Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

Dixieboy

Upřímně... mám tuto komedii velice rád :) Goldie mě neskutečně baví jako bohatá panička, která je zatažená do světa zločinu a honiček s padouchy. Ano, ječí tu opravdu hodně, ale nebyla by to Goldie, kdyby i to ječení nepůsobilo neskutečně vtipně... Když jí spadne do vlasů ve sprše šváb, vždy se můžu uchechtat. Závěrečná zúčtovačka v zoo je dobrý nápad a nechat se nahánět šimpanzi a tygry, to je v jejím podání neskutečně vtipné! Mel Gibson je tu standartně otravný, ale má body za jižanský přízvuk. Pokud jde o českou verzi, tak rozhodně doporučuji tu starší, kde Goldie dabuje Dana Bartůňková (Angelína) a ne Helena Friedrychová... ohužel na dvd je ta novější verze, která stojí za hovno. ()

Grimaldi

Akční komedie s Goldie a Melem, sem s tím a hned, říkal jsem si. A vskutku, potenciál pro skvělý filmový zážitek v rámci daného žánru byl vidět od první minuty. Úvodní setkání legendárních záporáků Davida Carradina a Billiho Duka opravdu potěšilo, snad i víc než první setkání skutečných hlavních hvězd filmu. Interakce Mela a Goldie byly z počátku vcelku sympatické, ale bohužel po chvíli přešli do stále se opakující rutiny. I když je tak film víceméně nonstop naháněčka, výsledný dojem z filmu je čistě průměrný. A to přesto, že tu je všechno, co bych očekával že mě bude bavit, zvláště pak automobilové a letecké honičky a nápadité finále v zoo. Jak se tvůrcům povedlo všechny kreativní nápady takhle zazdít, tomu vlastně pořád nerozumím. ()

Gilmour93

Klasika z akčně-vtipných devadesátek, kdy vývoj děje a charakterů postav neznal slovo překvapení. Goldie má za úkol ječet a vystavovat sexy nohy, hezoun Mel ve svém vrcholném období má zase získávat dámská srdce a ukazovat prdel (předpokládám, že ta chlupatá patřila dublérovi, nebo nějakému šimpanzovi z vedlejších rolí). Škoda zdlouhavého finále v ZOO, u kterého jako by si producenti řekli, že když už jsme postavili ve studiu tak gigantické kulisy, tak ať je z nich ve filmu co nejvíce minut. P.S.: Nejdůležitější ovšem je, že Mr. Wiggly nezůstal o chlebu a vodě a to je vlastně jediné, o co tady jde. Pro ty co nerozumí, Malý Bobeš se dostal na mokrý břeh.. ()

CaptainPixel

Cely film tahne chudak Gibson za dva. Casting vedlejsi role se proste a jednoduse nepovedl. Tohle by zahrala MNOHEM lepe obrovska rada herecek, napriklad: Diane Keaton, Jamie Lee Curtis nebo Sigourney Weaver. Takhle je to s bidou za tri a to jenom diky hereckemu obsazeni Bckovimi esy Bill Duke a David Carradine. ()

• Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)
  • Film se natáčel v Kanadě od 4. do 6.1989. (Grimaldi)
  • Steny klietok zoologickej záhrady boli vyrobené len zo sadry, takže výroba musela dávať veľký pozor, aby zvieratá, ako napríklad tigre, neprestrčili nohu cez niektorú zo sadrových stien. (Arsenal83)