Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

epicek

Že by mě tento rok opět nejvíc překvapil Labyrint? Zdá se že ano. Po naprosto famózním a ostrém startu se z toho stala jedna velká epická jízda a jelikož jsem nečetl knižní předlohu, tak jsem ani nemohl být z čeho zklamaný , dle reakcí čtenářů. "Petyr Baelish" opět hrál naprosté hovado, jelikož asi mu takové role padnou. Co mě ale nejvíc nadchlo ,byl ten nádech The Last of Us , jelikož vrátit se do něčeho, co připomíná můj nejlepší a nejsilnější herní zážitek v životě je prostě boží. Každopádně vše fungovalo na výbornou a budu se muset držet zuby nehty , abych za ty dva roky nepřečetl ten poslední díl, jelikož čekání bude dlouhé. I will not going back" ()

carly

Vo filme bolo trochu veľa naháňačiek v zle osvetlených koridoroch. Ale inak to bola fakt jazda. Celý čas som netušila, komu sa dá veriť, iba to, že Therese sa veriť nedá ani trochu. Predstavili zopár nových zaujímavých postáv a dozvedeli sme sa viac nielen o tom, čo WCKD robí a chce, ale aj o tom, kto Thomas je. Brenda sa mi páči. A Minhovi nech sa nič nestane, lebo budem zlá. A ten koniec ... Kedy že to premiéruje ten tretí diel? ()

ic

není to tak často k vidění… konec se filmaři snaží většinou vyšvihnout, ale tady… prostě celý film zkažený poslední čtvrthodinkou ()

Dannysek4U

Krasnej svet, krasnej. Jen v nem proste nic nedava smysl. Kdyz mi ani v druhym filmu nekdo nepredlozi aspon trochu smysluplnou mytologii danyho prostredi, je proste neco blbe. To je furt nejakej Zlosyn, Erupce... a vlastne se furt jen utika. ()

PROCESOR

Tak dvojka už se mi líbila víc. Prostředí bylo hezky navrhnuto a tak nějak útulně si přesně představuju městečko po nějaký katastrofě. Akcičky byly také dobré, hlavně v podzemí bych se asi posral...Pár neobvyklých zvratů dává tušit, že trojka by mohla být vymazlená, pakliže neskončí happyendem... ()

necisty

Tak nám to trošku ztemnělo a já jsem nadšený. Přestože to má přes dvě hoďky, tak spousta původních postav nedostalo příliš prostoru a dokonce nám sypou další postavy, které už vůbec nestihnou okecat svůj příběh. Jako celek to z nějakého důvodu bohužel nedrží pohromadě a já ten důvod nedokážu najít, no nevadí ... každopádně KarelR to dobře vystihl. Na trojku do kina a tam se ukáže jestli to měl Dashner promyšlené od začátku. ()

Juto

Prekvapivo máme mnoho nových prírastkov ako zombie a lovci odmien, ktoré posilnilo film svojou rozmanitosťou. Poskytuje nám strašidelnú atmosféru pri vzrušujúcom behaní a stíhaní. Zvrat nebol taký veľký, ale zas bol nepredvídateľný a opäť kvôli záhadám, ktoré ho obklopovali a vyvolal väčšiu zvedavosť, čo sa môže stať ďalej. 7/10 ()

dr.fish

Ačkoliv jsem vůbec nepochopil co tím tvůrci sledují, alespoň průměrné řemeslo tu je. I tak ale film téměř nestojí za vidění. 55% ()

SeanLSD

Snaha o udržiavanie neistoty, ktorá tak dobre fungovala v prvej časti, tu trochu zlyháva, sčasti preto, že sa už zďaleka nerovná o tak atraktívne prostredie, sčasti preto, že je všetko viac-menej jasné. Existencií úchvatných monštróznych labyrintov na testovanie detí to však na väčšej zmysluplnosti nepridáva. Následné putovanie je však pekne poskladané z bohatej postapokalyptickej samoobsluhy motívov a obrázok zničeného sveta, ktorý sa postupne skladá, je rozhodne súdržnejší než spoločenský systém v sérií DIVERGENCIA. Hoci je novým postavám znemožnené ohrozenie Thomasovho vodcovstva (bol by krásny rozprávačský zvrat, keby sa stal vedľajším aktérom), pozitívne vnímam, že hrdina je vzhľadom k žánru a cieľovému publiku značne kolektívny a dôležité činy a rozhodnutia plynú aj od iných členov skupiny. ()

URBAN

Už minulý díl byl slabý, ale měl něco do sebe. Tady já nevím prvních pár chvilek to něco do sebe má, ale postupně to ztrácí drive a nevím jak vy,ale já jsem usnul. ( 23.12.15/MAC ) ()

