Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Lucas87

Gibson a Goldie to je dvojka k popukání, již ve filmu Přes palubu mě dostali, drsńák Mel a uječená Goldie se perfektně předvedli i v tomto podceňovaném filmu. Na svou dobu určitě perfektní film, ale ne pro ty co jsou zhýčkáni dnes rádoby filmy bohatými na efekty. ()

Torgal

Čistokrvná 80's zábava až po okraj naplnená naháňačkami, prestrelkami a výbuchmi, s nesúrodou dvojicou v hlavných úlohách. Na to, aby sa z toho stala klasika, to ale bolo až príliš divoké a Goldie príliš uvrešťaná. V polovici filmu som mal pocit, že už mi stačilo a to ma ešte čakalo finále v zoo. Gibson každopádne frajer ako vždy. 6/10 ()

Aditu

Místy velmi vtipné a ztřeštěné, ale častěji dost slabé a trapné. Goldie Hawn jako herečka je vcelku unikát - takhle dlouho a pronikavě ječet jsem snad ještě nikoho nezažila. ()

Trixi

Very, very crazy ........ Místy trochu až moc a to té komedii vůbec nesvědčí. Není úplně špatná, jen chvílema leze dost na nervy. ()

Psycho.R

Klasické schéma komedií tohoto typu. V devadesátých letech jich bylo plno, ale teď tu docela chybí. Jediný, co tento žánr konečně zastal v přítomnosti je Zatim spolu, zatim živí. Jinými slovy oddechovka :-) ()

Acrobat

Voľný čas pre Martina Riggsa, ktorý sa nevošiel do gigantickej uncut verzie smrtonosnej zbrane?? Veď ešte aj tie rifle, košeľu a bundu so seba nedal dole... ()

007.

Jedinou vadou je šílené ječení v akčních scénách Goldie Hawn v podání našich dabérů, jinak jsem se , a to hlavně v první polovině, dobře bavil. 74% ()

Kingjiri

Akčně-komediální klasika 80. let, která však kromě povedenýho finále v ZOO a obsazení Mela Gibsona nic moc zajímavýho nenabídne. Ale minimálně komediální složka měla díky návratům Ricka na místa, kde vždycky chvíli působil pod jinou identitou, slušnej (avšak nevyužitej) potenciál. Typická žánrová jednohubka na volnej večer. ()

Homer.p

Ale tak to jasné že ten film natočili jenom kvůli prachům, přičemž producenti těžili pouze z tehdejší popularity hlavních protagonistů. Dnes na podobném principu funguji například nekonečné série od Marvel. Jenže tady to proste Melovi s Goldie prostě sedlo a navíc jim to i sekne a i ta ústřední píseň je bomba. Takže u mne dobrý. ()

rublik05

Klasická, ničím výjimečná akční komedie, jejíž největší předností je ústřední duo herců, kteří víceméně táhnou celý film a zároveň představují to jediné, co mě na filmu nějakým způsobem zaujalo, jinak je to spíše taková ta sázka na jistotu. Humoru moc není, občas hraničí s trapností, akčních scén je rovněž poskrovnu, příběh se na můj vkus trochu vleče, ale to se tak nějak dalo očekávat. Všechny tyto neduhy zachraňují herci, takže i když je to podprůměr, tak se to dá v pohodě zvládnout. 4/10. ()

Belmondicek

Mel Gibson hraje bývalého radikála ze šedesátých let, který poté, co udal úřadům dva úplatkářské agenty nasazené proti narkotikům, vede utajenou existenci jako vládou chráněný svědek, do té doby než ho náhodně objeví jeho bývalá přítelkyně, což učiní i zlosynové... Režie se ujal ostřílený John Badham, který oba hlavní představitele prohnal v autě, na motorce, v letadle i po zoologické zahradě s nebezpečnými zvířaty za zády. Věčně uječená Goldie Hawn tvoří s Melem dokonalý pár, který si ví rady v každé situaci a dostane se z každé šlamastiky. Pták na drátě je i přes svou v základu jednoduchou dějovou linku nesmírně zábavný, plný podařené a dobře nasnímané akce, napětí a humoru. To vše podkreslené báječnou hudbou velikána Hanse Zimmera. Ta pohodová a bezstarostná atmosféra dýchá z každého záběru, ve výsledku tahle jednohubka uteče jak voda. Moc rád a často si jí pouštím a vždy mi spolehlivě zvedne náladu! ()

LukH

Konečně nějaký film, kde se neshodnu s davem :-). Má to spád, vtip, ústředí dvojici to sluší, hudba H. Zimmera je pro film také velkým přínosem... ()

celticek

Gibsonovi spíš sedí poloha ala Martin Riggs, tady ty rádoby komedie jsou prostě špatně. Hawn netřeba komentovat - nehraje dobře. ()