Návštěvníci 3: Revoluce

• Francie Les Visiteurs : La révolution (více)

Středověký rytíř Godefroy de Montmirail a jeho oddaný sluha Jacquouille jsou chyceni v labyrintu času, který je nakonec vyplivne do vzrušující doby epochálních dějinných změn a převratů. Do doby Velké francouzské revoluce. Kromě nepochopitelných pořádků musí oba čelit i svým potomkům. Extravagantní a zhýralí aristokraté v linii rytíře Godefroye to mají v revoluční době trošku nahnuté a potřebují se dostat z Francie pryč. Zatímco z pradětí sluhy Jacquouille La Fripouille jsou nadšení revolucionáři a mají v plánu zabavit jejich hrad i veškeré bohatství. Doba nevratných sociálních kotrmelců by zamotala hlavu leckomu a klasicky uspořádaná dvojka ze středověku „pán a kmán" to bude mít dvojnásobně těžké. Tolik situačních gagů, šílených situací, dialogů a hlášek už žádná jiná revoluce nezažije. A slavný tyran Robespierre si bude přát, aby tyhle dva magory nikdy nepotkal. (Bontonfilm)

kaylin

Je mi líto, ale tohle je prostě jenom interiérová ptákovina, která postrádá humor všech předchozích francouzských dílů. No dobře, nepostrádá ho úplně, jenže těch zábavných scén je zde opravdu málo. Ani české akvizice to moc nezachraňují. Tady se nepovedl scénář, a tak je to ve finále prostě jen nuda se známými postavami. ()

higuain

Vyloženě zklamání to není, protože očekávání nebyla nijak velká. Do kina jsem na to šel z čiré nostalgie a s trochou naivní naděje, že to bude mít podobné kouzlo, jaké měly staré díly. Jenže nemá. Tenhle film se měl natočit před patnácti lety (tehdy by pravděpodobně vypadal úplně jinak a snad i lépe), k čemuž bohužel nedošlo, a tak tu teď je přestárlá a obézní dvojka Reno-Clavier, která se snaží, seč jí síly stačí, ale je to spíš taková křeč. Ze starých postav krom ústřední dvojice nikdo nezůstal a ty nové mě bez výjimky nezajímaly. Vlastně celá ta VFR anabáze s partičkou šlechticů budí dojem, že se dost vařilo z vody. ()

Colonist

Na třetí Návštěvníky se tolik let čekalo. Jenže to čekání skončilo bohužel zklamáním. Jedničku a dvojku zbožňuji (nevnímám mezi nimi žádný zásadní kvalitativní rozdíl). Trojka je však oproti nim jen slabý odvar. Reno a Clavier jsou stále výborní, ale sami nic nezmůžou, když ostatní postavy jsou příšerně zahrané (pořád jen někdo řve a trapně se pitvoří) a humor osciluje mezi trapností a nevtipností. Jen pár vtipů se opravdu povedlo. Konec mě naštval. Tvůrci měli jedinečnou šanci, aby ten příběh konečně nějak uzavřeli, jenže ono to končí stejně otevřeně jako dvojka. A vzhledem k tomu, že byl snímek ve Francii propadákem, tak už se pokračování nedočkáme. Což je možná škoda, Návštěvníci 4 "v časech Germánů" (nebudu spoilerovat) by nemuseli být špatní. Chtělo by to ale lepší scénář. Návštěvníky: Cestu do Ameriky si jednou za čas pustím, byť ten film není žádný zázrak, ale u Návštěvníků 3 nevidím důvod, abych se na to někdy podíval znovu. Dávám 3 hvězdičky, jedna z nich je čistě jen za Rena a Claviera, protože to v sobě pořád mají. O to víc mě mrzí, jak ten film dopadl... ()

filmoid

Nešetřilo se na výpravě a kostýmech a českého diváka potěší pražské lokace. Ale jinak je to kravina - nefunguje humor, nefunguje logika, převažuje pitvoření a pro našince místy nesrozumitelné karikování postav Velké francouzské revoluce. Veeelká francouzská nuda... ()

ilemas

Velké zklamání po tolika letech těšení. Stárnoucí hvězdy, takové neslané, nemastné, moc jsem se za celý film ani nenasmál.Také se to mělo natočit v době slávy Návštěvníků a ne po tolika letech, snad díky závěru bude i čtyřka, která by mohla být i vydařená vzhledem k tomu, kam se zase v cestování časem dostali. ()

tufr

Je to 50/50 !!! Místy super a dobře nostalgické, místy nudné a užvaněné. Každopádně 4.díl nazzi bych rád viděl :))) ale pochybuji o něm. 55% ()

Jango_Fett

Po královským lejnu známém jako zbytečný remake Cesta do Ameriky, přichází plnohodnotné pokračování, aneb film na který jsem čekal osm let. Takže vyplatilo se to čekání? Upřímně jsem rád že konečně vidím jak příběh pokračuje. Vždy jsem měl různé představy co by se po druhém díle mohlo odehrávat a doufal jsem že opravdu ti dva neskončí na gilotině. Všichni herci hrají dobře, Godefroy a Jacquille jsou opět vtipní, hlavně Fripouille který si neodpustí své kraviny a dobytčárny. Kde je tedy kámen úrazu? V tom že je tam těchto věcí dosti málo. Oba hlavní protagonisté jsou zatlačeni dosti do pozadí na úkor dějové linie aristokratů, kteří nijak moc nejsou vtipní a spíše jen ukecaní. Ano divák se tam dozví pár věcí, které se propojují s budoucností z předešlých dílů, ale nemělo by to být na úkor humoru. Závěr se dosti rozjede a navnadí na další díl, který by mohl být díky vybrané tématice hodně suprový. Ono celkově film působí jako první část příběhu, je tam načnuto hodně věcí jako by již na jisto počítali se čtvrtým dílem. No uvidíme, doufám že se ho dočkáme a konečně se i Godefroy a Jacquouille vrátí domů do své doby. Okeeey! Není to církevní!! ()

M.i.k.e odpad!

po delší době zase film,který jsem nebyl schopný dokoukat a zhruba po hodině jsem vypínal...tak neuvěřitelně nesmyslné,ukřičené,nevtipné a prázdné nic jsem dlouho neviděl.Asi jediné pozitivum je fakt,že nás může těšit,že francouzská komedie jde mnohem víc do kopru než ta česká.Rena,potažmo i Claviera je pro podobné paskvily opravdu škoda...0% ()

Hennes

Už to není církevní. Pravda první dva díly jsou klasikou, ale nebudu tvrdit, že jsem toho očekával víc. Naopak jsem se bál totálního propadáku. Ač je scénář zdlouhavý a děj v podstatě nikam nesměřuje, zůstalo tu to hlavní Reno, Clavier a základní pointa. Páchnoucí hrdinové měli být hlavním humorným námětem, ale někdy už to skřípalo. Má se včas končit, což by teď mělo být, ale zase námět z období 2. světové války, to by mohlo Francouzům sedět. Uvidíme. ()

Martin741

Christian Clavier je zrucny herec a intelektual ... sa mu cudujem ze sa po 60 -ke sere v takychto hovnach. Ma na viac nez taketo svinstva tocit : 5 % ()

Nach

"Tak natočíme třetí epizodu Návštěvníků a začneme přesně tam, kde dvojka skončila. Co? Že už jsme od té chvíle zestárli? No a? Řekneme, že díky otevřeným chodbám času je to normální. A že nemáme moc prostoru s postavami dále pracovat? No a? To stejně diváci nechtějí. Hezky se usaďte a nechte herce konat svojí práci!" Třetí díl Návštěvníků je vskutku takový, jaký jsem popsal výše. Je stejně trhlý jako dvojka. Stejně dementní a pokud v té demenci dohážete spatřit humor, tak je i v vtipný. Za sebe musím říci, že mám v oblibě první dva díly (hlavně první). A tak to byla pro mě taková nostalgická vycházka do devadesátých let. Ano líbilo se mi to. Sice to není extra biják, na který bych musel znova, ale dalo mi to, co jsem čekal. Jednoduše řečeno, jestli od tohoto filmu nečekáte zázraky, budete potěšeni. V opačném případě se mu vyhněte. Ještě jednodušeji řečeno: líbil se vám druhý díl Návštěvníků? Pokud ano, bude se vám líbit i tento.65% ()

Streeper

Za mě zbytečné pokračování po tolika letech. Když to nenatočili za dva až tři roky, tak se do toho neměli pouštět. Musí se jim ale nechat, že vymysleli super vysvětlení, že herci tolik zestráli. Líbí se mi take fakt, že se konečně ocitáme v jiné době a ne jen v té moderní, nám všem známou. Ale bohužel i tak film nemá co originálního nabídnout. Jsem ráda, že oba herci se vrátili do svých ikonických rolí, ale bohužel mě Návštěvníci nikdy bavit nebudou. ()

dubinak

Už druhý díl pro mě byl mírný pokles, a tak se pro mě třetí díl stává podprůměrem. Skalní fanoušci asi odpustí, ale na můj vkus byl příběh až příliš zamotaný, nepřehledný, překombinovaný a hlavně neatraktivní. Vedlejších postav strašně přebývalo, scénář se soustředil především na ně a naše oblíbená dvojice cestovatelů v čase jen občas vypustila nějakou tu vtipnou hlášku, které už tak vtipně v celém tom kontextu ani nevyzněly. Střih i kamera byla nezvykle divoká, k Návštěvníkům až netypická a velmi podlehla moderní filmařině. Byla bych radši, kdyby se tvůrci drželi spíše té staré noty a jeli na jistotu. Velkou škodu pak napáchal také dabing, který byl prostě strašně oposlouchaný a nejradši jsem vždycky na Návštěvníkách měla právě ten náš začínající zmatený, ale barvitý dabing. I když konec nahrává dalšímu pokračování, čtyřku už netočit, prosím. ()

C0r0ner

Jednička je geniální, zbytek nic moc a Revoluce je nejhorší díl série. Vadilo mi na tom několik věcí. Zaprvé to není vtipné, což bylo vlastně kurva to jediné, co jsem od toho chtěl. Zadruhé je to zase typická francouzská multikulti EU agitka (1789? wtf!). Zatřetí mě to moc nebavilo. Ale aspoň to docela uteklo. 50% ()

Juto

Problém je predovšetkým v tom, že sa príliš sústredili na príbeh, nie na vtipné scény. Je to predsa bláznivá komédia, nie historický dokument. 5/10 ()

Šimpy

Milý Jeane a milý Christiane! Vy jste prostě borci. Uhráli byste i sebehorší scénář, naštěstí s tím tvůrci počítají. A tak, i když zde se nejedná o bůhvíjaké přelomové dílo, na několika místech jsem se zasmál a hlavně Clavier tu má hned trojroli a je brilantní v každé z nich. Dokonce i český dabing, i přes režii Jiřího Balcárka, je obstojný, byť se bojím, že nepřesný. Film začíná tam, kde končila nepovedená dvojka a to včetně textového vysvětlujícího úvodu. U dvojky mi otevřený konec strašně vadil, fakt jsem čekal ukončený příběh s kulervoucím koncem jako měla jednička. Tady jsem to čekal taky, ale rovněž jsem počítal i s možností otevřenosti. A hle, nemýlil jsem se, závěr je možná zbytečně urychlen, zkrácen a trochu tím trpí epičnost, ale když posléze vidíme Godefroya, kterak studuje vlajku, vlající nyní na jeho hradě, mělo to koule. Spadla mi čelist a doufám, že tvůrci se rozhodnou pokračovat, protože tohle téma má rozhodně co nabídnout! Lepší než dvojka, ne tak dobré jako jednička, tekže třetímu dílu 3 hvězdičky! ()

SeanLSD

Návrat z chodieb času po toľkých rokoch presne tam, kde sme naposledy skončili...ale v spomalenom tempe. Reno úplne odsunutý do pozadia, ale Clavierov prispôsobivý hulvátsky kretén ma ešte stále neprestal baviť, aj keď fyzického humoru výrazne ubudlo. Na rozdiel od iných som si však ako historik náramne užil aj ten verbálny - práve ten kontrast medzi šľachtou 12. a 16. storočia, smradľavými tvrdými chlapákmi a útlocitnými vyvoňanými fičúrikmi mi náramne lahodil. Lenže potom je tam už postáv akosi zbytočne veľa, žvaní sa v jednom kuse aj keď to nemá významu pre dej ani valného zmyslu (a naopak čo by sa riešiť malo, sa neudeje) a hlavní hrdinovia nemohli mať toľko priestoru, aby neprišli o krky, takže tentokrát vlastne ani nič moc nevykonajú. Iba sa kecá, behá hore dole a zasa kecá, a keď má dôjsť k činu (napr. keď chce Godefroy dobyť Bastilu), tak sa na to zabudne v novom verbálnom príleve. Navyše opakovanie schémy s potomkami, ktorí sa stále tak strašne náhodne objavujú v dokonalej podobe a na vplyvných pozíciach blízko historických udalostí, už nie je zábavné... Akoby sa celé dejiny točili vždy len okolo tých istých rodov. Možno to tak napokon bude, veď ostatne dodnes vidíme, že niektoré gény sa nestratia - napríklad také pažravé a sprosté ako má Jacquille... PS - Je trestuhodným opomenutím, že sa nejakým omylom nepremiestnila do vrcholného stredoveku tá zbytočná partička nesympatických sfajnovelých aristokratov, čo tam celý čas zavadzala so zdanlivo touto jedinou úlohou... ()

Mol

Jako nevím no. Ten trend točit pokračování po letech trvá již delší dobu, ale jen hrstce filmů se to podaří udělat s grácií. Většinou do dopadá takhle. Neříkám, že mě film u něčeho nerozesmál a že by se na revoluční "Paříž" a její kostýmy nedívalo dobře. Bohužel to je tak všechno. Jean Reno nemá moc co říci a Jacquouille chvílemi padá až do trapnosti. Díky zdejšímu hodnocení jsem se na to díval bez větších očekávání a tak mé zklamání bylo o to menší. ()

MJMilan

Pozor, pozor, nenechte se zmýlit podprůměrným hodnocením! Pokud někomu unikají historické souvislosti, ještě neznamená, že jde o brak. Já se celkem bavil, i když to není taková pecka jako jednička. ()