NiWi

Druhý Labyrint ztratil skoro vše co bylo na prvním díle super a zajímavé. Především jde o tu tajemnost a touhu poznat co se vlastně odehrává v zákulisí. Opuštěním labyrintu jsme se víceméně vše dozvěděli a úkolem bylo diváka nalákat na efekty, zvraty v dějové lince a nové postavy. Což se podle mě podařilo tak napůl.. na malý rozpočet určitě film má oku co nabídnout. Nové postavy byly zajímavé i nezajímavé, dost taky všichni utrpěli hrou na city, která byla dost patetická a nemohla nikoho přesvědčit. Co však lehce zlomilo filmu vaz je podle mě zbytečné natahování filmu novými a novými sekvencemi, naštěstí tedy v docela obstojném tempu. Oproti prvnímu filmu, který jsem si v začátcích dokázal pustit i 3x do měsíce, jde o pokles a trojka jako vyvrcholení bude mít co dělat. 3 ½ * ()

panMartin

Skvělé efekty, pořád jsem byl v napětí. Pokračování snímku s podtitulem Scorch Trials se nese v podobném stylu jako jeho předchůdce. Jinak opět jde o kvalitní zpracování první půlka je parádní pak to ztrácí otáčky a jen hrdinové furt utíkaj odněkud někam pak je chytí a zázrakem se jim podaří zas utéct... ještě tomu chybí pořádná zápletka a lepší děj. Musí se nechat krása okolního světa, zajímavý protivníci, občas pěkná holka a dobré lekačky. Propracovanost se mi docela zamlouvala a celkově působí snímek velmi zvláštní a dobrou atmosférou a akční scény, honičky, souboje a všechno tohle hodnotím za výbornou. A přestože se nejedná o žádnou pecku, hravě překonává poslední dva díly Hunger Games. Ale podle konce tohoto filmu, lze očekávat, že další část by mohla být o něco více zajímavější. Snad to třetím dílem vylepší a řádně uzavře. ()

stOKYi

Kniha Scorch Trials bola podľa mňa lepšia ako jednotka Maze runner. To čo však tvorcovia predviedli pri druhom s filmovanom dieli sa len tak nevidí. S knihou to má spoločné len postavy. Hlúpe rozhodnutia, nelogickosť a hlavne príbeh. Ja nechápem, že s týmto Dashner vôbec súhlasil. Pochváliť musím prostredie. Áno, knihy sú väčšinou lepšie ako filmy, ale väčšinou sa na tie filmy dá aspoň pozerať, tu to tak nebolo. ()

Sabrewulf

Jednička mě bavila neskutečně, hltal jsem každou minutu a napětím čekal, co bude dál. To samé se dělo tady... ehm... tedy jen do poloviny filmu. Někde od blesků do jde úplně do kopru. Scény v komunitě bojovníků odporu nedokázaly udržet moji pozornost tak moc, že už ani nevím o čem zbytek stopáže byl. Matně vzpomínám, jestli jsem někdy viděl film, který takhle brutálně překlopil misku vah od absolutní pozornosti po totální nezájem. Ani nedokážu a nemám sílu rozpitvat, proč se tak stalo. Snad ztrátou tajmna? Netuším a mrzí mě to. ()

chelseaman22

Upřímně řečeno, vůbec jsem nepobral, jak tento díl navazuje na předchozí zápolení v téměř bradavickém labyrintu! Nicméně mne velice potěšilo, kterak si to zombíci mastí po ulicích jako by se nechumelilo! Ale zápletku vážně nechápu. 40% ()

Aargh

Jednička měla aspoň jednu originální devizu, onen titulní labyrint. Dvojka má místo něj post-apo poušť, zombie, hodné rebely a zlou korporaci. Kde jsem to všechno už viděl... už vím - v tisícovce jiných filmů! ()

Motinski

Slabšie ako prvá časť a svojím spôsobom diametrálne odlišné. Post-apokaliptické prostredie nie je moc dobre vykreslené, nové vedľajšie postavy nezaujali a bolo tu dosť scén čo pôsobili zbytočne vtipne (niektorý zombíci, nafetovaný Dylan O'Brien). Prvá polovica určite tajomnejšia, napínavejšia a ako celok lepšia, no hlavne ku koncu film neuveriteľne stratí šťavu a zabíja fajn rozbeh. ()

Estrellita

Co se tam vlastně děje? Dokud mi to někdo nevysvětlí tak, aby počínání těch několika děcek a impéria Z.L.S.N. dávalo smysl, odmítám se na tohle dívat jako na plnohodnotný film. Na druhou stranu bylo to jejich pobíhání poměrně oddychové a hezky se u něj přemýšlelo nad jinými věcmi, takže když pominu prozatímní hloupost námětu, film mě neurážel. 50% ()

SimpanzJi

Tak jsem se vydal do kina. Jelikož hráli naposledy, zaplatil jsem symbolických 100 korun. Kilo bylo skoro plné, kupodivu (když jsem ve stejném kině byl na San Andreas, kino jsem obýval sám). Teď už k filmu samotnému. Labyrint: Útěk, to byl film, který předcházel tomuto. Tento díl bych ale nenazýval Labyrintem, protože se nějakému bludišti ani jedna část nepodobala. A podnázev Zkoušky ohněm, zkoušky bych chápal. Ale ohněm? Oheň v druhém díle nebyl ani z kosmu vidět. To k názvu. K příběhu bych poznamenal to, že byla super jamera a příběh taky ušel. Jen herci a jejich výkony nic moc. Respektive, myslím, že byl tenhle lepší než první. 21. 10. 2015 ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)