Umělec Ku žije se svou matkou poblíž opuštěné pevnosti, o které se říká, že v ní straší. Jednou v noci, když se vydá za původem podivných zvuků, které se odtud ozývají, potká krásnou Yang, která zde žije. Yang je ale hledána agenty královského šlechtice, který nechal zavraždit její rodinu. Ku se rozhodne Yang pomoci v boji o přežití a čeká ho tak mnoho krvavých soubojů. (Ruuzha)

Nethar

Tak jsem konečně naponěkolikáté dokoukal toto velké dílo žánru wuxia. Velké je totiž nejenom dosahem, ale také rozsahem - přes tři hodiny. Hodnocení trochu přikrašluji s ohledem na stáří filmu, ty tři hvězdičky s mými žebříčky moc nezakývají. Vypravující části, kde hlavně pobíhá pan Ku a něco řeší, mě docela bavily, nebylo to nic úchvatného, ale taky žádná nudná výplň mezi bojůvkami, mám rád pozorování této staré kultury. No bojůvky sice wuxia typu, ale z šedesátých let, takže dnes už k smíchu, ale holt to byla velká inspirace pro další filmy a tenkrát asi létání na provazech či jak třiky řešili, byla velkým uměním. Škoda, že pár částí je v tajemné tmě, nešlo vidět skoro nic. No a poslední minuty či desítky minut filmu jsou jakési mystické, věnované buddhismu, to tam bylo spíš násilné, i některé zásadní závěrečné postavy jako by spadly z nebe a naopak na jiné se trochu pozapomnělo. Tož ale ok. Čili 2-3. ()

JimiH

Ultimátní zážitek pro fanoušky wuxia, který místo eyecandy momentů sází na příběh, atmosféru a perfektní choreografii soubojů. ()

muti

najviac sa mi pacila prva cast kde to zacalo zahadne prichodom cudzinca, ktory mal nieco zalubom. prvu hodinu sme s hlavnym hrdinom odkryvali tajomstva strasidelneho domu a jeho novyvh obyvatelov. druha cast o planovani prepepadu bola v pohode a na zaver velka akcia v udajnom dome duchov. akoby zaver pribehu, reps jeho posledna cast o naslednom cisarskom zatykaci mi uz moc nesedela, tie snurove skoky a premety mi naozaj nechybali. zenovy epilog uz bol akoby z ineho filmu, nieoc uplne ine nez na co sme sa pozerali vyse dvoch hodin. na druhej strane, vo filme vidiet fajn striedanie zanrov, no nemusi az tak sadnut... alebo som sa na to jednoducho nepozeral dost zenovo ()

tulen

No, nic moc ... snaha o umělecký a poetický kung-fu film tady byla, ale stáří filmu je prostě na tom poznat, k tomu pro evropana pitvořivé asijské herectví, ne moc povedené bojové scény, přetažená stopáž a zmatený konec ... Ale Feng Hsu to slušelo :-) ()

StaryMech

V první z tří hodin se takřka nic neděje, ale to nic je docela napínavé a po estetické stránce mimořádně přitažlivé. Pak se rozjede akce na způsob "Tygra a draka" - devětadvacet let před "Tygrem a drakem" a bez pomoci lan a počítačů: King Hu si vystačil s trampolínami a šikovností kameramanů. Poslední hodina směřuje k duchovnímu prozření když ne tohoto diváka, pak alespoň zúčastněných postav. Mnohé na "Hrdince" (jak prý zní původní název filmu) zaslouží obdiv (jen namátkou zmíním všudypřítomnou trávu, vedení kamery, střih a dynamickou hudbu); leccos, zejména ony ceněné akční výjevy, trvá až příliš dlouho - nevěřím, že by dílo zkrácením dejme tomu o třetinu utrpělo. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy