Nekromantik 2

• Německo Nekromantik 2: Die Rückkehr der liebenden Toten
všechny plakáty

Pokračování kultovního NEKRomantika začíná přesně tam, kde první díl skončil: Robert za mohutné ejakulace spáchá sebevraždu a jeho milenka Betty se rozhodne, že jejich láska bude pokračovat doslova až za hrob. To však ještě netuší, že se více méně náhodně seznámí s Markem, který, ač dabuje pornografické filmy, je konfrontován s Bettiným poněkud zvláštními sexuálními praktikami.

Stejně jako první díl je Nekromantik 2 v mnoha zemích zakázán a německá cenzura chtěla dokonce zničit negativ filmu. Také u druhého dílu se objevují seriózní diskuze, že jde o podobenství různých aspektů dnešní společnosti.

Na závěr by bylo vhodné uvést varování, že některé části tohoto filmu mohou být považovány za "nechutné", perverzní nebo urážlivé. (Iguaner)

Pitryx

V tomto filmu je mnohem více nudy nežli v prvním. Pár zajímavostí by se našlo, hlavně gore v závěru, ale celkově je to prostě slabé. Pitvání mrtvoly za zvuků "Ave Maria" působí zvláštně. Jako pokus dobré, ale celkově už dost podprůměrné. 2012092310057/10255 ()

brasek

Zaujímavejšie ako prvý Nekromantik. Niečo sa aj dialo, bol tam dej... ale platí to čo u jednotky, ak by to napísala Daniele Steelová, plakalo by sa pritom :-D ()

Saxos odpad!

I když víš do čeho jdeš a doporučuje šest z pěti úchyláků, musel jsem si od prvního dílu dát pár měsíců pauzu. Klady: a jejda, stopáž nám narostla o 30 minut; Monča měla štěstí, nezpopelnili ho a byl tak akorát odleželej; i na umění se dostalo - sem tam ještěrka nebo šnek, i tříbarevná lampa; kvalitní music také zůstala; oproti jedničce Monče trochu haproval žaludek, ale vyřešila to šalamounsky a mimča se se složeninou dočká; trojka není? Mám slzu v oku. Sečteme klady a máme tu zase odpad! ()

Earendil1 odpad!

Film jsem shlédl v rámci festivalu Otrlého diváka a konstatuji, že je určen skutečně jen pro ty nejotrlejší. Námět je děsivý, mrtvola slizká, humor nechutný a vše podkresluje maniakální hudba, kterou pak nelze dostat z hlavy. Hodnocení "Odpad!" je v tomto filmovém odvětví v podstatě vyznamenání. ()

Rugero

Oproti kultovnímu Nekromantikovy je tohle už slabota.Sledujeme perverzní slečnu a úplně normálního kluka který je naprosto (i sexuálně) normalní. Už od začátku je jasný že tohle dobře nedopadne tak proč sakra čekat na závěrečnou scénu přez 100 minut? Krátké flmy od stejného režiséra (Jorg Buttegereit) jsou podle mě spíš tím co tohle drží nad vodou a dalo by se říct že i nekromantik by (alespon podle mě) vyzněl lépe s daleko kratší stopáží a divák by mohl zůstat ušetřen bezvýznamných dějových okliček.Ve filmu je také umístěna reálná. pitva tuleně? (no už v jedničce byla naprosto nudná vražda králíčka (panebože jak perverzní zabít zvíře pro maso) která byla zřejmě vyjata z nějakého dokumentu.Doufám že někdy spatřím další filmy tohoto nepochybně zajímavého režiséra ale nekromantik 2 je slabší kousek v jeho filmografii. ()

Dispa

A to jenom kvůli tomu konci. Prostě já myslel že umřu. Takový jsem tedy opravdu nečekal. Celkově byl film docela perlička na festivalu otrlého diváka. ()

Cenobita

Nekromantik 2 začíná tam, kde první díl končí. První díl končí onou slavnou a často popisovanou scénou - sexuálně podbarvenou sebevraždou Roba. Druhý díl začíná tím, že je Rob je mrtvý a pohřbený. Úvodní scéna na hřbitově dokonale kontrastuje rozdíl mezi životem a smrtí, vitalitou a koncem, a to když krásná žena - Monika v potu tváře vykope Robovo tělo v rozkladu a převeze si je domů, kde se o ně dojemně stará. Po úvodní scéně se na hřibově objeví Betty a je velmi rozhněvaná, že nenajde v hrobu svého bývalého přítele, kterého v prvním díle opustila. Chystala se ho totiž vykopat pro sebe. 1. z filmu jsem nepoznal, jak se Monika o Robovi dozvěděla, protože Monika nebyla Robova přítelkyně v prvním dílu to byla Betty a ani se v prvním díle nevyskytnula. 2. Bez Moniky by ovšem film neměl žádný smysl, protože jen její krása může kontrastovat s ošklivostí a odpudivostí mrtvoly. 3. Monika má k rozkládající se mrtvole Roba opravdu pěkný vztah - pečuje o ni, navzájem se fotí - jejich vztah působí až dojemně. Četl jsem v komentářích, že Rob vypadá nekvalitně - "gumoidně", neměl jsem z toho takový dojem - tyto "speciální efekty" odpovídají době i kvalitě filmu, zklamaný jsem nebyl. 4. Monika pozná živého přítele, ale není spokojená, protože živý přítel pro ni nemá takovou cenu jako mrtvý Rob. Živý přítel je přitom pozorný a příjemný muž, brzy začne však tušit, že je s Monikou něco špatně. 5. Monika se nedokáže Roba vzdát, i když se ho snaží zbavit (rozřeže ho ve vaně). Zde se divák mylně domnívá, že to Monika udělala pro živého přítele, ale není tomu tak. 4. Monika živého přítele v závěru filmu nečekaně a rafinovaně zabije, a umírajícího jej zneužije ke svému oplodnění. (Stejná myšlenka je v románu markýza deSade - Julietta - sex s umírajícím mužem). Monika dosáhla toho, že se pomilovala se spojením těl mrtvého Roba i umírajícím přítele a tím dosáhla takové substituce, při které ji mohl vlastně oplodnil mrtvý Rob. Pro diváka opravdu něco nečekaného. 5. Závěrem filmu se Monika dozví, že je těhotná - život v ní pokračuje. Nekromantik 2 je těžko pochopitelný, protože asi většina lidí (99,9999...%) má ráda život a ne smrt či mrtvoly, které jsou ve fázi rozkladu opravu nepřitažlivě. Na druhou stranu mrtvoly neodporují, nejsou v opozici, neodmlouvají a vlastně nemluví vůbec a nekrofil je najde tam, kde je zanechal. To všechno se o živých říct nedá. V tom bude asi podstata věci. ()