Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

Psycho.R

Moc mě mrzelo, že jsem se nesmál tolik, jak bych chtěl. Myslím, že doba francouzské revoluce není tou, kde to těm dvěma frajerům sluší, protože oproti návštěvě budoucnosti nevidím takové rozdíly mezi dvěma dobami. Ovšem plně mi to vynahradilo posledních pět minut, asi to neklapne, moc rád bych viděl čtvrtý díl, který opět přímo naváže. To by mě bavilo. ()

Jonatána

Ale tak já jsem se docela bavila. Díky komentářům tady jsem nic moc nečekala a tudíž jsem byla docela příjemně překvapena. Při pečení kuřete a žehlení to bylo v pohodě. ()

MeccaAcs

Konečně je to tu! Konečně komedie u které se směju a né jako ty americké rádoby komedie. Probudilo to ve mně neskutečnou nostalgií. Když se řekne návštěvníci vybaví se mi dětství. Hezkých 70% ()

joelly01

Neni to tak dobre jako jednicka a dvojka (emerika se nepocita, to je blacko). Vsichni porad strasne rvali, me se to nelibi kdyz ve filmu imrvere nekdo rve. Nemam to rada, tak toho laskave nechte, jo???? Ale parkrat jsem se zasmala, ocenuji i ten osli mustek kterym se vysvetlovalo ze Zakuj a Gotfrua vypadali tak stare, nafouke a vypelichane. Kdyby bojovali s Hitlerem tak bych se asi podivala, procez na ty dve to vytahnu. Klenot ovsem zklaman prevelice. Btw. nejlepcejsi stejne bylo kdyz Zakuje daboval Travnicek. Kdysi jsem ziskala VHS z videopujcovny kde ho daboval Travnicek a mnohem lepsi! Ale tam uz asi hrube ujel vlak.... ()

Sinusiridum

Pro mě velký zklamání a tak jsem se těšila...pár vtípků se starou courou a že někdo zhebne, jo a parchantě bylo taky fajn. Bohužel toho bylo málo, film se vlekl a všechno to ostatní kolem nějak zbytečný...ústřední dvojice nezachrání všechno, ke konci jsem usnula... ()

Stanix

Nebylo to vůbec špatný, jen to nemělo ten humorný náboj. V podstatě vůbec nedocházelo k oblíbené humorné zmatenosti Jacquouille v konfrontaci s jinou dobou. I tak mě film bavil a dám mu určitě ještě šanci. ()

darthhokro

Čekal jsem že to bude těch letech trošku slabší odvar, ale že to bude slabší než remake Návštěvníci: Cesta do ameriky, jsem fakt nečekal. Je príma jak si Žakuj s Mařenem, ve scénáři poradili se zestárnutím hlavních hrdinů. Období frantíkovské revoluce, mě nijak nebere, škoda že to do 2. světové nepřesunuli už v půlce filmu, hádám že by to pro mě bylo zábavnější. Pár slušnejch vtípků se tam najde, ale na pořádný uchcávání, jako u 1. a 2. dílu, to prostě nemá. S úctou k ústřední dvojici dám 3. hvězdy. ()

JohnZ87

Po dlouhých 18 letech se Návštěvníci konečně vracejí, aby nám jejich tvůrci dovysvětlili otevřený konec z druhého dílu a spletitý příběh chodeb času nějak uspokojivě uzavřeli... A nebo ne? Popravdě asi málokodo věřil, že se Návštěvníci ještě nědky vrátí, ale k radosti mnohých - stalo se. Bohužel po konci třetího dílu jsme opět tam, kde jsem byli na konci toho druhého - všude, jen ne zpátky v roce 1124. Film trochu překvapivě opět přichází s otevřeným koncem, který sice možná v porovnání s předchozím filmem nevypadá až tolik beznadějně, nicméně je velkou otázkou, proč se tvůrci k tomuto kroku rozhodli. Mají snad v plánu pokračování? V relativně zbytečném americkém remaku se film na konci dočkal svého happy-endu, kdežto původní (o parník lepší) sérii na to nestačily ani tři dosavadní filmy. Což by až tolik nevadilo, kdyby to zaručovalo, že vznikne další díl - což bohužel v tuto chvíli jisté vůbec není. Co se týče hodnocení třetího dílu, tak vtipů a gagů poněkud ubylo, ale stále dokáží pobavit. Nicméně mi celé to zasazení do revoluční Francie přiliš nesedlo a zejména dějové linky s aristokraty je možná až přiliš a občas působí dojmem výplňové vaty. O co více prostoru mají aristokraté, o to méně jich zbylo na ústřední dvojici. Zejména Jean Reno je v tomto dílu až nezdravě upozaděn, Christian Clavier má (ale nejen díky tomu, že má ve filmu hned tři role) prostoru podstatně více. Závěrečné dějství, které předchází další cestě časem, mi přišlo zbytečně uspěchané a zkratkovité. Účast Marie-Anne Chazel potěší, neúčasti Muriel Robin potažmo Valérie Lemercier je však škoda. Je fajn, že film po 18 letech skvěle navazuje na předchozí - konceptem, vyzněním, hudbou nebo třeba i českým dabingem, který je opět skvělý. Osobně bych byl rád, kdyby ještě vzniklo další pokračování, protože takhle si důstojné zakončení návštěvnické série nepředstavuji. 65% ()

TommyDiamond

Kouzlo návštěvníků tkví v tom, že do světa nejmodernější techniky zavítají jelimani z raného středověku a objevují, diví se a tápají. Takže když pominu posledních pět minut s náckama, tak přechod z 12. do nějakého 17.století není žádná velká zábava. Navíc dějově je příběh nezáživný a zbytečně užvaněný. Čtvrtý díl návštěvníků je tak zklamáním a víc než jednu hvězdu si nezaslouží... ()

elimS

10% - komentář 20ti slovy: Vtipné hlášky, gagy a vše co patří k "cestování časem" ??? Houby! Bezduché kecání a žádný děj. Schrupnutí na 3x5 minut bylo nejlepší. ()

Scraffy

Sú tu nejaké vtipné pasáže, ale inak dosť slabé. Škoda, mohlo to byť dobré, ako staršie časti. A ten koniec, ktorý navádza na prípadné pokračovanie v 2. svetovej vojne vyzerá super! Naň sa veľmi teším. Teda, ak vznikne... ()

himor

Celý film je v podstate vykrádaním jednotky, pretože všetko smiešne sa udialo tam. ALE! Kto chcete a môžete, pozrite si aj tento zázrak, ja som sa bavil, hlavne na konci mi skoro cvrklo...80% ()

mac000

Úsměvný příběh, dá se na to koukat, ale jinak nic moc. Děj nestojí za zmínku, pár dobrých momentů. Clavier přehrává, Reno je naopak standardně dobrý. "Čtverku" bych asi ale už neunesl ()

MirkaP

Pozitiva: líbilo se mi, jak vyřešili to, proč vypadají výrazně postaršeji, byť dějově film navazuje přímo na konec na 2. dílu. Extra pochvala za dabingové obsazení a dodržení původního slovníku. "Ameno amenosto, dorime dorime" pořád funguje. /// Negativa: poté, co jsem se dokázala povznést nad krkání a prdění v prvních dvou dílech, neboť je obklopoval všudypřítomný třeskutý humor, zde není nic jiného než nechutnosti a fekálie. Humor zmizel. Fakt zmizel. Někde před večeří v Paříži jsem usnula (v kině, kde zvuk šel na plné koule, jsem usnula!!!! to se mi v životě nestalo) a vzbudila se těsně před jejím koncem. Naprosto nevyužitá postava paní Ginette (která se tady jmenuje Prune), kdyby jí hrál kdokoliv jiný, nic by se nestalo. Mrzí mě, že se G+J nevrátili do své doby, ale zase jinam, byť ten děj jinde byl trošičku svižnější. Bože to je ale škoda! /// Jo a prosímvás, má to potitulkovou scénu? Protože ten matlal, co si říká promítač, nám to vypnul před koncem titulků. ()

Bigfuckman

Nedalo mi to nepřirovnat Návštěvníky k počítačové hře Mafia. Tak 1.díl u obou byl skvost, perla, super zábava, druhý díl u obou byl již trošku vyčpělý a snažil se ždímat co to jde z událostí jedničky. Vcelku i při přes pár těžkoodpustitelných věcí se to povedlo, ale třetí díl u obou se snaží ukrojit slávy svých předchůdců hlavně díky značce respektivě jménu titulu. Tohle je fakt špatný, nepovedený a humoru jak šafránu. Návštěvníci 3 nastavují zrcadlo úpadku francouzských komedií a opravdu to nezachrání hvězdy jako Clavier a Reno, i když i zde se Clavier (Jacquouille) předváděl obstojně, leč nestačilo to a předešlým dílům to nesahá ani po kotníky. Teď jsem si ještě vzpoměl co Návštěvníky 3 spojuje s Mafií. No přece Marek Vašut :-) ()

Detak odpad!

Ty vole, Vašut :-D Jinak vesměs nevtipná slátanina. Po předchozích dílech jsem z tohohle zklamán. ()