, které umíraly. (TV Prima)

kaylin

„Clown“ není objevný snímek, i když se snaží prezentovat celkem zajímavou mytologii, ale to neznamená, že to není skvělý horor. A právě tohle bych viděl jako hlavní aspekt tohoto filmu. Je to horor, který dokáže zapůsobit na vaše strachy, které v sobě skrýváte, je to horor temný, skvěle gradující i v tom, jak se klaun mění. Ano, trikově je to také velmi dobré, jen toho Eliho Rotha si opravdu moc neužijete. ()

stration

Zajímavý příspěvek na poli kostýmních hororů. Masky jsou perfektní, herecké výkony také neurazí. Ale nějak mi ten potenciál a nápad připadá málo využitý. Matčino a synkovo dilema v závěru je také nějak chladně podané. Nicméně film je to rozhodně kvalitní a stojí za zhlédnutí. Stačilo si s námětem a scénářem trochu více pohrát, lehce přitlačit na pilu co se gore týká a rozviout psychologickou rovinu snímku. Mohlo to být perfektní, takhle jenom dobré. ()

AlistairMir

Horory s klauny mám rád jelikož klauni mě od jakživa děsí, takže jsem si tento snímek nemohl nechat ujít. Zklamanej nejsem film si zaslouží silnější tři hvězdy, ale čekal jsem přece jen víc. Každopádně Kent má fakt pech. Chvilku aspiruje na cenu Otec roku a najednou hups a než jeden stačí říct šapito tak už děti miluje doslova k sežrání. Ze začátku vypadá v tom šáša kostýmu směšně no na konci už by si cáknul do kalhot nejeden dospělej jedinec kdyby Kentíka potkal. Ten ale dospěláky celkem ignoruje a radši honí mrňata. Každopádně i když je posedlej démonem tak pořád se to v něm pere a svému mláděti ublížit nechce a dokonce krásně vyřeší jeden problém šikany a to troufám si říci, že natrvalo. PS : Co si ten hafan myslel? Takhle ztratit hlavu... ()

dom156

Horory které nejsou založeny vyloženě na "lekačkách", ale na silné atmosféře v dnešní době jich už moc není a to film hodně zlepšuje v mých očích. Když jsme u těch "lekaček" všudy všeho tam jsou 2. Jinak jsou tam hlavně na konci jisté podivnosti a dokonce i pár nechutností, které si mohli filmaři opravdu ušetřit. Mně se to lehce líbilo hlavně kvůli té atmosféře. Dějově je to velmi průhledné až mdlé a o hercích se ani zmiňovat nebudu. Lehký palec nahoru. ()

stuntmanMIKE

A mohlo to byt zradlo... Mam strasne rad horory, ktore vychadzaju z nejakych legiend. tu to bolo kulantne... Klaun zabijak co unasal a likvidoval deti. V tomto mi to pripomenulo Sint a Rare Export. Vravel som si parada. Tak to mam rad. Lenze potom zase raz prislo to... ano to... Bezducha vyvrazdovacka, ktora cele toto zahadzuje. Netreba to vsak chapat zle...bezduche vyvrazdovacky mam v celku rad, ale v tomto pripade to bol krok spat. Malo to nabeh na famuznu zanrovku, no potom sa to cele nejak zvrtlo. ()

GILLWANDER

Samozrejme horor typu: "Nemáš sa čoho báť, len sa prosím ťa vyhýbaj tomu šialencovi" nemohol dopadnúť lepšie. Film Clown po úvahovej stránke nefunguje, scenár je promiskuitný kýbel plný otrepaných klišé a dialógov tak nelogických a absurdných, že si musíte pár krát vlhkou handrou pretrieť čelo. Hlavná "hrdinka" sa správa neprimerane v danej situácii, problém rieši hlúpo a nelogicky. Ani raz sa úprimne nezasmiala, vždy len nahodila vážny vyraz a aby nebolo málo, správala sa ako nafúkaná "blade" krava. Po obsahovej stránke suchota, predvídateľné ako ranná stolica, herci slabý, réžia sa neskutočne trápi a všetko to dotvára atmosféra tak vlažná, že sa pri jednotlivých scénach, pri ktorých by mal behať mráz po chrbte musíte len šibalsky pousmiať. Film Clown je bez debat ďalší zbytočný projekt absurdného hororového sveta, ktorý neponúkne nič iba lákavé masky, make up či kostýmy. 55% ()

