Otcem je mu odpadlík tajné severokorejské služby, nevyzpytatelné agentury, v niž u moci sedí zkorumpovaní vládní představitelé, prahnoucí po vlastní moci a zisku, Ri Yong Ho (Seong-woong Park). Ten je nalezen jen krátce po svém posledním jídle popraven nájemným vrahem své vlastní vlády, která s jeho dalšími službami již nepočítá. A zatímco tělo jeho otce vychládá, on, Myung-hun (Seung-hyeon Choi), musí čelit plukovníkově návrhu, stát se taktéž tajným agentem, infiltrovat se mezi obyvatele sousední země a plnit tajné rozkazy. Výměnou mu bude nejenom vlastní vykoupení se ze striktního sevření pracovního tábora Yoduk, ale také vykoupení jeho mladší sestry In Ye (Yu-jeong Kim). Po dvou letech je se jménem Dae-ho Gang adoptován jihokorejským párem, který však tvoří ve skutečnosti dvojice tajných agentů severokorejské tajné služby, která s jejich pomocí provádí velké množství špinavých zahraničních obchodů. Dae-ho je přijat do lokální školy, v níž se jen záhy nato seznamuje s introvertní dívkou Ye-in Lee (Ye-ri Han), stávající se častým bodem posměchu ostatních spolužáků. Navzdory své vysoké inteligenci a vroucí lásce k baletu, s nímž by ráda procestovala svět, není schopna čelit kumulujícímu nátlaku nevybíravých spolužáků, mezi nimiž nemá jediného přítele. Dae-ho se stává dívčiným zastáncem. Brání ji. Dvojice se přátelí. Nalézá v sobě dokonce jakési vnitřní souznění, pochopení vůči nastalé životní situaci, který je sbližuje a paradoxně rozděluje. Dae-ho myšlenky bloudí ale někde úplně jinde, daleko za hranicemi u své sestry, kterou hodlá za každou cenu zachránit. Jeho snahu o její záchranu mu ale komplikuje samotná severokorejská vláda, nevyzpytatelná matka jeho vlastního národa, která se jej navzdory splněným rozkazům snaží za každou cenu zbavit způsobem sobě vlastním; vraždou. (Conspi)

bourec

Korejci točej dobře,ale stejně jako amíci,i oni ve svý filmový továrně na sny točej klišovitý filmy,upravený pro jejich svět.Průměrná báchorka o mladym agentovi,která v některejch chvílích slušně baví,ale je taky obalená spoustou vaty.60% ()

Johnny.ARN

Ako, keby to tak nemotali a spravili z toho jednoduchý špionážny film, skrátený o pol hodinu a s aspoň jednou poriadnou spy scénou, mohol to byť klenot. Takto je to len šikmá píčovina s absolútne kokotnou druhou polkou. 2 z 5 ()

ywo666

No ako nie je to špatné. Hlavný hrdina je celkom v pohode. Hlavne v druhej polke filmu. A príbeh tiež nie je špatný. Aj keď školská pasáž úplne zbytočná. Podľa obsahu som skôr čakal, že hlavnou témou bude šikana na škole a špionáž až na druhom mieste. V skutočnosti sa jedná o plnohodnotný špionážny film školská časť je iba slepé črevo. Akcia je vydarená. Ale nedá sa zas označiť za vynikajúcu. A ani kvantita nie je nejaká extrémna. Dávam silné 3*. Vylepšiť pár detailov a išiel by som do štyroch. ()

Pump

Tak trochu černý humor Korejským způsobem. Nesmějete se a říkáte si, že stát se to v reálném světě tak by to bylo opravdu na pytel. Jinak po stránce akčních a bojových scén velmi solidní zpracování. Výborný film s dobrým dějem a prima zápletkou. ()

Kurikmoon

Tí, ktorí nemáte radi akciu a boj, uberte z môjho hodnotenia odoberte. To čo sa mi na tomto filme páčilo, boli sympatické postavy. Síce sa moc do hĺbky neprofilovali, ale moje sympatie si získali. Koniec by som uvítal skôr otvorenejší...ale dobre. Normálne som chcel dať hodnotenie o jedna nižšie, ale... ()

Hollohlaway

Příliš patetické a dějově kostrbaté. Herecky jakž takž, ovšem třeba tu tolik chválená akce je sice celkem nápaditá, ovšem děsuplně sestříhaná. Hlavní linka spícího teenagenta je zajímavá, ovšem dost nevyužitá. A navíc to totálně zabil šílený český dabing, což u asijských filmů není poprvé. ()

sedm.1

Zábavná akční jízda z Jižní Korey? Ale kdeže. Romantické drama, okořeněné několika akčními výstupy, které tu ale rozhodně nehrají prim. Nechci tu tím tedy tvrdit, že film v onom žánrovém zpracování nefunguje, ale já od toho očekával přeci jen něco úplně jiného, než milostné souznění dvou introvertních „týnejdžrů“. Ano, jejich postavy jsou sympatické a já osobně jim upřímně fandil, nicméně opakuji, vnitřně jsem byl úplně někde jinde, čímž jsem onu náplň jednoduše nedokázal ani zcela docenit, přestože působila emočně silně a přesvědčivě. Tvůrci zde jinak hodně těžili ze současné politické situace na korejském poloostrově, kde byly zcela jasně rozdány karty, takže hodní jižané proti zlým seveřanům, což byla ovšem také krapet škoda, neboť mi tu i díky tomu chyběl nějaký ten zajímavější zvrat, či nápad, takto se to celé odvíjelo až příliš průhledně a okatě, a nezachránil to už ani krapet nečekaný závěr. Když se pak ohlédnu po těch pár akčních scénách, potenciál měli, ale že by mě dostali do kolen, tak to ani náhodou, atmosféra se zde tvůrcům též nepodařila jakkoliv navodit, takže já si zkrátka nemohu pomoct, ale mě tento snímek vážně příliš nezaujal a především ani nebavil. ()

agassi68

Vyčistiť od zbytočného balastu a nechať hlavného hrdinu hovoriť rukami. Potom by vznikol čistokrvný štvorhviezdičkový film v štýle Ong bak. Takto sa to dostalo na jemný nadpriemer.. ()

MickeyStuma

Severokorejský mladík coby špion na jihokorejském území. Směs patřičné dramatizace, typické asijské akce a krapet nějaké té emoce a hlavně romance. Znát jsou motivy třeba ze seriálu ´Jump Street 21´ 12987-91) filmu ´Brutální Nikita´ (1990) a mnohých dalších. A k tomu v hlavní roli hvězda jihokorejské pop music. Jen tak pro porovnání, uměl by si někdo představit v hlavní roli špionážního thrilleru třeba někoho z chlapecké pěvecké formace Lunetic? Těžko, že? Tady se to stalo. Říká si TOP, ale jinak se jmenuje Choi Seung-hyun. Prý je pověstný hlubokým hlasem, rapováním a je vzorem laskavosti a dokonalého vzhledu. My ho neznáme, takže je nám to vcelku jedno, ale pro jihokorejce bylo zajímavé vidět mladíka se sladkou tváří v pozici vycvičeného zabijáka, který se navíc stále tváři poněkud naivně. Akčních scén není moc, ale na správný asijský film určitě stojí za to. Žánrově je do příběhu skutečně zamícháno ledasco, ale kupodivu to po scenáristické stránce funguje. I když pro někoho může v určitých místech nastat neochvějný zmatek. Samozřejmě nechybí ani politika mezi Severní a Jižní Koreou, která je však naštěstí jen jako doplněk děje. Špionážní politika je jinak jako všude jinde. Příběh se odehrává v době úmrtí severokorejského vůdce Kim Čong-ila a nástupu jeho syna Kim Čong-una, což je určitá zajímavost. Snímek tedy nabízí především dějovou dynamiku, směs intrik a množství emocionálního obsahu. Jisté zklamání může být u diváků vidící snímek ze stejného roku ´Eunmilhage widaehage´, který je tomuto snímku motivem hodně podobný. ()

Automaniak

První souboj u boxerského ringu je opravdu fascinující, musel jsem si zakončení toho tlusťocha přetočit x-krát, opravdu bravo. Školní prostředí je též super, ale po té co se odehrává mimo školu je tak trochu zdlouhavá pasáž, nenudí, ale nic neříkajíc a nic se tam pořádně neděje až na závěr filmu se opět ukazuje perfektní akce a hlavně, choreografie. Celkové shrnutí bych viděl 3,5*. ()

messi@h

Bojových scén a přestřelek je v tomhle filmu opravdu minimum - což by nebyl problém, kdyby Commitment fungoval jako napínavá kriminálka nebo jako poctivé drama. Bohužel nemůžu říct ani jedno - na kriminálku je to moc zdlouhavé a na dobré drama je tu zase příliš jednoduchý příběh a prvoplánový útok na emoce (který ale aspoň v mém případě vůbec nefungoval). Commitment není vyloženě špatný film, ale z mého pohledu si víc než 65 % nezaslouží - až příliš často jsem se u něj nudil. Bohužel mi nezbývá než vyhlížet další asijskou pecku jako byly v minulosti např. filmy Volavka (2002), Oldboy (2003), nebo akční Zóna smrti (2005). ()

Moiraine

Mým největším štěstím, co se týče tohohle filmu, je asi to, že jsem si ho pustila, aniž bych o něm něco věděla. Narazila jsem na něj náhodou a na plakátu byl T.O.P. Přiznám se bez mučení, že to byla velká motivace se na to podívat. Když jsem nic nevěděla, tak jsem ani nic neočekávala, takže nebyl problém si to pustit, vypnout a bavit se. Jihokorejské akční thrillery mám ráda a přestože Commitment neoplývá zrovna originalitou, kouká se na to dobře a baví to. Po amerických filmech, co poslední dobou vychází, je to příjemná změna, když po shlédnutí filmu nemám pocit, že mě mají tvůrci za idiota. I když pár diskutabilních momentů by tu asi bylo. Pro mě to jsou slabší 4*. ()

Krysap

Průměrný agentský příběh o severokorejských agentech, jakých už byly natočeny desítky, ne-li stovky. Film nepřinesl nic novýho, byl plnej klasických klišé (všech) a obsahoval i pár vyložených nelogičnostní. Dívat se na něj dalo jenom díky TOPovi, jehož smutný oči umocňovaly ten tragickej příběh nadruhou. Nakonec jsem dokonce i uronila slzu, ačkoliv výsledek děje je jasnej už od první minuty. Více-méně beru tenhle film jako službu pro TOPovy fanynky. Takže děkuju. :-) ()

johnsnow

Hm tak toto bola slušná vecička. Je to síce zase viac dráma s trochou romantiky, než akčný film. Avšak akčné scény sú slušné, celkom krvavé, napríklad súboj s tým agentom kde sa bráni proti nožu plechovkou, tak to som čumel jak puk. Záver slabší ale v pohode. spokojnosť. ()

elanista1

Jeden by si pomyslel sudiac podla komentarov, ze pojde hlavne o bojovy narez, je vsak to inak...akcne sceny ma tu skoro vobec nezaujimali, resp. boli na druhej kolaji. Ide tu o spionaz medzi dvoma znepriatelenymi statmi, niekedy je tazke orientovat sa kto kope za Juh, a kto kope za Sever, a kto je vlastne ten dobry a kto je zly, ale ocividne sa to da! Hlavny hrdina dostane novu rodinu, novu identitu, nastupi do novej skoly, spoznava krasnu spoluziacku, ktora bude v jeho zivote hrat dolezitu ulohu. Tvorcovia sa nestrania nicoho a chladnokrvne likviduju jedneho za druhym, a vobec nie len zaporne postavy. Zaver ma preto trocha prekvapil, a aj ked sa ma to citovo nedotklo, ocenujem taketo odvazne konce. Opat dalsi kvalitny kusok z juhokorejskej produkcie, a je trocha smutne ze do slovenskych kin sa taketo filmy nikdy nedostanu. ()

Wartord

Být agentem KLDR není jen tak. Oni vážně musí něco dopovat, protože schytat tolik kulek a ještě být schopen heroických výkonů, to dá vážně zabrat! Nevím jak v korejských školách, ale u nás je naprosto vyloučeno, že by se studenti dostali do chemické laboratoře bez svého vyučujícího. a navrch všeho se tam mohou ještě mlátit, a to vše bez viditelného trestu. No a když člověk zjistí, že do Jižní Koreje se ze Severu není až takový problém dostat, potom se už nemá čemu divit, když se nějaký plukovník najednou ocitne na parkovišti uprostřed Soulu. ()

Sa.sa

Dobrý film, který sice skončil jinak než by měl, ale i tak stojí za podívání ;) Super akční scény i příběh... ()

Henk

Trochu jsem se obával, že tenhle film bude jako většina filmů s podobným názvem a asijské provenience, které jsem dosud viděl. Bohudík se tak nestalo a tohle dílko mne opravdu chytlo. Hlavní hrdina je velmi charismatický a úplně mne fascinoval jeho příjemně hluboký hlas. Ostatní herci se mi taky moc líbili.  Tempo filmu je strhující, až se mi někdy zdálo, že tvůrci některé přechody mezi scénami utnuli, aby toho do stopáže filmu vtěsnali co nejvíc.  Dávám plný počet, protože jsem v poslední době nic lepšího neviděl. ()

goauld

Velice dobře natočený snímek... Zase po dlouhé době "realistický" film, kde to nemusí bezpodmínečně končit happyendem (narozdíl od emerických - podobně ražených akčnáků). Velice dobrý zážitek. ()