Projekt minulost

• USA Project Almanac (více)

Když brilantní student (Jonny Weston - Rezistence) se svými kamarády objeví plán stroje, který je může poslat zpátky časem, možnosti se zdají být neomezené. Přepisují historii, aby vyhráli v loterii, váleli u zkoušek a pořádali mejdany jako nikdy předtím. Změnou minulosti však ohrozí budoucnost našeho světa. Mohou napravit škody, které napáchali, než bude příliš pozdě? (Magic Box)

Final

Považuji se za znalce a milovníka témata cestování časem. Takže mé hodnocení je značně kritičtější o všechny nelogičnosti, plynoucí z tohoto filmu. Samotný námět není zlý a mohl by dokonce fungovat. On vlastně i tak trochu funguje, než narazí na vlastní paradoxy, se kterými se evidentně scénáristé nevěděli rady. Ty totiž velmi inteligentní nápad degradují na céčkové sci-fi, které vlastně ani nikdy nemělo vzniknout. To že je film pojat jako handy cam, by až tak nevadilo. Dokonce ani teen herci. Všechno to se dá překousnout, pokud jádro funguje tak jak má. Ale v momentě, kdy se hrdinové vrací několikrát do minulosti do stejného časového bodu, aby změnili jednu konkrétní událost, zjistíte, že tenhle snímek se rozhodně nebude řadit mezi špičku sci-fi. Co se stane, když se čtyřikrát vrátíte do stejného časového bodu a stejného místa? To záleží na tom, jak se to zrovna scénáristům hodí. Možná nic a možná způsobíte paradox, který vaši existenci vymaže z povrchu země. Stejně tak nikoho nezajímá, co se stane, když změníte důvod vaší cesty časem. Závěr filmu je ještě o to horší, neboť si hraje na boha. Zničit stroj času, díky čemuž se vyhnete budoucím následkům bude mít za následek, že stroj času nikdy nepostavíte, takže logicky nebude ani možné, aby jste se vrátili do minulosti a stroj času zničili. Odpad filmu nedávám jen pro to, že jsem fanoušek této tematiky. ()

dedavena

Kvadra rozvalena, ale projekt byl uspěšny. Co robi Dejvid na te stare pasce? Je slyšeť jakesi cfakani. Dejvid nachaza s kamošami v tajne skryši nědorobeny přistroj na cestu v čase, kery začnul stavjať jeho tata. Nakupja sučastki a zkušaju ho dokončiť. Bateryje to fšak žere jak blazen. Třa najsť dobry zdroj. Zda se, že ani Albert něbyl taki genialni jak ti synci. Zrobili stroj času. Šerlok by řeknul - jak proste. Je fčera. Fte Emeryce su fakt něomezene možnosti a mladeš to ma fšecko take jednoduche, pohodove. Po hodině sem z tych hlupych kecu a rozkivane kamery byl na nervy. Nadějny začatek, beznadějny koněc. Jednu za prvni polovinu a jednu za tu fajnu kvadru. ()

mad.dog

Zábavná jednohubka, která má fajn dynamiku a zajímavou zápletku, jenže trpí neduhem rádoby sci-fi pro teenagery, které se snaží být brutálně šokující, ale nejsou. Je to celkově povrchní, přitom se z toho dalo vytěžit podstatně víc. ()

Tajna_Osoba

Dlouho jsem přemýšlela či si film mám pustit nebo ne. Došla jsem k závěru, že to zkusím. Udělala jsem dobře, jelikož jsem byla dost překvapená. První část filmu byla spíše o technice až v té druhé části bylo vzrůšo. Hlavní postavy byly vybrány určitě dobře, každý byl něčím zajímavý. Dost jsem se pobavila na scénce, kdy se neustále vraceli do situace zkoušení z chemických prvků. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se na to podívala, protože jsem se bavila a nenudilo mě to. Příjemný film se sympatickými herci. Určitě někdy mrknu znovu. :-) ()

Drkolnov odpad!

Nesnáším Blair witch a jim podobné zpracování, připadá mi, že tvůrci se rozhodli diváka nechat soustředit se na to co se to tam pořád hýbe na místo aby se soustředil na samotný děj a kvalitu jeho zpracování. Špatné herectví, mizerná kamera, děj po logické stránce naprosto mimo mísu. Raději neztrácejte čas s tímto timescifi. Paradoxy neplatí, motýlí dotek tvůrcům nic neříká. ()

stuj

Cestování časem je good. Tentokrát jím cestují američtí středoškoláci. Pravda, film nepřináší vůbec nic nového, ale koukat se dá. A časový paradox samozřejmě obsahuje :) ()

eoj

Ze ja blazen se nechal nachytat zdejsimi komentari, slibujicimi lepsi druhou polovinu a po vypnuti jsem tomu pred spanim dal druhou sanci. Nic takoveho - nenapadita kejda o teen (v kabatku prestarlych modelu) pro teen plna "cool" scen a product placementu. ()

BigJohn02

Až tak blbé to být nemuselo, kdyby to neprodukovala MTV. Stačilo vymyslet serióznější důvod průserů s časovými paradoxy než sbalení spolužačky, najmout herce a hlavně opravdového režiséra a kameramana. Tihle dva kreténi svou roztřesenou kamerou film přivedli málem až do... odpadu. ()

megacik

Začalo to dobre, ale neskôr sa objavili tínedžerské problémy, na ktoré použili stroj času, a na to sa už nedalo pozerať. Trochu zaujímavejšie problémy a menej roztrasená kamera, kurník toto nie je vylodenie v Normandii, a bol by to proste úžasný film. ()

Jirkacek

Snímek Projekt minulost mne ke shlédnutí nalákal zejména svým námětem, které se týkalo cestování časem, jenž je mým nejoblíbenějším žánrem. Takových filmů jsem viděl už hodně a Projekt minulost jsem si zařadil mezi ty nejméně povedené. Bohužel. Nesnáším totiž počiny, točené domácí kamerou, prostě se mi ty jakoby live záběry vůbec nelíbí a žádný z takových filmů u mne nikdy dobré hodnocení nezískal. Přesto jsme si doma tento film pustili a bylo utrpení vydržet u TV obrazovky celých 106 minut. Nejhorší byl vcelku pochopitelně začátek, než jsme se seznámili s pěticí středoškolských studentů, kteří ve sklepě objevili stroj času. Ten sestrojil před deseti lety otec jednoho ze studentů, který poté zemřel při autonehodě. Dobrou půlhodinu pak trvalo, než jej opravili a upravili tak, aby se vlezl do batohu a oni s ním mohli cestovat v čase. Pak to teprve začalo být zajímavé, protože pětice začala dělat výpravy do minulosti, nicméně mne zklamalo, že díky omezení stroje času nejeli lovit dinosaury nebo zabít Hitlera. Nepřekvapilo mne ale, že jejich výpravy využívali pro svůj prospěch, to by asi udělal zpočátku každý, než by se nabažil dosytosti. I já bych na ostatní mimo rodinu začal myslet později, to se přiznám. A tak studenti opravili své špatné známky, vypořádali se se šikanou, vyhráli v loterii a prostě se bavili na mejdanech a pohostili třeba celou školu v rychlém občerstvení. Jenže když syn vynálezce stroje času skočil do minulosti sám, aby s ním začala chodit jedna moc hezká holka ze školy, situace se změnila. Pohodové skoky do minula s kamarády byly pryč a bylo potřeba vždy napravit nějakou nešťastnou událost. Vše se tedy pořádně zamotalo a byl jsem zvědav, jak to všechno skončí - jestli se podaří napravit škody, zabránit smrti otce před deseti lety a podobně. Prostě taková ta klasika v rámci cestování časem, protože i tady fungoval základní Murphyho zákon: Může-li se něco pokazit, pokazí se to. A bohužel filmaři pokazili i tento snímek a nabídli nám pouze jakousi studentskou středoškolskou story bz nového nápadu. A navíc tedy příšerným způsobem natočenou. Začátek filmu plný technických termínů při opravování stroje času bych zkrátil o 20 minut a pak by se na to možná dalo jedním okem dívat. Přes všechna tato negativa kouzlo cestování časem zapůsobilo i zde, ale i tak Projekt minulost ode mne získal pouze dvě hvězdy z minulosti **. ()

Benoit

Cestování v čase je pro mě natolik fascinující téma, že jsem schopný o něm přemýšlet ve svém životě klidně i douhé hodiny. I proto tyhle snímky pokaždé hltám od začátku do konce. Některý je povedenější víc, některý méně, přičemž Návrat do budoucnosti bude už asi navždy na pomyslném Everestu tohoto tématu, na tuhle úroveň tento film rozhodně nemá, přestože se jedná o vskutku povedenou záležitost. I tak jsem se bavil od první do poslední scény. Najdou se zde monenty, kreré mohly být asi zpracovány trochu jinak, možná lépe, ale přesto je tohle pendlování časem v různých časových smyčkách užasná podívaná. ()

Iloveporn odpad!

Nepochopil jsem úmysl za snahou točit na ruční kameru a zároveň to mít výborně nasvícené. Taky mi unikají rozpory v charakteru hlavní postavy. Je to pohledný génius, ale bez holky, ale "oblíbný v kolektivu" nerdů, kde zas nějaký velmi hezký holky existují. Jednoznačně obvšem je ve vůdčí roli. - Ale jde studovat školu za milión, ovšem nespočítal si, že musí mít peníze, nemluví se tam nic o studentské půjčce a místo toho si hračičkuje s vynálezem - sice geniálním, ale o tom na začátku nic neví. - Působí to jako slátanina a nechce se mě na to čumět jen kvůli těm holkám. ()

leafroller

Dobře napsaný dobrý nápad. I když hnidopich si najde nějaké chyby, celkový dojem to příliš nezkazí. Co ho zkazí bezpochyby, je způsob, jakým byl film natočen. Možná, že to dneska frčí, ale já osobně si rád vychutnávám detaily, což je v tomto případě nemožné. Neustále se třesoucí kamera srazila tomuto jinak výbornému filmu 25%. Je to škoda. Doufám, že tvůrci díky této metodě aspoň nějaký ten groš ušetřili. Ocenil jsem odkaz na Hromnice i na Motýlí efekt. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie