Pee Mak

(festivalový název)
  • Thajsko Pee Mak Phrakanong
všechny plakáty

Mak sloužil ve válce na počátku dynastie Rattanakosin. Ve válce se spřátelil s Ter, Puak, Shin a Aey, kteří mu zachránili život. Jakmile válka skončila, Mak pozval své přátele do svého domova a seznámil je se svou krásnou ženou Nak a svým novorozeným synem Dangem. Ve vesnici však koluje pověst, že Nak zemřela při porodu svého mrtvého dítěte. Zdrojem této pověsti je tetička Priak, která byla nalezena mrtvá v řece o několik dní později. Čtyři přátelé cítí, že je čas říct Makovi možnost, že Nak a Dang mohou být duchové, ale tím riskují své životy. Mak bude muset volit mezi láskou a realitou. (spitr)

mimozakon

V Thajsku majú zaujímavý náhľad na horor. Myslím, že toto je prvý horor z tejto krajiny, ktorý som videl. Ak takto vyzerá ich celá produkcia(pokiaľ sa nejedná o ich muai tai bojové akčáky)... zachráň sa kto môžeš. ALE, divné ale...neviem prečo som vydržal pri filme od začiatku až dokonca ato dokonca bez prestávky. ()

Víteček

Mému dojmu trochu ubírá to, že jsme pouhé dva dny předtím viděl Phobii 2, s tematicky velmi podobnou povídkou a dokonce s velmi podobným obsazení, takže to na mě nezapůsobilo tak, jako by asi jindy mohlo. ()

K.O.vi

Crazy komedie s lehce hororovou a romantickou příchutí. Banjong Pisanthanakun dal do kupy všechny žánry svých předchozích filmů. Světe div se.... funguje to velice dobře. [19.4.2013 Bangkok] Tržby (1. týden) - 300 mil. THB (cca 200 mil. Kč) ()

Astonko

This was so stupid. Na komédiu málo vtipné, často trápne. Na horor žiadne napätie. Na paródiu sa to bralo príliš vážne. Jedna hviezda za tie dva razy, čo sa mi uchechtlo, ale inak ani nejaké klady vlastne nevidím. 1/10 ()

fredikoun

Výjimečně se musím ozvat. Pee Mak Phrakanong s Nak, Makem, Terem, Aeyem, Shinem a Puakem je hororem stejně tak, jako je Připoutejte se, prosím! s Nielsenem katastrofický film a Bláznivá střela film akční. Prostě parodie. Tak je to třeba brát, přidat k tomu menší rozpočet a měli byste se bavit. Snad i s neofiko překladem z našeho titulkového serveru. ()

endymion

Daleko větší záhadou než duchařská záplatka pro mě byl fakt, proč maj všichni tak zaraceně zkažený zuby a to včetně hlavní hrdinky... ()

Jurcekk

čítam si komentáre celkom mi sadol ten od Lord.Jim. Idem na jej profil. Pustím si videjko detektor lži 3000.... No tak som sa zasmial... Nič také vtipné som v tomto filme nevidel. Nuž ale v tajskom kine... rád by som tento film videl v Thajsku. Hej ! Lord.Jim ! Vďaka ! ()

Miroslav.Zac

U asijských filmů nikdy dopředu nevíte (pokud nemáte anotaci nebo žánrové zařazení jako tady), jestli sledujete komedii, horor nebo drama. Pokud je to mix žánrů, je důležité, aby jeden nepřebíjel druhý a tím ho/sebe nesrážel. U Pee Maku jsem dokonce ani neměl titulky, takže jsem byl odkázaný na pouhý obraz, u kterého jsem si domýšlel, jestli se smát nebo bát, protože oba prvky byly tak propojené, že působily chvílemi podivně - podivně funkčně, i když tušíte, že by neměly. Mít titulky, dám hvězdu navíc, ale i ty tři jsou dostatečným důkazem, že film pobaví. ()

robert.poch

K filmu „Pee Mak Phrakanong“ jsem se dostal úplnou náhodou. Upozornila mě na něj dcera. Říkal jsem si, no jasně, tohle bude pro mě zcela nepoužitelné. Takže jsem zasunul DVD do přehrávače a – nevím jak přesně popsat své pocity – ale najednou jsem se ocitl v krásném filmu. Prostředí duchařské jak má být! Kulisy vynikající a vzbuzující jen samé libé pocity jakéhosi neurčitého napětí a zvědavosti. Tedy archetypální řeka, les, rozpadlý dům, krajina přikrytá mlhou, a střebod každé skvělé duchařiny, duch, kterého Davika Hoorneová zahrála skvěle. Prostě pro mě silný filmový zážitek. A když přistoupíte na hru film si prostě užijete a proč mají černé zuby? To abychom se lépe vžili do děje. ()