Hornblower - Rovná šance

(TV film)
  • Velká Británie Hornblower: The Even Chance (více)

Historicko - dobrodružná filmová séria životnej cesty Horatia Hornblowera, legendárneho britského dôstojníka, s vynikajúcim hereckým obsadením. Veľkolepé a výpravné ťaženia britského impéria nepoznali hranice. Práve naopak, neustále ich prekračovali. A v tom bol Hornblower lepší ako ktokoľvek iný. Už od verbovačky v prístavnom mestečku Portsmouth bolo jasné, že do služieb britskej armády vstupuje muž, na ktorého sa len tak ľahko nezabudne. A jeho kariéra je dostatočne bohatá na to, aby sa pri tom nikto nenudil. Vojny zúria všade na okolo a my sa staneme spoločníkmi jedného z najudatnejších dôstojníkov svojej doby... (oficiální text distributora)

Tempest

Začátek 8 dílné série filmů z námořního prostředí z doby válek mezi revoluční Francií a Anglií na přelomu 18. a 19. století. Jako celek hodnotím celou sérii 10/10. Už úvodní film je výborný, seznamujeme se nejenom s hlavním hrdinou, ale vlastně i se všemi dalšími podstatnými postavami série. V tomto úvodním díle je nezapomenutelná postava Hornblowerova tyrana podporučíka Simpsona, který je určitě jedním z největších hajzlů v historii filmu. Klobouk dolů před hercem, který ho ztvárnil, také jsem ho nenáviděl! Super podívaná, lze jen doporučit. ()

KREI

Srdcovka z mých dětských let která byla na ČT dlouho omílána a byla to jedna z mála dobrých sérií na kterou se v té době u nás dalo koukat, nyní po tolika letech sem jí shlédl znovu a jen si potvrdil že muj věk na pohledu na tuto sérii nic nezměnil, stále se na ní dobře kouká. Je to herecky i historicky slušně zvládnutá série a díky ní pro mě vždycky Ioan Gruffudd bude znám jako Hornblower. Prostředí a bojové scény jsou dokonale autentické a budí výborný dojem, série má své slabší a hluché místa ale přesto celkový dojem budí velice slušný. Znělka se mi jako malému vryla tak do paměti že si jí broukám už několik let a vždycky si na ní občas vzpomenu. Parádní cesta do naší evropské minulosti která nesmí minout nikoho kdo má rád historické válečné filmy. Hodnocení: 80% ()

CumlayDePric

Život a skutky Horáce Rohofuka, čestňáka a panice, a jeho zářivá cesta do funkce ředitele imperiálního námořnictva díl první - Jak zatočit s lelkujícím dundeem, jenž není ani trochu gentleman a podle šikanuje ostatní změkčilé poddůstojníky. Zatím podporučík kadet, ale jde dravě nahoru. Skvělý doplněk k odpolednímu čaji a odlehčené konverzaci s dámami vyšívajícími chrty. ()

ado7

Hornblower je proste makač. Je to MacGyver a Rambo v jednom :o)) Všetko vie, všetko videl a všade bol (niekde dokonca 2x). Ale..... mne sa to pacilo :o)) ()

Jasmín

Teda ten Simpson byl pěknej záporák. Na rozjezd celé následující série jde o velmi chytlavej film ... mrcha - chytne vás a donutí sledovat ten zbytek, protože to je hodně dobře natočeno a sám Hornblower si rychle získá vaše sympatie. Doufám, že další díly nepoleví. ()

onevoice

Týmto filmom Ioan Gruffudd naštartoval svoju kariéru. Chcelo to mať guráž vstúpiť do námornictva jeho veličenstva. Milujem scény keď plávajú plachetnice na mori, nie v nejakých hollywoodskych štúdiach. V Hornblowerovi som sa nabažil. Vyzerá to veľmi realisticky. Jasne že sú tam chyby ale pozitíva prevládajú. ()

Dexter94

Celou sérii hodnotím velmi dobře. Nejsem sice fanoušek námořní tématiky, ale tento "seriál" mě velmi mile překvapil. ()