TheDon

Rozvláčnej příběh o obleku, kterej mění svýho majitele na démona. Mně to teda sedlo, líbila se mi celková výprava i postupná metamorfóza v něco, co moc rádo žere děti, třeba i svýho syna. Proměna zakončena naprosto dokonale. Takhle si představuju evil clowna ! Jeden z nej počinů 2014. V některých scénách se ale mohlo o hodně přitvrdit. O hodně. Proto jen čtyři. 80% ()

applause

Co to jako mělo být? Chtěla jsem sendvič, ale místo toho jsem dostala připálený toust. Zvlášť, když mi kamarádka říkala, že to byl pro ni nejhorší horor. To mě tuplem vyburcovalo se na tento film podívat . Ale, že je to horor?...to vzala kde? Přiznávám, mělo to takovou tu hororovou atmosféru a prvky hororu, ale spíš mi to přišlo nechutné, než strašidelné. Ty *** jsou na hraně a to jen díky té atmosféře. ()

honajz2

Silné 2*, ale víc prostě dát nemůžu. Má to zajímavý nápad a ze začátku mě to zaujalo, jenže bohužel se z toho pak stalo dlouze natahované předvídatelné nic. A to úvod byl celkem rychlý, no pak se to vleklo jak štrůdl. A že by to bylo nějak děsivé to taky říct nemůžu, a to jsem to sledoval za naprosté tmy, všichni už spali a mě svítila v obýváku jenom televize a stejně jsem se nebál. To je ale potom horor na prd. Chvíli jsem i přemýšlel, že pokud to bude mít dobrý konec, dám tři. No prd, opět takový ten klasický rádoby šokující konec, který stejně všichni čekáme. 2* ()

Havaj8

On Klaun je celkem děsivá postava sama o sobě. Do tý doby dokud si byl ještě furt hodně podobnej, to za moc nestálo a příběh se rozjížděl pomalu. Ale jakmile na sebe začal brát pravou podobu a začal mít hlad, tak už byl sakra nebezpečnej, hlavně po vzhledový stránce. A nebylo zapotřebí ani žádnejch lekaček, který třeba očekávám od letošního Poltergeista. Celkem potěšila i ta historie klauna, o který jsem nikdy nevěděl, pokud to je teda pravda. Dá se to brát za povedenej rodinnej horor, i když z týhle tématiky je pořád co těžit. ()

peiton

Po tomto filmovom zážitku sa môžeme i my dospelí s kludným svedomím a celkom odôvodnene báť klaunov.V tomto smere to bol skvelý vizuálny zážitok.Brrrr.Musím upozorniť,že na toľko zavraždených detí v jednom snímku moje oko jakživ nezabudne,i ked boli myslím ,,len " traja či štyria,no to bohato postačuje.Lenže tvorcia nevyžmýkali z ,,luxusného" námetu poriadne hustú šťavu a ani zdaleka neišli na maxxximum.Jadro spackali a u mňa sa začínalo obdobie samotnej nudy.V určitých okamihoch i v námete mi trocha pripomínali Radcliffovho Horns.Možno sa len tvorcovia inšpirovali a možno len náhoda.Záverečné finále sa ani nestihlo rozbehnúť,ja si svojho klauna vychutnať do detailov a už sa končilo.Škoda.No napriek tomu silné 3 hviezdy.Nemôžem si pomôcť. ()

rakovnik

Slušný horror se zajímavým obsazením. Sice je valnou část filmu děj v podstatě poklidný, bez silných momentů, či téměř jen náznakový, ke konci nabere na síle, napětí i akci. Démona bych si klidně užil déle. Trochu jsem na druhou stranu byl rád, protože drásavé napětí nesnáším, přesto koukám. ()

Rodriguez

Syrovost Clowna je bomba, i výběr kostýmu, masky i příběhu odkud se vzal. Ale po herecké stránce už je to slabší... 50% ()

bourec

Musim se jenom podepsat pod komentář svýho oblíbenýho uživatele.Opravdu to je námět,kterej skýtal mnohé,ale bohužel je to jen průměr.A hlavně první hodina je pomalá,bez větších emocí,který by v divákovi vyvolaly pocity strachu,takže vlastně sledujeme jen drama.A to ten klaun je nechutnej,a při pohledu na něj mi docela mrazilo.Škoda ,podle mě zabitej potenciál.60%. ()

Nach

Vcelku povedený hororový kousek, který nám představuje jednoho z těch děsivějších filmových klaunů. Jistá podobnost se slavným Pennywisem z To přichází na mysl, ale to pouze v bodě požírání dětí. Tento klaun je jinak úplně jiným tipem záporáka. Ten ve své podstatě ani není klaun. Jde o démona, který obsadí tělo kohokoli, kdo na sebe vezme prokletý klaunský kostým. Následuje povinnost pozřít sedm dětí, a pak démon opustí svého nositele aniž by mu jakkoli ublížil. Vcelku zajímavou myšlenku se zde podařilo náležitě vytěžit. Dalším plusem je, že tentokrát brutálně zařvou i malé děti, což není ani v hororech zvykem. Největší potíží tohoto snímku je bezpochyby odtažitost od postav. S žádnou jsem nebyl schopen se pořádně sžít a žádná se mi nedostala pod kůži. Z toho důvodu tomuto filmu nemohu dát více, jak 65%. ()

Mefistofelle

Ať se na to koukám z jakéhokoliv úhlu, nevidím na tom absolutně nic výjimečného. Možná kromě té nechtěné směšnosti, která mi bránila se plně ponořit do atmosféry. Příklad: týpek se snaží sundat klaunský kostým jakousi elektrickou pilou a nedaří se mu to. Má u toho barevné vlasy, make-up a klaunský nos. Působilo to na mě tak nějak divně, jako kdyby to ani nebylo bráno vážně. A podobných divných scén je více. Taková nechtěná parodie na horory s klauny. Působí to neskutečně směšně, nikoliv děsivě. Neumím ani pořádně vysvětlit svou averzi, ale doufám, že nejsem jediná komu na tom něco nehrálo. ()

cariada

Slušný maso. Docela jsem se bál ,když jsem viděl tátu klauna a malý dítě k tomu, že to bude spíš pro děti. Naštěstí se to nepotvrdilo a já se po ne moc záživné první třetině docela bavil. Zvlášť když klaun začal jíst děti a to velice krvavě. Jen škoda, že ta máma mu tu holku opravdu nedala. Zajímavý horor. ()

dubinak

Do klaunů zrovna žhavá nejsem. Nevyhledávám horory s těmito záporáky, protože si zkrátka myslím, že nenabídnou nic nového. Do tohoto Clowna jsem se ale po vyčkání a následovném překvapení z velmi slušného hodnocení donutila. Tento film mě překvapil mnoha způsoby. V negativním smyslu asi hlavně proto, že měl šíleně krátký úvod a kostým začne na hrdinovi lpět vlastně už v nějaké páté minutě, což je fakt rekordní čas. Další mínus bylo časté střídání nálad. Přítel se mě dokonce ptal, jestli to nemá být třeba komedie. V počátečních minutách je nálada velice nadlehčená a až překvapivě ignorantská na to, co se děje. Vtip se tak nějak střídá s vážností a to já zrovna moc nepodporuju, když s tím předem nepočítám. Postupem času se od tohoto nešvaru naštěstí upustí a amotsféra začíná houstnout. Hrdinovo chování je přesvědčivě znepokojivé a už se jen čeká na jatka. Nešetří se krví, ale přímý pohled na vraždu mít taky nebudete. Ohromně potěšil finální vzhled klauna, ten se opravdu dost povedl a nahnal hrůzu. Kdyby ve filmu nebyla taková ta náladová houpačka, možná bych přemýšlela o čtyřech, ale zatím dávám určitě dost silné trojhvězdí. Byla jsem vcelku potěšená. ()

PROCESOR

Když se otec dozví, že na narozeniny jeho syna nedorazí objednaný klaun, tak se rozhodne vzít zábavu do svých rukou. Jaký to bylo fatální rozhodnutí se ukáže za chvíli. A protože pracuje, jako realitní makléř a zrovna je v baráku, který nabízí ke koupi, rozhodne se podívat se co je v té hezké truhle na půdě. A ejhle! Kostým klauna a pěkný, neváhá ani chviličku a oblíkne si ho a vyráží domů za synkem na oslavu. Všichni jsou spokojený, dokonce manželka jen přede…jenomže druhý ráno začíná celkem sranda, když nemůže kostým sundat a musí tak to odvést synka do školy a co hůř jít do práce. Zábava začíná nabírat ty správný obrátky když nemůže kostým za žádnou cenu shodit, co víc začíná se měnit a mít strašný hlad, který můžou ukojit jenom děti…. ()

forsythia

Proč mám takový pocit, že má tenhle nechutný příběh blíž k realitě, než by si člověk přál? Existuje totiž docela dost mužů, kteří, pokud jako klauni přímo nevypadají, tak se tak poměrně často chovají. Pravda, to, co jsou schopní si vzít na sebe, občas taky hraničí s čirým šílenstvím nebo démonickou posedlostí. No a že jsou to ve skutečnosti monstra, to pochopíte ze záznamů z nejednoho rozvodového řízení. Ženy, které trpí chorobou zvanou rodičovská láska, by se na tohle vůbec koukat neměly. Mohlo by se totiž stát, že by se jejich pohled na partnera od základu změnil a že by dotyčný mohl na konci... no, nebo se na to radši podívejte, ať víte, co by se mohlo stát. ()