M.J

Kdyby mi někdy J.K Simmons řekl, ať kurva zavřu hubu, tak bych už ji už nikdy v životě neotevřel.... ()

truetrue

Krev, pot a slzy. Tak trochu po muzikální, umělecké a vlastně životní stránce jako takové. Poslední úder paličkou a závěrečné titulky - v tu chvíli jsem ztratil dech a myslím, že nejen já. J.K. Simmons ví. ()

Naghavi

Solidní jízda a pro mne hodně nečekaný kousek, na který jsem při své nevědomosti narazil v HBO videotéce...Neorientuji se totiž zase tak dobře v nominovaných snímcích a vidím, že ani v oceněných...Simmonse mám rád už od mnoho let starého seriálu Oz a pořád umí být tak despotický, kde srovnání s Dr. Lecterem je v pořádku. Víceméně jsem na ty hudební scény koukal s otevřenou hubou. Za to grandiózní finále nemůžu jinak než 5 hvězd! ()

sofiabencsik

Do filmu Whiplash som isla s tym, ze neviem do coho idem. Whiplash ma stiahol do jazzoveho sveta plneho hnevu, obsesie, ale najma uzasneho bubenika ktory ma ohromil. Zaver filmu bol asi najlepsi zaver ktory som videla, nechal ma uplne bez slov. Krasny vztah medzi studentom a ucitelom ktory sa snazi o prekonanie sameho seba az velmi neetickymi cestamy. Film sa stal mojou favoritkou. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Eaton_Hunt

J.K. Simmons podává jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Kdykoli je na plátně je vidět na první pohled jaký má respekt a někdy ani nevíte, jak byste zareagovali na jeho otázku. Drama plné emocí a tak to má být. Motivace hlavních postav je jednoduše podaná, což je vždy dobře. Ale prostě ten příběh tahá ten šílený a geniální mentor Terence Fletcher, který vás a hlavní postavu nenechá vydechnout ani na jednu sekundu. Pět hvězdiček zaslouženě a myslím si že to bude bavit i lidi, co nemusí tento druh filmu, jelikož ten silný příběh vás pohltí během chvíle. ()

mottleone

Tohle byl tak silnej diváckej zážitek!🎼🔥 Příběh o tom, že jenom talent nestačí, stejně musíte tvrdě dřít. Jeden z těch filmů, co vás připoutá do křesla již během úvodních 5minut - za což můžeme poděkovat hlavně přítomnosti legendárního J.K. Simmonse, který si každou scénu, ba dokonce celý film, krade z větší části pro sebe, tím jeho drsným chladným přístupem; Miles Teller odvádí rovněž skvělou práci, jeho postavě věříte absolutní úsilí i vyčerpaní, jen ta role nemá takové "koule". Práce se zvukem skvělá a husinu-nahánějící, přičemž k nejlepším scénám nepatří perfektně napsané dialogy, ale právě scény paliček&bicích; navíc v úžasném jazzovém duchu, který vás rozhýbe do rytmu. Vypíchnutí si zaslouží také příjemná práce s kamerou/střihem.. Nejsem velký fanda do hudebních filmů, ale tohle je sakra zasloužená Oscarová práce + pro to závěrečné kulervoucí "zadostiučinění" sólo = žhavých 100% a nadšených 5* ()

Lendak

Nikdy by ma nenapadlo, že film o hraní na bicie bude jeden z najstrhujúcejších audio-vizuálnych zážitkov, ktorý som za poslednú dobu videl. J. K. Simmons tu dokázal navodiť väčšiu hrôzu než akýkoľvek novodobý horor. Z plného srdca tlieskam. ()

SaxGuy

Někdy se stane, že je něco víc než pouhý film. Tohle hudební drama se mě dotklo tak, jako nic jiného. Ten pocit, když se dílo strefí přímo do vašeho nitra a ukáže něco, co jste sami zažili. Něco k čemu máte kurde hodně blízko. A ne, můj učitel po mně v hudebce fakt neházel židle. Šílený Miles Teller a ještě šílenější + sadistický J.K. Simmons v Chazellově unikátním podání. Celé to je vlastně takové jedno velké bubenické sólo, kdy začínáte na 55 BPM a postupně přidáváte až do finále, po jehož konci na sebe jenom mlčky kouknete s širokým úsměvem značícím a touhou nechat se ještě unášet jeho doznívajícími údery. Objektivně skvělý film (mimochodem perfektní střih) a subjektivně mnohorozměrná sonda do duše a jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec.  // "I was there to push people beyond what's expected of them. I believe that's an absolute necessity......but is there a line?" ()

PTuranyi

Strhujúca dráma mladého hudobníka ktorý narazí na učiteľa, ktorý používa veľmi nekonvenčné metódy ako vytrieskať zo študentov to najlepšie. Ťažko povedať či je to manipulácia, sekýrovanie, ponižovanie tým, čo nakoniec privedú Andrewa k tomu, aby vzal "noty" do vlastných rúk a sám určoval "tempo". Jasné je len to, že k úspechu nevedie ľahká cesta. Perfektná produkcia a skvelé výkony J.K. Simmonsa a Milesa Tellera dávajú tomuto príbehu na vlne jazzu správne tempo a energiu. ()

existence

Film o manipulaci a použití síly a nátlaku k vytvoření dokonalého výsledku. Může se umělec vychovat drilem a nátlakem? Může být potom šťastný? Když tě někdo zažene do kouta a ty to nechceš se vzdát, tak udělej to, co nečeká. ()

zpek

Vypäté tempo nielen bicích ale aj samotného deja. Besné burácajúce momenty stupňujú napätie rovnako intenzívne ako finálna monumentálna skladba. Jazz umiera? F*CK YOU!! Takýto úprimný odkaz prináša záver všetkým, čo arogantne podceňujú výnimočné hudobné talenty, lebo to nie je len také jednoduché rozumieť hudbe (obzvlášť jazzu) ako rozumieť futbalu, veru. ()

sitans

Tak já jsem se z filmu rohodně nepos.al, jako jiní zde. Asi jim chybí širší rozhled, když se pomalu vysemení u tohoto snímku. ()

Chlopotun

1. Fakt nenávidím počúvať samostatné bicie. Ako v rámci celej pesničky fajn, ale samostatne a ešte k tomu do toho ten chlapec trieska jak zmyslov zbavený. (posledných cca 10 min filmu som doslova pretrpel) To je však moja osobná averzia. 2. Jazzová hudba a ja sme si asi rovnako podobný ako McDonal a zdravá výživa. 3. Vysoké očakávania, ktoré som od filmu mal mi boli pravdepodobne na škodu. Sorry ale THIS IS NOT QUITE MY TEMPO ()

Primus tesla

Samozřejmě jsem to baštil až do poslední noty. Absolutně skvěle zahrané a hodně drsné. K páté hvězdičce mi ale přeci jen chyběla nějaká závěrečná katarze. ()

Great.Gatsby

Napriek tomu, že mám hudobné filmy rád, až tak ma to nedostalo. J.K. Simmons bol perfektný ale celkovo mi to prišlo trošku príliš. Asi preto, že typ ľudí ako je pán učiteľ Fletcher nevyhľadávam a určite v nich nevidím svoj vzor. A asi aj preto, že čo sa týka hudobného umenia, sú pre mňa Jazz ako štýl a bicie ako nástroj najmenej obľúbené. Napriek tomu scény ako večera s rodinou a posledné vystúpenie malo svoju šťavu a silnú atmosféru. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona