V hledáčku střelce

• USA The Reach (více)

Co začalo jako nehoda, stalo se smrtící honičkou... Bohatý obchodník a lovec John Madec si najme mladého, ale zkušeného průvodce a stopaře Bena, aby ho doprovázel na lovecké výpravě do těžko dostupných skalnatých hor v jihozápadní části Mohavské pouště. Když John naslepo vystřelí na pohyblivý terč ve vzdálených skalách, namísto zvěře zastřelí starého zlatokopa, který se v jeskyni skrýval před sluncem. Ben trvá na tom, že případ musí ohlásit jako nehodu. Magnát Madec to vidí jinak. Pokud by se případ zveřejnil, konkurence by ho zničila, což nemůže dopustit. Zabití starce se musí utajit. Ben s tím nesouhlasí a pokusí se přivolat policii. Madoc ho násilím donutí svléknout se téměř donaha a vyžene do pouště. Na jihozápadě Mohavské pouště, kde v poledne dosahuje teplota 55 stupňů Celsia, běžný člověk bez vody nepřežije ani hodinu. Madocovi však na tom nezáleží. Svědka se musí zbavit. Ben nemá jak uniknout. V boji o život musí posbírat všechen um a dovednosti. Jen tak se může zachránit. (JOJ Cinema)

iN

I přes nelogičnosti typu "můžu tě sejmout kdykoli se mi zamane, ale přesto si s tebou budu hrát jako kočka s myší" a přes zbytečně natahovaný konec (mnohem lepší by bylo skončit odletem vrtulníku) stojí tento film za shlédnutí. Nejvíce kvůli dokonalé výpravě: i doma z obrazovky najednou sálá vedro mohavské pouště a naprostá bezútěšnost situace, ve které se Ben ocitl. Solidní je ve své roli i Michael Douglas, ti zhýralí boháči mu prostě sedí:-) ()

Tominni

Michael Douglas v roli bohatého obchodníka si najme stopaře v podání Jeremy Irvineho, aby ho doprovázel po Mohavské poušti. Michael však omylem zabije starého zlatokopa. Jeremy nejprve souhlasí, že zabití nenahlásí, ale pak si to rozmyslí a film se náhle mění v klasický survival, Michael donutí Jeremyho vydat se bez vody a oblečení do MOhovaské pouště. Lov začíná. Dokud se děj odehrává v Mohavské poušti, je se na co dívat. Konec ale byl i koncem snažení scénáristy a celkem celý film sráží. Navíc - zatímco role Michaela je celkem jasná, role Jeremyho má celkem dost nelogických míst. Film by byl tak na dvě *, ale jedna * je navíc za krásnou Mohavskou poušť. ()

Gamekeeper77

Záběry plný úžasných panorámat, celkem napínavej děj a boj o život v Mohavskej poušti jsou atributy který baví a který bohužel znevažujou častý díry a nesmyslnosti ve scénáři i chování postav, což kazí celkovej dojem z jinak slušnýho filmu. 65%. ()

DonBraso

Slušný survival v poušti se skvělým Douglasem.Je to hon na kočku a myš,kde jediný komu fandíte,je spíše Douglas,až toho klacka sejme a můžeme jít v klidu spát.Bohužel jsme ve filmu a tak Ben zná pouště asi jako svojí drahou polovičku,která odjíždí od něj pryč,aby měla stipendium a trochu si nejspíš uvolnila svoje priority.Proč tahle sice malá,ale romantická pasáž zde musela být je mi záhadou,je to příšerný a to ještě Ben má své sny,kdy na ní vzpomíná během filmu,aby vzápětí vstal jak Terminátor a čelil hrátkám milionáře Madeca,který si s německou poznávací značkou brázdí pouště,jako by tam jezdil každej den na houby :)Film rozhodně kupodivu nenudí,má svoje pasáže,ale napínák to určitě není a hlavně tak debilní konec co má,ho sráží střelou pěkně hluboku dolů.Film měl skončit naprosto nezvykle remízou,kdy bych konečně uznal,že za prachy se dneska dá koupit už fakt všechno:) ()

Facerr

Douglas jako padouch excelentní. A jeho protiól taky ušel. Chtělo by to možná trochu větší gradaci a tah na branku, ale hlavní je že i tak gól padnul:) ()

GeminiK

Nějaké chyby bych tomu vytkla. Nahánění Bena moc rozvláčné a konec odfláknutý, ale jinak to není úplná ztráta času. ()

Stuck

Jde o přežití, tak proč v tom někteří z vás hledali něco víc.. Někdy by člověk i rád jen přežil... ()

bonovox

Je to snímok, kde vizuálna stránka víťazí nad obsahovou. Douglas si očividne svoju postavu užíva a aj Irvine je fajn, škoda len slabej finálnej gradácie, tá celý film posúva len k priemeru. ()

Smashed

Dokonalej, trochu nenápadně vyhlížející, film o zbohatlíkovi, kterej v podání Douglase působí ještě víc zazobaně. No a tenhle zbohatlík se rozhodne, že by si rád zalovil v Mohavský poušti, která je teda mimochodem úplně úžasně natočená. No a jak si tak chodí s průvodcem pouští, tak bum a zastřelí nějakýho pobudu, co je ale kámoš průvodce. Průvodce jako dobrej člověk chce všechno nahlásit, ale zbohatlík neeee. No a tak se rozjíždí boj o život. Dokonalej film! ()