Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Toka

Má to silnou atmosféru postavenou na charismatických zajímavých charakterech. V tomhle dalece převyšuje Insurgent a je o malý krok napřed oproti Hunger Games. Divák je držen v nevědomosti po celou dobu filmu, vlastně se toho moc nevyjasnilo ani na konci. Jak říkám, přidává to na atmosféře, ale ubírá to na celkovém dojmu trilogie, neboť druhý díl opravdu jako zkouška nevypadá. Knihy jsem nečetl, pouze ploty a porovnání. Některé kroky scénáristů jsou určitě filmovým přínosem, ale pohled na celý díl mě nechává rozpačitým. ()

char_t

Bohužel přesně takové, jak jsem po jedničce čekal. Zmizelo aspoň trochu originální prostředí Labyrintu, zbyl neskutečně stupidní příběh. Ten opět stojí jen a pouze na faktu, že nikdo nic neví. Těšíte se, že se konečně vysvětlí existence labyrintu, pozadí post-apokalyptického světa, nebo třeba jen kdo je klaďas a kdo záporák? Těšíte se marně. Hlavní postavy totiž tyhle věci nezajímají, a ačkoli postupně potkají kupu lidí, na pokládání otázek zřejmě nemají dostatečné IQ, a tak jen zmateně pobíhají z nebezpečí do nebezpečí. Ostatní postavy pak svět komentují krypticky (klasická pronoun-game), aby nezkušený teen-divák získal pocit, že tu máme hluboce promyšlené univerzum. Nemáme. Jen sbírku levných kulis a skupinku impotentních teen-tragédů. Jděte s tím už vážně do háje. ()

Ben Nevis

Nuda, nuda, nuda. Tvůrci se rozhodli změnit zápletku knížky (která byla poněkud ujetá), ale že by to bylo k lepšímu? Na jedné straně tu máme nepříčetné zombíky, na druhé straně wicked W.I.C.K.E.D usilující o cíl světící prostředky. Mezi těmi hrozbami prchají hrdinové a většinu filmu nezáživně plkají. ()

Hapretor

Z mého pohledu bych film rozdělil do tří částí. První - laboratoř - velmi záživné. Druhá - poušť - velmi zábavné. Třetí - tábor a poslední boj - velmi debilní. Škoda. Co začalo jako nadějné post-apo, skončilo jako debilní napodobenina (jak i další zde píší) všech kokotin jako Fucker Games, Disgustence, ... a hry Left 4 dead). ()

septic odpad!

pane bože, sraz mne, prosím, mocným hněvem z tohoto světa a ušetři mne dalšího dementního pokračování, na které se, jak se znám, podívám, abych zjistil, jakým způsobem to celé znásilnili! Tajemnost a akce z prvního dílu (který byl taky hrozný sranec, nicméně po shlédnutí tohoto, se mi zpětně moc líbí) se absolutně vytratila do úplné prázdnosty a absence čehokoli normálního. Banda děcek utíkajících z tábora do tábora, v každém nikdo neví, kdo je vlastně kdo, a kdo je s kým. Prožívám zase stejnou mozkovou křeč jako od Resident Evil 3 a dál. Doufám, že vznikne nějaký subžánr short filmů, kde někdo bude 5 minut před něčím utíkat, pak narazí na nějakou postavu, která mu všechno vyklopí, titulky a konec. Způsobilo by to mnohem méně utrpení než sledování 5ti hodin tohoto shitu! ()

KNTRFKT

Partička buzišlápků tentokrát nejančí v absurdním labyrintu, nestaví si domečky ze slámy a už si dokonce ani nepodávají v provizorních sprchách mýdla, jak tomu bylo v první části. Tentokrát si je pod své ochranné ještěří haxny bere Middle finger, teda vlastně Little finger a my po zajímavém úvodu Světové války Z sledujeme dvě únavné hodiny vyplněné zvraty stejně tak šokujícími, jako když měl tenkrát Rath v tý krabici prachy, místo vína. Honičky se zombíkama jsou sice na úrovni, ale to je asi tak jediná věc, která by se dala vyzdvihnout. Akorát by mě nesmírně pobavilo, kdyby to celý skončilo tak, že ty zlé korporace, které se snaží zachránit svět na úkor životů teenagerů, by dosáhly svého cíle, celou tuhle partičku pěkně vycucly a tři čtvrtiny lidí by ze sebe pak nemusely dělat kokoty v polorozpadlých nákupacích a hrát na babu s vyhnilýma uličníkama. ()

Heroine odpad!

