Zmýšľanie vysokoškolského profesora Radissona čelí výzve zo strany nového študenta Josha, ktorý na rozdiel od neho verí, že Boh existuje.
Pre profesora filozofie Radissona (Kevin Sorbo) je náboženstvo nepríjemnou témou, pretože jeho matka – kresťanka – zomrela, keď mal dvanásť rokov, hoci sa modlil k Bohu a prosil ho, aby ušetril jej život. Aj tento zážitok ho motivoval k rozsiahlemu štúdiu filozofie, ktoré ho vynieslo medzi najlepších mysliteľov. V rámci svojich kurzov sa však téme náboženstva nemôže vyhnúť, ani keby chcel. Dilemu a svoj hnev na Boha rieši tým, že svojich študentov žiada, aby citovali Nietzscheho výrok „Boh je mŕtvy", pričom za odmenu ich z tejto témy neskúša. Keď sa tomuto prístupu vzoprie jeden z nových študentov menom Josh (Shane Harper), Radisson od neho požaduje dôkaz, že Boh nie je mŕtvy. Sľúbi mu, že jeho eseji nebude oponovať, no Joshova oduševnenosť a pevnosť jeho viery, ktorú demonštruje aj tvrdením, že neexistenciu Boha nemožno dokázať, predstavujú pre Radissona ťažkú skúšku nielen v profesionálnom, ale hlavne v osobnom živote. (Incantator)

Hashirama

Elitářská mrdka. Snažil jsem se k tomuto filmu přistupovat seriózně, bohužel tento film se o to ani v nejmenším nesnaží (natočeno křesťany pro křesťany). Nepřekvapivě téměř dvě hodiny přilévá benzín do ohně dvěma miliardám sveřepých věřících svojí nezastíranou proklamací o víře coby univerzálním všeléku. Opět nepřekvapivě je tento film výhradně jednostranně zaměřený a není to ani tak evidentní při hádkách studenta s profesorem, kdy je jedna domněnka vyvracena jinou, jako spíš při pasážích s ostatními (zbytečnými) postavami. Bez ohledu na cokoliv, i na rádoby obtížnou situaci, jsou zde křesťané vyobrazeni jako ti správní a bezchybní, kteří vždy nastaví druhou tvář, mají rovnější zuby a vždy jsou plní Boží lásky a proto jsou na světě šťastni (zvláštní, že při dvou miliardách takovýchto lidí svět vypadá tak, jak vypadá). Stačí se podívat na hlavního hrdinu...je to fešák atletické postavy s udržovaným chrupem, kterému stačí tři čtyři citáty a zlý profesor je nenávratně verbálně ukončen tak bizarním způsobem, až se vám začnou protáčet kříže na stěnách. Z obsahového hlediska je film pouhou reklamou na křesťanství, nikoliv dokazováním a vyvracením jakýchkoliv názorů, čímž se tvůrci v posledních dvaceti minutách nijak netají. Konečná "náprava" pana profesora, do té doby druhého Hitlera, byla nevyhnutelným výlevem, který zajistil, že zbylé procento ještě neuspokojených křesťanských jedinců došlo definitivně ke spáse. Na realitou nepolíbeného člověka by tento film působil, jako by křesťanská církev byla spolkem výhradně pro mladé a fyzicky ucházející jedince, elitu takříkajíc, kteří prokáží svoji správnost a čistou mysl na věrometru a že při dodržování názorně předhozeného životního stylu nemůže být nikdo nikdy nešťastný. Obvyklému nevěřícímu to spíše připomene náborové video (tím spíš, že film občas skutečně připomíná video), obvyklému věřícímu se dostane povzbuzujícího orgasmu a již zmíněné zásoby benzínu do křesťanského plamene. ()

neo93

Nemůžu prostě jinak. Asi jsem nečekal úplnou kvalitu, ale jistou míru profesionality asi ano. Tak strašně předvídatelný film jsem už dlouho neviděl. Již od prvních záběrů na asi tři postavy nám mohou být jasné některé skutečnosti, které bohužel nastanou. A co teprve vykreslení samotných postav. Jsou jednotvárné a jejich vývoj je zase skoro jasně daný nebo se dá očekávat jejich obrat o 360 stupňů. A hlavni konflikt a jeho výsledek už tuplem. Co mě rovněž místy dost vadilo, byla hudba, která až nevhodně a stále inklinovala k napětí, nuceným emocím, dotváření atmosféry, jenže vůbec tak nefunguje. Objevuje se také jedno klišé za druhým, rovněž mnoho paradoxů, resp. nesrovnalostí, které příliš nedávají smysl, jako např. věřící kluk chodí už šest let s nevěřící holkou, ale až nyní je to problém, zarytý ateista má taktéž přítelkyni, která věří v Boha, dva stále usměvaví a pozitivně naladění kněží, které asi vůbec nic netrápí nebo samotný hlavní hrdina, jenž z ničeho nic umí přednášet z patra, zaujmout své publikum, obhajovat své názory a přesvědčeni, správně argumentovat proti vysokoškolskému profesorovi. Je toho opravdu hodně, co mě kazilo nějaký zážitek. Co na tom, že myšlenka filmu je pěkná, když samotné provedení je tak špatné. ()

kaza

Josh v první hodině filozofie narazí na profesora Radissona, antiteistu, který téma náboženství hodlá shrnout do tvrzení "God is dead" (Nietzsche) a vyžaduje všeobecný souhlas. V Joshovi se ovšem probudí správný křesťan a navzdory zjevným komplikacím se Radissonovi vzepře. Dočkáme se tedy sporu zastánce kreativismu s módnějšími pohledy na věc. Josh bude muset obhájit tvrzení "God is NOT dead" a docela se zapotí. Nicméně ateisti zde tahají za citelně kratší konec. Jsou to pěkné svině, jejich životy jsou pusté, prázdné a beznadějné (pokud právě neumírají a neobrací se) - tvoří jen nutné pozadí pro černobílou Boží reklamu. Provedení je překvapivě dobré, herci sympatičtí, hudba slušná - pro věřící hodné doporučení. Zapřísáhlým ateistům doporučuji vyhnout se obloukem - dejte si raději jemně provokativního Pozemšťana. ()

crazy.f odpad!

Myslím, že i komunistická propaganda byla nenápadnější. Co se obsahu týče, potřebovala bych tak 800 záporných hvězdiček, takže radši neřeším. Co se hodnocení "filmu" týče, herci asi neměli moc s čím pracovat, ale i tak docela mizerně odvedená práce (viz Herkules). Co mě vytáčelo asi nejvíc je použití "royalty free" podkresové hudby, která jako by našeptávala "pokud stále nechápeš, co se ti snažíme říct, tak na tuto postavu máš být naštvaný.... a tady v této části si máš uvědomit naši genialitu...". No prostě průšvih. ()

G3orgig

Tak tuto záležitost jsem si opravdu vychutnal a i k mému překvapení musím hodnotit poměrně vysoko. Né snad, že by mě film natolik oslovil svým dějem, zpracováním, nebo podprůměrnými herci. Ale jednoduše tím, že do jisté míry jej chápu jako hraný dokument o americké mentalitě, neboť v životě jsem neviděl žádný snímek, který by zobrazoval americké stereotypy tak silně. Argumenty studenta při přednáškách nebyly bohužel nijak extra silné, ale i tak to člověka přiměje se nad náboženstvím trochu více zamyslet, což bylo dozajista cílem. ()

jirin_cz

Super, nemám slov. Trochu jsem se obával akademických debat, zda mě to neunudí, ale bylo to zajímavé. No a ten samotný závěr byl opravdu pecka a super. Výtku mám k tomu, že mi některé linie přišly nedotažené, a kdoví jestli všechny ty linky byly uzavřené, ale možná jsem byl jen nepozorný... Jen pro úplnost jsem katolický křesťan. ()

Mykhaluu

Asi bych neměl odvahu jít do diskuze o otázce, která v časném světě prozatím nemá jednoznačnou odpověď, neboť je to i pro ty, kteří vydali svůj život záchraně v Kristu otázka víry, nikoliv empirických důkazů. V listu Židům (to je jedna z knih v souboru Bible) se píše v kapitole 11., že: "Věřit Bohu znamená spolehnout se na to, v co doufáme, a být si jist tím, co nevidíme." Co se týče filmu samotného, slušelo by mu možná více času, spíše několik dílů, než jeden film, k většímu vykreslení postav. Ale chtěli natočit film (ani nevím, pro jaké diváky je určen, nu asi pro všechny, padni komu padni), tak natočili. Didakticky názorné, místy až karikaturní vykreslení postav mě uvádělo v jemnou nervozitu, co na to diváci z druhé strany barikády, než jeho tvůrci (je to duchovní boj a není střední cesty, stát bokem nelze, prostě barikáda zasahuje každého jeho vlastním způsobem)? Ale myslím si, že i kdyby se scénář mnohokrát přepsal až k pomyslné dokonalosti, ve finále by stejně vyvolal vlnu odpadů a zavrhujících hodnocení. Přitom v prostředí ČR, kde je vliv křesťanství na veřejný život už od 50. let 20. století oficiálně minimalizován, by mělo takové téma v podstatě nevzbuzovat emoce... a ono ne, vzbuzuje. Takové zvláštně nepřátelské, odkud čerpají ti lidé inspiraci? Žili mezi křesťany a prožili zklamání? Nevím. Nu, buď jak buď, odhlížím od obav, co na to lidé a hodnotím za sebe. ()

amundseen

Tvorcovia mali veľmi dobrý zámer odovzdať nám posolstvo, že Boh je živý. Fim mal naozaj zopár dobrých momentov, hlavne pri konci. Bohužiaľ po scenáristickej, a vlastne akejkoľvej inej filmovej stránke, úplna katastrofa. Moje čakanie na kvalitný kresťanský film teda pokračuje. ()

petulik

Príjemný film s kresťanskými svedectvami, ktoré svojou hustotou asi ateistov nepresvedčí. Ale aspoň je o čom premýšľať. ()

BigStayer

V záplavě velkého počtu nereálných slátanin o všem možném, kde jde často jen o stále lepší filmové triky nebo o snahu stále více šokovat, případně zabrnkat na kladnou nebo naopak na velmi temnou strunu divákovy duše, je tento film vcelku zdařilým - vlastně i odvážným - pokusem o změnu. Snahou přinutit diváka k návratu na zcela osobní rovinu, do reálného života, k nutnosti odpovědět si i sám na vlastně jednu z naprosto klíčových životních otázek. A je vidět – podle použití úplně celého spektra různých hodnocení od různých diváků - že se autorům podařilo vyprovokovat k různým „odpovědím“… Rozhodně nejde o oddycháč a už vůbec ne o „komedii“. Film má mnohem větší ambice, než jenom pobavit, rozptýlit, odreagovat. Mohl být o kus delší, některé zkratky by stály za větší rozvinutí, ale za odvahu uchopit v dnešní době takto otevřeně a střízlivě (rozuměj: „nekostelně“) tolik opomíjené téma rád dávám 5*… ()

Anthemis

Nevěřím. A nemluvím teď o Bohu, ale o filmu. I když se mi líbí nápad, příběh z mého pohledu nedrží pohromadě a je plný papírových postav, jejichž motivace vycházejí pouze z nutnosti posunout děj určitým směrem. Což je škoda. Navíc mi v takovém filmu, který má vést k víře - lásce, chybí větší otevřenost, více laskavosti. Ale dodívala jsem se do konce, i když s postupujícími minutami se pro mě film ztrácel v prázdnotě... A i když měl být film o argumentech a volbě, z mého pohledu sám žádnou nedal. ()

fafejt001

JE to sice po křestˇansku , leč některé myšlenky nejsou špatné .Pěkné je např. ta motlitba v šatně pro nemocnou dívku , pak odpověd nemocné matky synovi , která je velmi nemocná , a také ten závěr , kdy profesora srazí auto a on ví , že přichází konec . Je to film k zamyšlení hlavně pro mladé . DÍÍKY ZA NĚJ KLUCÍÍÍ. ()

vinnetou500

Nádhera. Člověk najedou vidí Boha z trošku jiného úhlu. Přijde tak na skvělá zjištění :-) Co se příběhu týče.. propojení úplně odlišných příběhů několika lidí, které se v průběhu různě proplétají a setkávají... to je vážně zajímavý. Za mě 5* bez sebemenšího zaváhání. ()

Fracek odpad!

Tak to byla haluz - to jsem nevěděl, že jsou křesťanské ovečky na houbičkách. Tolik kamuflované zloby a jízlivosti se jen tak nevidí. ()

Bluesun

Některé dějové linie jsou lepší (disputace s profesorem, žena s rakovinou, babka s demencí), jiné horší (dva pastoři). Přesto mě film velmi bavil. Jednu hvězdu strhávám za strojenost scénáře v některých místech a jednu za scénu s nehodou, která mi přišla za hranou a z filmu poučného to hodila do docela slušného nátlaku. ()

DannyBurino

Tenhle film je asi nějaký vtip nebo co? Není to taková hrůza, ale je to hrůza. Herecké výkony jsou překvapivě skvělé a některá hudba a atmosféra je OK, ale zbytek je hrůza. Samotný film je debilně napsaný, přehnaně komplikovaný, extrémně zdlouhavý, nudný a totálně absurdní. ()

floppy4 odpad!

Som naozaj uprimne veriaci krestan, ktory zazil znovuzrodenie a nasleduje Jezisa vo svojom zivote, ale tento film bol vazne zly, ak nie vobec najhorsi, aky som kedy videl, pretoze bol natoceny takym sposobom, ze som mal pocit, ze reziser ma ludi za absolutne dementych vypatlancov a ja byt ateistom, tak tento film ma v tom este utvrdi. Je mi luto, ze to robi taku zlu reklamu, kazdopadne ak sa to niekoho dotkne, tak vdaka Bohu za to. Ale co do kvality absolutna katastrofa. ()

gamer228

Parádní film, skvěle povzbudilo a mnohým ujasnilo proč věříme tomu čemu věříme. Nebudu zde hodnotit výkony herců, soundtrack, kameru a podobný věci. Hlavní je ta zpráva kterou predává. GOD IS NOT DEAD! ()