Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

kenkaku

Film jsem viděl poprvé v polštině (takže mi pár vtípků napoprvé uteklo) a vždycky jsem nechápal proč si nakonec Rick vybral Marianne (Goldie Hawn) a ne Rachel (Joan Severance) :). Přesto mám film rád jako oddychovou podívanou plnou vtipu a vyvážené akce která skutečně neobsahuje hluchá místa. Vážně příjemná podívaná kterou si kdykoliv rád zopakuji... ()

Belmondicek

Mel Gibson hraje bývalého radikála ze šedesátých let, který poté, co udal úřadům dva úplatkářské agenty nasazené proti narkotikům, vede utajenou existenci jako vládou chráněný svědek, do té doby než ho náhodně objeví jeho bývalá přítelkyně, což učiní i zlosynové... Režie se ujal ostřílený John Badham, který oba hlavní představitele prohnal v autě, na motorce, v letadle i po zoologické zahradě s nebezpečnými zvířaty za zády. Věčně uječená Goldie Hawn tvoří s Melem dokonalý pár, který si ví rady v každé situaci a dostane se z každé šlamastiky. Pták na drátě je i přes svou v základu jednoduchou dějovou linku nesmírně zábavný, plný podařené a dobře nasnímané akce, napětí a humoru. To vše podkreslené báječnou hudbou velikána Hanse Zimmera. Ta pohodová a bezstarostná atmosféra dýchá z každého záběru, ve výsledku tahle jednohubka uteče jak voda. Moc rád a často si jí pouštím a vždy mi spolehlivě zvedne náladu! ()

kingik

I v takových to špatných filmech Mel Gibson hrál, ale celkem odvedl spolu s Goldie Hawn sympatický výkon, ale jinak to bylo podprůměrné dílko, které disponovalo slabými akčními scénami i špatnou režií. Na tenhle film určitě Gibson pyšný není. Někdo tyhle krimi pitominy obdivuje, ale mně se příčí už jenom pouhá představa, že bych se na tohle měl někdy dívat znova. 40% ()

Hal_Moore

Neakčně nevtipná akční komedie. Každý občas šlápne vedle, ale rovnou do hovna, to se podaří málokdy a málokomu. Mel Gibson je jeden z těch, kterým se to poštěstilo. Mimořádně nesympatická Goldie Hawn zabíjí všechno alespoň průměrné svým hereckým antitalentem a Gibson toho překvapivě nevyužívá, holt ne každý den je posvícení. Po skončení hrozila návštěva ušního lékaře, neb scénárista nechal Goldie Hawnovou celou dobu hulákat a fňukat, což se za prvé nedá poslouchat a za druhé ušní bubínky dostávají fest zabrat. Tohle už víckrát ne ()

lennyd

Rick Jarmin (Mel Gibson) se po usvědčení jednoho z policejních šéfů a zároveň šéfa drogové mafie Eugeneho Sorensona (David Carradine) nachází v programu Ochrany svědků. To znamená, že každou chvíli mění svojí identitu, a začíná znovu a znovu svůj život. Ve chvíli, kdy Sorensone pustí z vězení, začíná být jeho život znovu ohrožen - Sorenson má své styky, a není pro něj problém zjistit současnou Jarminovu identitu. Shodou okolností ale Jarmina pozná jeho dávná láska Marianne (Goldie Hawn), která mu na poslední chvíli zachrání život. A tím teprve vše začíná ... Začnu tím, co všechno mne na filmu štvalo. 1. Scénář - těch náhod bylo nějak moc, že by Ricka Marianne poznala právě v ten den, kdy po něm půjdou? 2. Mel Gibson - má tohle to zapotřebí? Asi v roce 1990 ještě měl ... 3. Goldie Hawn - její role spočívá v hodině a půl nepřetržitého ječení a naříkání (a v českém dabingu ještě víc)... 4. Název filmu - měl snad mít něco společného se závěrečnou scénou? Ehm.. Prostě - pokud si mám vybrat mezi Ptákem na drátě a Drátem do ptáka, tak sáhnu po filmu, ale v jakémkoliv jiném případě .. nevím nevím... ()

• Pre natáčanie v zoo boli navezené tri druhy piesku. To zahŕňalo 16 nákladných áut, ktoré boli prepravené z Oregonu. Tri druhy piesku sa zmiešali a potom trikrát preosiali, aby sa odfiltrovali a odstránili všetky sklenené častice, ktoré by mohli poraniť labky veľkých mačiek. (Arsenal83)
  • Mel Gibson dostal při natáčení k dispozici dům a tak si zároveň mohl užívat dovolenou s rodinou. (HellFire)
  • Jméno muže, který vede hotel, kde se ubytují Mel a Goldie je Norman, stejně jako ve filmu Psycho. (HellFire)