Drishyam

Vijay Salgaonkar (Ajay Devgn) je pôvodom sirota, ktorý sa tvrdou prácou vypracoval za dvadsaťpäť rokov na slušného občana s rešpektom a pre ktorého jeho rodina znamená všetko na svete. V malej dedine v horách, na periférii Goa, zaviedol káblovú televíziu a žije slušný život až do momentu, keď jedna nepredvídateľná a neočakávaná udalosť náhle zmení poriadok a život jemu a jeho najbližším. Zúfalý otec rodiny bude musieť zachovať chladnú hlavu, aby sa mu podarilo ochrániť jeho najdrahších pred nadchádzajúcim hroziacim nešťastím. (sochoking)

sochoking

V prvej časti filmu sa mi zdalo, akoby sa každý predchádzal v tom, kto dokáže ''zahrať '' väčšieho idiota, ako jeho kolega z branže, alebo som len neni zvyknutý na indickú kinematografiu. Mal som veľmi zmiešané pocity prvých minimálne sto minút. No a potom prišla veľmi slušná napínavá časť, by som povedal dokonca, že psychologický moment filmu, kedy sa polícia snaží zlomiť chlapíka a jeho rodinu, aby mu dokázali vinu, ktorá krásne svojim napätím udrží pozornosť až do jeho prakticky záverečných minút, kde príde taký divný koniec, že som nevedel, či sa mi to iba sníva. No a on to vlastne nebol koniec, ale taký predkoniec sa mi zdá... V každom prípade si myslím, že každá prekombinácia filmu mu iba môže uškodiť, ale tie silnejšie tri hviezdičky si to zaslúži v pohode. 55% P.S. Mno...zvykol som si na korejské vrtochy, ale Indovia? To je iný level... ()

Arsenal83

Určite najlepšie indické krimi, aké som kedy videl. A vidieť, že v Indii sa na výsluchoch s obvinenými s tým nebavia, keď treba, tak dôjde aj k stredovekým metódam. Práve tie scény v záverečnej tretine ma strašne štvali, toho fízla mal Vijay čo by hlavný, chytrý hrdina skopať do bezvedomia. Ale nakoniec to všetko dávalo zmysel. Film je tradične indický – teda veľmi dlhý – a nie každý možno bude mať trpezlivosť ho tak pozerať skoro tri hodiny. Ale nemám pocit, že by tam boli hluché chvíle. Teda okrem prvých zoznamovacích asi 40 minút, kde sledujeme rodinnú idylku a pomery v danej dedine. Potom sa to už tak skvele odvíja, že ani nemáte čas sledovať čas. Príde mnoho napätia, výkrutov, obratov a aj prekvapení. Finálna odplata bola tak uvoľňujúca, že som normálne mal chuť napariť tomu rovno 5 hviezd a vlastne podobne ako Carnifex aj ja tu pridám na hodnotení, nakoľko je to niečo iné, netradičné, neamerické a neeurópske a fakt dobré. Som zvedavý na pokračovanie, ktoré práve vyšlo. ()

Aljak

Tak toto by asi nevyriešil ani Monk! :D Parádna vec z Indie (hoci v poradí už 4.remake), ktorá ma bavila od začiatku až do úplného konca, a to aj napriek obrovskej takmer 3-hodinovej nádielke. Ale pri takýchto filmoch sa človek proste nenudí - presne takýto typ mystery thrillerov so skvelou zápletkou mám rád. 4-členná rodinka na čele s charizmatickým Vijayom bola nesmierne sympatická a veľmi som im fandil. Toho slizkého hajzlíka (myslím Sama), mi vôbec nebolo ľúto! Odporné mi bolo aj správanie policajných zložiek, ktoré vysoko zneužívali svoje postavenie. No zo všetkého najviac sa mi páčila tá hra na mačku a myš - neustály zápas medzi pravou a lžou na pozlátku dokonalého alibi, ktoré malo predsa len občas svoje trhlinky. Skvelý film, radosť sa na to pozerať = 5 hviezd! ()

Skeksis odpad!

Tak takéto debilné čurákovanie som videla naposledy v Lolek a Bolek, keď som mala päť rokov. Hodinu sa tam dejú samé trápnosti, a nejaká pointa, ktorá nasleduje, to už v mojich očiach nezachránila. Okej, typ vedel, čo má robiť z filmov (ktoré sú ohniskom vzdelania a triezveho rozumu), ale v konečnom dôsledku museli všetci čeliť absolútne nezmyselnej a nezákonnej brutalite (však to tak v Indii chodí). Na takéto niečo už nemám nervy! Vôbec nie na dvojku. ()

rikitiki

Přemrštěný úvod, který na dlouhé stopáži ukazuje poměry v jednom městečku a idylický obrázek jedné milující se rodiny, pak náhlý zlom, který idylu rozmlátí na kusy, Film nabere obrátky, když se otec zoufale ale rafinovaně snaží vykličkovat ze spárů policie a chce svou rodinu zachránit. Policie je přesto dostává stále více do pasti a snímek působí tísnivě. Měla jsem z toho dojem až hudebního díla, které začne něžnými tóny, pak přidává nástroje, ty jsou stále hlasitější, před finálem bubny zní až ohlušují (otřesné scény policejní brutality) a končí to opět tichými, tentokrát smutým, popěvováním. ___ Film má chytrý scénář, stejně jako má chytrého hrdinu, ale měl být kratší a hrdinova protivnice měla mít lidštější rysy. Těch jejích pár slz nezastře, že je to nemilosrdné, bezcitné monstrum, které si zaslouží trest. Takže víc nejednoznačnosti, kdo je dobrý a kdo zlý, by filmu také prospělo. ()