Film ZABIJÁK režiséra Johna Badhama je věrným remakem úspěšného francouzského snímku "Brutální Nikita". Znovu se v něm setkáváme s osudem mladé punkerky (tentokrát se jmenuje Maggie), která je odsouzena za vraždu policisty k trestu smrti. Dostává ale ještě jednu šanci - bude žít, pokud začne pracovat pro vládu jako zabiják. Šaramantní Amanda ji promění v elegantní a velmi ženské stvoření, agent Bob zajišťuje její profesionální výcvik. Po absolvování speciálního kursu opouští Maggie středisko a začíná žít obyčejným životem - ale jen do chvíle, kdy přichází první "úkol"... Maggie poznává, že za svůj život a svobodu musí zaplatit až příliš vysokou cenu. (oficiální text distributora)

JASON_X

Americké remaky neamerických filmů (primárně určené pro pologramotnou americkou většinovou populaci mající problémy s četbou anglických titulků a trpící nezájmem o cokoliv neamerického), nepovažuju většinou za zbytečné, ale za zajímavé - baví mě je porovnávat s originály. Point of No Return se mi celkem líbil, ale do originálu má daleko. Hlavně hlavní představitelkou - zatímco Anne Parillaud byla v roli pouliční punkerky dost důvěryhodná a stále z ní i po její proměně vyzařovalo cosi nebezpečného a nepředvídatelného, Bridget Fonda je na první i na druhý pohled konformní slečínka z dobré rodiny a její punkerku jsem jí nevěřil ani na vteřinu. Ovšem čistič Harveyho Keitela se může směle měřit s francouzským originálem! ()

tomuleee

Nebudu srovnávat filmy ale režižéry. Pan Besson sice nenatočil mnoho filmů ale na co sáhnul to byl klenot. John je prostě klasický hollywoodský rutinér který se pro mně osobně blísknul Číslem 5 a zde Zabijákem. Zabijáka jsem viděl dřív než Nikitu a proto se mi film líbil. Nikita ale když ke mně přišla na levném DVD tenkrát za 50 Kč možná i méně tak prostě to byla jízda. Do morku kostí jsem jí fandil. Zde jsem fandil také ale tento film má u mně jedno mínus a to že u nás nevyšel na DVD alespoň s cz titulky. Levné knihy sice tento tiul mají ale bez titulků českých. Filmu dávám 75% ()

velkyvezir

Tohle není remake Bessonovy Nikity, toto je velmi nepovedená kopie Bessonova filmu a jen žasnu, že Harvey Keitel do tohoto filmu šel. Naprosto nechápu, proč byl tento film natočen, to nějak USA ušetřily na autorských právech či co? Tento film je opravdu otřesný a jednu hvězdičku dávám jen proto, že dodržuji pravidlo, že každý film stál tvůrce nějakou námahu a dát "odpad!" by nebylo fér. Zlatý Luc Besson! ()

BlueNeon81

Deja vú? Ale kde, to je len jeden z mnohých amerických remakov pre konzumnú väčšinu divákov, ktorí za normálnych okolností nepričuchnú k zahraničným filmom. Koncept filmu sa striktne drží pôvodnej predlohe, avšak nastali určité zmeny. Zmizlo ono povestne tajomno, hlavná hrdinka nemá rešpekt voči nikomu a celé je to také popcornové. Miestami som zažíval WTF momenty, napríklad z introvertného pokladníka sa stal extrovertný fotograf, Bobova galantnosť, nadhľad a inteligencia je takisto preč, proste celé je to tu také domotané a tak krásne vidieť, ako si scenáristi s prispôsobením príbehu nevedeli rady. Bridget Fonda to celkom zaujímavo zahrala, aj keď jej samozrejme scenár hádzal poriadne polená pod nohy, ale beriem ako plus práve to, ako poodhalila ako ešte chuligánske pouličné dievča neoholené podpazušie. Aj Zimmerova hudba tu má totálne rezervy. Nuž, veľmi slabý remake. ()

sniper18

Je to úplne priemerný thriller, ktorý je remakom francúzskej klasiky. Má dosť dobrý príbeh o narkomanke, ktorá pri lúpeži zastrelí policajta, za čo je odsúdená na trest smrti, ale vláda ju zachráni pod podmienkou, že z nej vychová špičkového zabijaka, inak skončí tak ako mala a tak s tým súhlasí. Ale časom sa zamiluje a chce žiť normálny život, ale jej nadriadení ju len tak nenechajú. Spracovanie nie je úplne zlé, ale moc s ním spokojný nie som. Ešte prvá tretina je na tom dobre, dejovo je to zaujímavé a na narkomanku, ktorá sa postupne mení na zabijaka sa pozerá dobre, ale keď ju prepustia zo základne a dostane sa medzi ľudí, kde sa zamiluje, tak zaujímavosť filmu dosť upadne, romantika je tu veľmi zle zvládnutá, nefunguje to, ich vzťahu sa vôbec nedá fandiť a tak tu ani nemá čo zaujať, mimo tých akčnejšie ladených scén tu už nie je vôbec o čo stáť. Akcie je tu veľmi málo, ale nie je zlá. Je tu jedna celkom vydarená prestrelka v hoteli, zaujímavá situácia, v ktorej je hlavná hrdinka prezlečená za servírku a aj ten zvyšok je celkom slušný. Nie je to nič výnimočné, čo by sa oplatilo pozrieť samostatne, ale svoj účel splní. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborná Bridget Fonda v hlavnej úlohe, charizmatický Gabriel Byrne, poteší aj Harvey Keitel v menšej úlohe čističa, ale až na priateľa hlavnej hrdinky, ktorý ma nezaujal ani trochu sú dobrí všetci. Réžia a technická stránka sú veľmi dobré, klasický štýl deväťdesiatych rokov, takže tu som nadmieru spokojný. Keď už remake francúzskeho originálu, tak radšej Hong Kongský film Black cat, ktorý je nielen dejovo lepšie zvládnutý, ale aj akčnejší. Aj na toto sa dalo pozerať, ale okrem prvej tretiny, obsadenia a tej trochy akcie tu nie je o čo stáť. 54% ()

• Pracovník pokojové služby v hotelu v New Orleans je režisér snímku John Badham. (Narcis)
  • Natáčelo se od 30. března do 22. června 1992. (BMW12)