Jon Cold (Steven Seagal), nájemný tajný agent, je stejně tak prohnaný jako nebezpečný. Vstupte do jeho zrádného světa a neodejdete živí. Politická korupce, vraždy a jeden zloduch vedle druhého obklopují záhadný balíček, jenž má Cold doručit z Francie do Německa. Několik velmi nebezpečných lidí stojí o to, aby se předmět nedostal k pravému příjemci, ale brzy pochopí, že hazardují. Cizinec patří mezi thrillery, u kterých sedíte s bušícím srdcem na kraji židle. (oficiální text distributora)

Martin741 odpad!

Gratulujem, Steven. Uspesne si prave navstivil absolutne dno zumpy. Pacilo sa ? Naprosta herecka, scenaristicka a rezijna zufalost. 0 % ()

Wormboy

nie uplny odpad...pred par dnami som totiz videl Sound of Thunder :),ale skutocne velmi ubohe Kdeze su casy Prepadnutia v pacifiku, ci Nica a pod. Bieda bieda...no a pribraty Seagal vyzera ako nejaky hroch. 0,5/5* ()

Pajky3

Po opravdu slabém Zabijákovi, je tohle alespoň nepatrný vzestup. není však buh ví jaký. Steven tentokrát řádí v Polsku. Dunoir, alá záporák, je docela dobrej týpek. Steven bohužel už nemůže předvést svoje triky. Aspon, že ta kamera neni tak divoká a hrozná jako minule. I když i teď má spoustu much. 35% ()

Seag

Mozno si niektory mzslite ze som blbec, ale miestami mi to pripomina film Najemni vrazi: Stallone, Banderas.Podla mna film nedopadol az tak zle ako to vravia iný, ale ja stevenovi tych 5 hviezdiciek dat musim. Pochopte ma. ()

Maty85

Tak todle bylo slabý no a velice špatně provedený co se akcí a efektů týče a vůbec vlastně všeho kolem.... ()

otík

Novou Seagalovku bych přirovnal k Lundgrenově Skryté agendě. Velmi nudné, na akční film málo akční, sem tam nějaký výbuch a Seagal neukáže vůbec nic kromě pár ran pěstí, které jsou navíc velmi divně sestříhané. V rámci šetření se film točil v Polsku a titíž herci hrají i poté, co byli zcela evidentně prostřeleni brokovnicí. Ale nevadí, aspoň máme naději, že nová Seagalova trapárna se natočí u nás na Barandově a naši hercisi docela slušně vydělají. Při Half Past Dead jsem se alespoň bavil slušným akčním béčkem, nelogičností návazností scén a filmem, který si na nic nehraje. Ale Cizinec není ani akčňák, ani thriller ani drama, je to jedna velká blbost. Pozitivní věc na celém filmu? Steven není tak vyžraný jako v Na pokraji smrti a dá se na něj oněch 90 minut dívat. Jo, a je to z roku 2002!!! ()

lennyd odpad!

I když jsem film dokoukal předevčírem, dneska už netuším o čem to celé vlastně bylo. Jediné co si pamatuji, že se tvůrci naučili tvořit digitální oheň, čehož hojně využívali (takřka všechny domy, které Seagal ve filmu navštívil, do pěti minut (aby Seagal stihl v pohodě dům opustit) lehly popelem). Dle textu distributora je Cizinec jedním z filmů, u kterých sedíte s bušícím srdcem na kraji židle. Bohužel jsem při sledování seděl na pohovce, a vší silou držel otevřené víčka, abych neusnul. Tak nějak si troufám tvrdit, že jde o jeden z nejhorších Seagalových filmů (což, je kategorie, od které jako takové už nelze nic extra očekávat)... ()

JohnSmith odpad!

Paříž je Polsko, Berlín je Polsko, všude je Polsko. Totální příšernost, nevím co bylo horší, jestli herci, režisér nebo scénárista ()

ssfan

Cizinec je jeden z nejhorších Stevenových filmů, ale i přesto si film udržuje určitou kvalitu . Myslím, že je to tak na 40%. Mně se film líbíl tak na 3 hvězdy, ale dám 4 kvůli Stevenovi, i když vím, že si to asi film nezaslouží. Je pravda, že se jedná o napínavý thriller, ale je škoda, že zde nejsou moc dobří herci ve vedlejších rolích. Akce je ale celkem dost. Kamera také ujde, ale celkově to na mě bohužel působilo béčkově. Na stejné úrovni jako filmy s Wesley Snipesem z let 2004-2007, tj. na 40%. ()

kenkaku

Fakt to bylo jen ze zvědavosti a čekal jsem to nejhorší. Očekávání tragedie filmu paradoxně pomohlo, protože to je pouze vícekrát nekoukatelné. Ne doslova tragedie za kterou se stydím že jsem viděl. Takže pokud chcete vidět to lepší z horšího (to zní padle na hlavu, ale snad se v tom někdo kdo se bude chtít na film podívat najde) a jste Stevenův fanda (i exfanda se myslím počítá) tak víte na čem jste. ()

xaver

Tak probírám ty Seagalovi filmy, a nevím kde pobral tolik slávy. Když koukám na hodnocení jeho filmů, tak se brodím pěkným kanálem. Samý odpad. S tolika srač..mi jsme se snad u jinéh slavného herce ještě nepotkal. Dlužno ovšem přiznat, že oprávněně. ()

HiddenDragon odpad!

Tohle bylo vazne utrpeni a tortura. Jeden z nejstupidnejsich filmu, co jsem kdy videl. Myslim, ze se muzu povazovat za inteligentniho cloveka, ale ja jsem to od zacatku do konce nepochopil. Neslo tu o prachy, drogy nebo svetovu nadvladu, jen o jakesi vyzrazeni blize neobjasnenych chemickych tovaren ci co a tajneho milence hlavni "hrdinky". No samotna zapletka k placi. Ale to zpracovani! Na obalu se pise ze "budete sedet s busicim srdcem na okraji zidle". No sory ale ja cumel s otevrenou pusou a rikal si "vo co tam ku..a vlastne de??" a radsi si odskocil na zachod :) OMG, nevim jestli to takhle zprasi vzdycky scenar nebo rezie, ale celou dobu jsem nechapal, kdo pro koho pracuje. Sami najemni zabijaci, kteri plnili "sve ukoly" i pote, co vsichni jejich bossove zkapali. Dva cernosi, kteri jakoby si z oka vypadli, tak to vypadalo ze Seagal zabiji podruhe toho sameho. A jeden extra idiot, ktereho musi Seagal zabit natrikrat, aby mu doslo, ze na Stevena nema, protoze je o hlavu mensi a sto kilo lehci. Dojem spionazniho thrilleru alá velkorozpoctove snimky s Bondem, se tu snazi umele vytvaret "chobotnici" po cele Evrope. Takze zacneme v Polsku, pak na skok ve Francii se zabijaky z Danska, trochu prace v Nemecku a nakonec vylet na statek v Norsku. No bud byl scenarista na tripu, nebo chtel zfetovany reziser vzit divaka po cele Evrope, ale nedoslo mu, ze lokace vypadaj porad podobne. V amatersky natocenych "akcnejsich" zaberech Seagal navic "prochazi" mezi odletujicimi kaskadery jak koule mezi kuzelkami a vlastne jsem ani nepochopil, jestli hraje kladase nebo zaporaka na odpocinku, nebot pro celou zlocineckou organizaci pracuje. Ufff, nikdy vic. Kdyby aspon udelali z jeho filmoveho brachy strujce celeho zla, ale konec je jak to u Seagala byva "velke uprdnuti". Howgh. (dodatecne jsem zjistil ze stejny reziser stoji i za Zabijakem....tezko rict, kterej film je vetsi kravina) ()

Tadzi

Seagal je Seagal. A Seagal prostě v posledních letech dobrý filmy netočí. Navíc režisér Oblowitz, když už tam byla nějaká zajímavější scéna používá střihy v superrychlém tempu, zrychlovačky či zpomalovačky, všechno, jen aby člověku znesnadnil koukání na akci. K příběhu se nebudu vyjadřovat... ()

TERRORDROME

Steven "bravčová hlava" Seagal má doručiť nejakú zásielku a tak sa motá sem a tam vo svojom koženom kabáte a občas niekoho udrie či zastrelí. Okolo neho poskakujú rôzny exoti ktorí zasa zabijú každého koho stretnú aby ukázali aký sú frajeri. Celkovo to má tendenciu úplne diváka zblbnúť, otupiť a unudiť, takže po pol hodine mi už bolo úplne jedno čo sa tam deje a kto koho podrazil. Štandardná Seagalovská záležitosť, nie vyslovene zlá( prestrielaných mŕtvol je tu dostatok ), ale dosť nezáživná a okamžite zabudnuteľná. Na druhý deň od pozretia už musím tuho rozmýšľať o čom to vlastne bolo, ale ono je to aj tak jedno, škoda námahy. ()

zelvicka. odpad!

Máte-li chuť se pobavit u špatného filmu, je Cizinec právě volba pro vás! Nemusíte sledovat zápletku (pro děj není důležitá a beztak ji nepochopíte) a jen se pohodlně opřít a vychutnávat prvotřídní masakr bez důvodů. Počet mrtvol je enormní, dokonce tak enormní, že si často řeknete - musel opravdu toho chlapíka zabít? Okomentujte s přáteli demenci, která se na obrazovce odehraje (např. chlapík s tasenými pistolemi prohraje stand-off s chlapíkem, který se objeví zpoza rohu, řekne lakonické "Překvápko!" zvedne metrovou brokovnici a pálí... a to jsme si mysleli, že Greedo je nejneschopnější nájemný vrah v historii). Zkrátka, film vhodný na nějakou chlastací hru (dej si panáka, když je detailní záběr na Segalovy póry - každý si vezměte vlastní lahev!), nebo jen na zlepšení nálady po dlouhém dni v práci, kdy máte chuť všechny pozabíjet. Úplně jako Segal. ()