Náčelník Velký had

• Východní Německo Chingachgook, die große Schlange (více)

Velký Had, poslední z kmene Mohykánů, zachránil život náčelníkovi Delavarů. Odměnou mu má být ruka krásné Wahtawah, nevěstu však unesou nepřátelští Huroni. Velký Had a jeho přítel Lovec jelenů se ihned vydávají po jejich stopách. Cesta je zavede do chaty starého Toma, jenž tam žije s dcerou Juditou. Poblíž se utábořili Huroni, a stali se tak terčem pozornosti vojáků, kteří dychtí po dobře placených skalpech. V potyčce zvítězí Indiáni a mezi zajatými bělochy se ocitne i Tom. Vyjednávání Velkého Hada s Ostrým šípem k ničemu nevede, budoucí náčelník Huronů odmítá myšlenku na sjednocení Indiánů. Nakonec se podaří zajatce vyměnit, při předávání ale jeden z bělochů zastřelí Ostrého šípa - a po krátkém příměří je veta... (oficiální text distributora)

Saxos

Méně známá indiánka se samozřejmou přítomnosti nejslavnějšího bílého rudocha Gojka Mitiće a jeho černé chemlonové paruky. Bohužel výprava hodná televizní inscenace. ()

brasek

Nostalgická spomienka. To som stál v pokladni kina aj na niekoľko predstavení. Dnes už ma príbeh nebaví, možno iba ako oddych s množstvom spomienok. ()

Mitch645

Ne úplně zdařilé zpracování slavného Cooperova románu. Přesto se jedná o nejlepší film z východoněmecké série indiánek s Gojko Mitičem v hlavní roli, rozhodně i třídu lepší než Synové velké medvědice. Pro mě určitě klasika, ke které se čas od času povinně vracím podobně jako k filmovým mayovkám. Kdyby ale soudruzi víc zapracovali na scénáři a na akčních scénách, mohlo to být o něčem jiném. ()

milos.bradik

Námět dobrý, zpracování špatné. Gojko Mitič sice snaživě předvádí svého Velkého Hada, ale stejně to nestojí za nic. Nejvíce mne pobavil ten nácvik na spartakiádní cvičení v podání Huronů. ()