Nudaaaa. Když je něco o mladých lidech, znamená to, že to nemůže mít pořádný příběh, pořádné drama? Nechápu to, je to jako louhovat stokrát použitý sáček čaje. ()

fr3ak

Tak a máme tu pokračování úspěšné (nikoliv kvalitní) kundoviny. Na příběh opět rovnou zapomeňte. Je to vlastně totéž co zesraná jednička, akorát s větším rozpočtem. Kupodivu tentokrát s ještě otřesnějším střihem. Useklost některých scén je až úsměvná. Ze Sci-Fi žánru se poslední dobou stává jakýsi otloukánek neumětelů... ()

hEROic

Příběhu od předešlého dílu věru moc nepřibylo, škoda veliká. První půle s přivřením očí celkem povedená, pak se to již ale veze z kopce jak odbržděnej vlak. Místy povedená atmosféra a pěkné zpracování, to je plus, ale zbytek spadá do těžkého průměru. Chvílemi až retardovaně působící postavy, opakující se přehrávané doběhy a otravné zírání hlavního hrdiny tomu všemu naivnímu dění moc nepřidává. :) 50% ()

Olík

"Tam ta da dáááááááááááá" Sága pokračuje...........bohužel (i když na druhou stranu je to logické) tam, kde v roce 2014 skončila. Teda vlastně to bych tak trochu lhal, k hejblátkům, blikátkům, rmutům, organizacím, spoustě běhu a zmatečnému ději se přidala dlouhodobě oblíbená světová apokalypsa a něco co zřejmě uteklo Živých mrtvých. Jinak atmosféra, která zmizela v polovině Útěku zůstává schovaná za zdmi labyrintu a tvůrci dál pokračují v maskování prázdnoty na oko líbivou akcí. Na Wese Balla bezesporu čeká zářná budoucnost na poli akčně laděných filmů, ale tady mu klacky pod nohy háže samotný příběh. Každopádně otevřený konec (jak jinak u ságy) mne naplňuje očekáváním......od dob Rudého úsvitu (r.1984) mám slabost pro partizánské boje teenagerů se zlem v jakékoliv podobě :D ()

Deratizer

Podívaná je to záživná, triky výborné, mnohem více výpravnější a propracovanější než minulý díl, zvuková stopa v multikanále výborně prostorově využita a kdo má rád postapokalyptické scifi fantas magorie, tak si to užije. Film dějově přímo navazuje na první díl s názvem "Labyrint útěk", takže nutno vidět nejdříve první díl............... Má smysl si film pustit v multikanálové zvukové stopě? "ANO". Film je v multikanále pro domácí kino velmi dobře prostorově zpracován. ()

BOURQUE

Pre mňa osobne je to trošku lepší ako predchádzajúce úvodné dielo. To je hlavne daný zdanlivo komplexnejším príbehom, ale inak nič viac a nič menej. Uvidíme, že ako dopadne záverečný film. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

helloween93

Na ústřední partu jsem si zvykl už v Maze Runnerovi. Jednička byla o labyrintu, dvojka je o utíkání a boji s organizací Z. L. S. N. Je tu jeden zvrat, který lze po čase odhadnout, nicméně film jede na stejné úrovni nastolené prvním dílem. 3* ()

Lobotomas

Bohužel s absencí labyrintu a tajemna film ztratil svoji lepší část. Vše nahradil céčkový akčňák, kde ani příbeh, ani akční scény nedávají smysl a uráží divákovo inteligenci. Kdo viděl první díl a alespoň trochu se mu líbil, by se neměl pouštět do tohoto pokračování - raději zajděte na kuřecí kousky do Los Pollos Hermanos. ()

glumka

Jsem poznamenána knihou, takže bylo pro mě těžké hodnotit film. Snažila jsem se knihu potlačit už jen proto, že s knihou to nemělo vůbec ale vůbec nic společného, a proto mě to děsně rozčilovalo. Ok sílou vůle to potlačuji. Film je o útěku. Vlastně nic jiného se neděje než se utíká, a když se má utíkat tak se stojí. Pointa byla taková, že utečeme, abychom se mohli vrátit zpátky. Vždyť proč ne? Mám podezření, že konec bude takový, že se všichni vrátí do Labyrintu a poutíkají znova. ()

Ivo

Omšelá pseudoapokalyptická telenovela s převahou iritujících scén ve starých skladech kde nebylo ve tmě skoro nic vidět. Stokrát provařený vývar. A přeložit "Wicked" jako ZLOSIN mohl jen nějaký KOKOTSIN ... ()

Jordan.17

Obsah tohodle dílu byl maximálně tak na 40 minut, ale vzhledem k tomu, že tu máme filmovou trilogii a ne seriál, museli to tvůrci natáááááhnout na dvě hodiny (facepalm). Možná po dalším zhlédnutí přehodnotím, ale zatim určitě "jednička" mnohem lepší s nějakym dějem a zápletkou. ()

gazogazo

Dost hrozná recyklace všeho možného. Originalitu aby člověk pohledal. Jo a proč že Teda byli zavřený v tom bludišti? ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)