Rezistence

• USA Insurgent (více)

Z Tris a Čtyřky se během okamžiku stali psanci podobní lovné zvěři. Nikde není klid a bezpečno, vůdkyně sekce Sečtělých je s pomocí ozbrojené sekce Neohrožených neúnavně pronásleduje odhodlaná dostat je za každou cenu. Současně nechává pochytat další divergentní lidi, kteří do stanoveného společenského systému nezapadají. Vystavuje je krutým testům, aby odhalila vhodnou osobu, jenž jí může pomoci rozluštit dávné tajemství. Tris a Čtyřka zjišťují, že mají víc spojenců, než se zdálo, rozhodnou se přestat utíkat a zkusí překvapivý protiútok. Je to právě Tris, která se stane klíčem k tajemství, na němž stojí základy světa, ve kterém žijí. Tajemství minulosti i budoucnosti. (Bontonfilm)

Flopik

Nakoľko jednotka bola podľa mňa úžasná k zlepšeniu prísť ani nemohlo.Rovnako skvelý a akciou ešte viac nabitý diel.Opäť chcem spomenúť Hunger Games ale Hg mi príde strašne na silu a nemastné neslané zato toto beriem všetkými desiatimi.Hudba skvelá jedna z najlepších.A jednoznačne to nieje ani nejak romantické takže komentáre tipu románik, sú totálne od veci.U mňa za plný a neviem sa dočkať pokračovania.Vo svojom žánri jeden z najlepších filmov.Videné 6 krát. ()

hell_boy

Podobně jako jednička je to koukatelné ale hloupé. Navíc tomu nasadilo korunu závěrečné překvapivé rozuzlení, které je sice "silné", ale logiku by v něm nenašla ani celá frakce sečtělých...kupodivu jsem ale díky tomu docela zvědavý na finále (i když značně škodolibě, protože z tohoto průjmu kuličku nikdo neudělá) ()

M1k9

Nejspíš to stále stojí na kvalitních a sympatických hercích. Pointa příběhu je příliš stupidní, ale scénáristé se snažili. Nejen že se děj stal hodně nepředvídatelným, ale už se to začalo podobat opravdovému Sci-Fi, aneb od Harryho Pottera k Inception. Stále mi však nesedí brutalita v tomto subžánru. Střílečky jsou dominantní v dospělácké tvorbě a tím, že je cpeme i mladšímu obecenstvu dáváme zelenou degradaci hodnot společnosti. Těžko říct kdo a kdy přesně pocítí případný backfire. 5.5/10 ()

abetu

Jít do kina bez očekávání a odcházet příjemně překvapený, asi tak se dá popsat zážitek z Insurgent. V rámci svého žánru si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Příběh tak akorát odsýpá, herecké obsazení je už předem zárukou kvality, jen Tris by možná nemusela tolik fňukat a spíš zůstat u drsnější povahy, jakou u ní známe z Divergence. Celkově celkem fajn odpočinková podívaná, která ukazuje, že ani sequely teenagerovských akčňáků nemusí být špatné. ()

adriane9 odpad!

Nemůžu jinak než přijít s odpadem. Naprosté utrpení , kdy jsem poprvé odešla z kina. Ten počet existencí co tam je, toporný herecký výstup Woodley mě natolik dojal že nebýt skvělého doprovodu v kině tak si to jdu hodit. ()

TomasKotlant

Velmi pěkně natočené pokračování pěkného filmu s poměrně zajímavým filozofickým podtextem, porcí akce a robotické romantiky. Docela pěkný koncept neideálních hrdinů. Tris už nevypadá tak sexy. *** Ve zkratce: There is some hidden section. Divergent. ()

barteca

Dávám si bod, že jsem to dohlédla do konce. Takovou antihrdinku, aby člověk pohledal, scénář a předlohu psal někdo hodně pomalý. Souhlas honajz . ()

Silencia90

Tak nevím, jestli to bylo tou příšernou kvalitou, ve které jsem to viděla.-- každopádně si to musím pustit znovu. Zatím 3* ()

jasanka

Ale jo, bylo to fajn. Jen člověk musí ignorovat pár otázek, které se na konci nabízejí - to vážně nikdy nikoho nenapadlo podívat se za zeď, jestli tam někdo nežije? To i po 200 letech funguje stejná technologie, která přehraje zprávu? A proč by je sakra vůbec takhle oddělovali od společnosti? A jak je to vůbec možné? To se ty první generace nikdy neprokecly? Nebo jak je oddělili - násilím? Ufff, otevírá se spousta otázek, jsem zvědavá na třetí díl. ()

heihatchi

Co to bylo za debilní "experiment"? Takové množství nelogičností a WTF momentů jsem snad ještě ve filmu neviděl. Ne fakt, buď musím být naprostý retard trpící výpadkama paměti, nebo neumím číst, nebo se prostě něco muselo ztratit v překladu, jinak si totiž nedokážu tu první polovinu filmu vysvětlit... Když ale pominu toto a neustálé měnění stran Milese Tellera, tak to od odpadu zachránila jen dobře hrající Shailene a vizuální stránka filmu. ()

Matli

Čtyři hvězdičky jen tak tak! Závěr to zachránil. Změna režiséra je fakt znát. Občas nuda, občas slušná akce i efekty, co víc dodat. 65% ()

Bozvav

Opravdu jsem se na tento film těšila, bohužel nesplnil mé očekávání. Ne, že by byl vyloženě marný, ale přece jen poněkud překombinovaný příběh, plytké dialogy, dle mého úplně zbytečné pasáže a spousta nelogických zvratů celý film dost poškodily. Knižní předlohu jsem nečetla, takže nemohu posoudit, nakolik se drží příběh knihy, nebo scénáristi popouští uzdu fantazii, nicméně by měli trochu více zapracovat. Prý trojka je lepší, jsem zvědavá, půjdu se juknout. ()

Hapretor

Lepší o jeden stupeň než jednička, protože to je akčnější a méně patetické. Nejlepší z toho byly PC simulace. Na zabití času ok. Na nic víc. Od dob vzniku Hunger Games, tu máme nový filmový žánr pro "teen" publikum, logiku vem čert, fyziku vem čert, chytré dialogy vem čert, dobré herecké výkony vem čert - hlavně že ti mladí, co tam hrajou, se mají rádi a umí úplně všechno z akčního světa. ()

Gaia.M

Mně se to prostě líbilo a tečka. Líbila se mi už první Divergence. Shailene je mi neuvěřitelně sympatická a její hraní jí věřím a Theo je sakra fešák, ten by mohl jen sedět a slintat a asi by mi to stačilo :D Knižní předlohu jsem nečetla, skončila jsem někde v polovině prvního dílu, takže netuším jestli děj o proti knížce pokulhává, nebo jdou důstojně při sobě, a je mi to celkem fuk. Děj se mi líbí, scéna také. Prostě dobrý, jo, dobrý. ()

MikeeTheory

Akčnější a odvážnější než první díl. Pro mě tedy docela překvapení, protože z traileru jsem byl poměrně rozpačitý. Škoda jen, že v soundtracku k filmu nepokračoval Junkie XL. Ten by totiž podle mě vytvořil daleko poutavější a chytlavější atmosféru. Jinak ale vše funguje a dokonce ani změny, který film oproti knížce přinesl, nejsou ke škodě. K tomu všem si připočtěte výbornou Shailene, zajímavé dějové nápady a skvělý vizuál. ()

rhobos

Ve srovnání s jedničkou akčnější, ale to na úkor příběhu který se dal celkem snadno předvídat. Po prvním shlédnutí sem nechtěl dát více než 4* ale po druhém shlédnutí sem se rozhodl dát 5* viděno v kině 80% ()

Qeo

Překvapivě ne tak špatné jak by se na první pohled mohlo zdát. I když je Tris extrémně nesympatická postava, nějakým zázračným způsobem působí věrohodně (kromě pár ukřičených a ubrečených scén, kde to fakt nezvládla). Na dívčí sci-fi a distopickou vizi světa, poměrně akční flák s minimem odboček. Kam se to řítí dál? Těžko říct, nový HG to ale stejně nikdy nebude... ()

pilarius

Filmová Divergence mě nadchla natolik, že jsem si pročetl trilogii, podle které se tyto filmy točí. Knihy mě však spíše zklamaly, takže jsem toho od filmových pokračování už tolik nečekal. Rezistence mě tak kvůli tomu nezklamala, ale nadšení z prvního dílu se už bohužel neopakovalo. Na to, že měl film dvě hodiny, se příliš věnoval simulacím a nevyužíval zajímavých vedlejších postav, které nejen předloha nabízela. Na prostřední díl, tedy na dle tradice obvykle natahované cosi, si ale vedl vcelku dobře. Takže - je to znatelně slabší než jednička, ale stále je to kvalitní filmovou adaptací nijak výjimečné předlohy. Jsem zvědavý na závěrečný díl trilogie, protože i ten bude téměř jistě lepší než kniha. ()

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Po Divergent přijde Insurgent