Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

Torpid

Další vývar z Hunger Games. Místo určení: 12 -15ti leté děti. Celý tenhle žánr vystihuje scéna z filmu, kde jakási celosvětová organizace v obrovský hale hromadně mládeži vysává nějakou tekutinu z mozku. Ještě pár pokračování téhle filosoficko-sociální vizionářské epopeje a nebude co vysávat. Vlastně omyl, ke žni se zrodí nová generace. ()

darkreider

Ani neviem prečo si tak ubližujem, asi nejaký pocit povinnosti k filmovému svetu. Síce na prvého bežca nepoviem pekné slovo, ale ten mierny hype, že ono to je vlastne dobré, ma presvedčil nastaviť druhú tvár. Nie, nie je to dobré. Začalo to ako zase ďalšia zombie apokalypsa, ale veľmi rýchlo sa preplo do režimu hráme to na oko, nie na logiku. Čo 15 minút sa situácia absurdne zmení a nič, skutočne nič, tu nedáva zmysel. A to ja som ten, čo dokáže vypnúť mozog a niesť sa na vlne akčných scén, ale toto je taký lobotomický brak, že ani ja som nedokázal premostiť tú všade prítomnú retardáciu. Hlavný hrdina len behá lokáciami, ktoré z každého rohu kričia: "to nedáva zmysel", ale tvárime sa prekliato vážne a hráme na emócie, pričom každá jedna postava mi je absolútne ukradnutá. Nechápem, ako si tento paskvil získal obecenstvo, ale 100 ľudí 100 chutí, a ja určite nie som cielené publikum. ()

Kingjiri

Oproti překvapivě koukatelnýmu předchozímu dílu zlepšení v mnoha ohledech. Po nudnějšim úvodu se daří budovat mysteriozně-postapokalyptickou atmosféru a děj má díky velkýmu počtu akčních scén spolu s potřebou hlavních hrdinů být stále "v pohybu" slušnej spád a nudnejch momentů je i při dvouhodinový stopáži po skromnu. Dál je potřeba pochválit vizuální efekty a pěkný akční scény, až se ani nechce věřit, že byl rozpočet skromnejch 61 mega. Výkony mladejch herců jsou stále lepší a byť nějaký dialogy šustěj papírem, neni o emotivnější momenty rozhodně nouze. Svý taky udělá opětovná odvaha nechat umřít nějakou tu dobráckou postavu a dostávat hlavní hrdiny do stále větších průserů. Dvojka tak ještě přesvědčivějc potvrzuje, že máme co dočinění s jednou z nejzajímavějších filmovejch sérií pro teenagery. ()

michald99

Jsem rád, že alespoň jedna z klišovitých teenhero píčovin doznala nějaké zlepšení, a že není malé. Většina kýčovitých dějových náhod zmizela (ano, protagonisté jsou stále notoricky nesmrtelní pokud zrovna drama nevyžaduje opak a Vánoce jsou přeci jen až za měsíc... navíc by to asi nebyla prdel, kdyby všichni pochcípali hned v prvních deseti minutách a my bychom byli nuceni zbylých 110 minut pozoroval zlého Malíčka, jak vysává děckům krev, aby mohl vyléčit zombie epidemii) a tudíž jediná věc, která prznila můj monitor byla neherecká píča Tereza, nechutná tlama, ze které musel prasknout nejeden objektiv. Když však zrovna na plátně není (většina filmu, díky bohu), příběh odsejpá rychle a furt nabízí nový a nový materiál, kterým okořeňuje filmový zážitek. Na čtyři hvězdy bych to sice furt neviděl, ale lepší tři tomu dám, aniž bych se pak v noci probouzel s křikem. ||60%|| ()

dandislav1991

jsem rad ze se nekdo pusti do zfilmovani knihy co jsem cetl, ale iz mi vadi, ze obsazene v knize i ve filmove adaptaci se diametralne lisi a vubec si nedokazu predstavit jak se pi tomhle pokracovani chteji alespon priblizit pointe z knihy, ano je to film, ale na zaklade nejake predlohy, tak se jo priste zkus drzet rejzo! ()

FanKalEl

Prvých 30 min bolo úplne super, no potom to spadalo do nudných pasáží a neskutočne predvídateľných a klišovitých momentov. Potom už film nemal čím prekvapiť ba naopak, dosť dokázal naštvať až som sa chytal za hlavu. Zhorenisko postráda nielen atmosféru predošlého labyrintu, ale aj celkové podanie a originalitu. Nasledovná 3/4 filmu takmer vôbec nezaujala a bolo mi miestami už jedno čo sa deje v tej slátanine, takže to hlavne vysvetľuje moje slabé ohodnotenie. (45%) ()

Torgal

Dojem z prvého dielu mi pokazil hlavne záver so svojim biednym vysvetlením účelu labyrintu. Dvojka sa bohužiaľ nesie na tej istej vlne a len rozvíja ďalší príbeh boja zlého režimu so statočnými povstalcami. Po nádejných upútavkách určite sklamanie, lebo po remeselnej stránke filmu nič nechýba a herecké obsadenie je sympatické. Škoda, že s titulným labyrintom zmizlo z filmu aj všetko zaujímavé a ostala len zbierka klišé. 6-/10 ()

bararich8

Ty vole, takhle protivnou hlavní postavu jsem už dlouho neviděl. Klučina, za kterým všichni běhají jako stádo ovcí, včetně dospělých, ostřílených veteránů. Jeho nejčastější slova? Utíkej! a jdeme. Pokud si někdo stěžoval na nulový příběh u Šíleného Maxe, tak tady je to úplně stejné nic - jde se, utíká, schovává. A hlavně tomu chybí nějaký konec, čili stejný problém jako u Hunger Games. Doufám, že finále bude stát za to, protože tento díl je naprosto zbytečný. Některé scény byly celkem napínavé a na zdrhání s baterkama v úplné tmě se pěkně kouká. 2* ()

rukay

Druhé dějství akční podívané s dorostenci v hlavní roli se úpěnlivě snaží navázat na poměrně podařeného předchůdce (The Maze Runner (3***)). Na poměry žánru je to opět lehce nad moje očekávání, a to i proto, že naštěstí nedošlo ke zopakování předchozího námětu s labyrintem, jako tomu bylo u nekoukatelných druhých Hunger Games (1*). Na druhou stranu se zdá, že bludiště byl jediný výron jakési originality autora knižní předlohy, bez nějž šlo ale veškeré kouzlo předešlého dílu kamsi do paďous. Neotřelost zcela zmizela v nenávratnu, a vystřídali ji donekonečna se opakující variace čekání na lekačku v temnotě osvětlené kuželem baterky. I když už minulý díl se s logikou moc nemazal, tady se na ní kašle úplně. Děj je někdy opravdu hodně zkratkovitý, a místy působí, jakoby z něj v postprodukci vystříhali celé sekvence (písečná bouře; mdloby na párty). Objevili se nějaké nové postavy, obsazené bohužel zcela neznámými tvářemi, jejichž vzorce chování ale létají jako na horské dráze. Celé to tedy zachraňuje hlavně poctivé lineární vyprávění zacílené na hlavního hrdinu, a samozřejmě efektní digi-postapo-svět. Tentokrát slabší 3***, i tak si ale fakt klidně dám trojku. ()

Whitebeard

Škoda, na rozdíl od jedničky podstatně utahanější tempo. Mlaďoši začínají až příliš probírat, co je správný a co je špatný a řeší se až moc, na čí straně vlastně kdo chce být. Po náramně slibných prvních tří minutách přichází pozvolný vystřízlivění, že film nebude až tak akční, ale spíš rádoby psychologickej. Mlaďoši na svý pouti postupně odpadají, neustále brečí, slzy tu tečou opravdu proudem. A mně taky nad tim, kam se film posunul. Njn, postesknu si po jedničce a půjdu dál. 2+ ()

HenryIvan

No ako pokračovanie to nebolo zlé, ale bolo to priemerné. Jednotka mala niečo do seba. Toto mi už pripadá ako ďalší teenegerský postapokalyptický fantasy film, z ktorými je zaplavený celý svet. Opakujem ono to bolo v pohode, ale sánka mi s toho nespadla. Ako v každom takom filme sú zlí, (ktorí hľadajú dobrých) a dobrí (ktorí majú v sebe niečo čo chcú zlí) a tí ich naháňajú (v tomto prípade ich chceli živých). Dobrí utekajú, až si uvedomia, že nemôžu utiecť tak sa vrátia a porazia zlých (ani nevedia ako). Aj tak to boli v pohode strávené 2 hodiny no nič viac. A to, že už asi v každom druhom dnešnom fantasy filme alebo seriály sú príšery čo vyzerajú ako ZOMBÍCI (aj keď to dokrasľuje dej) ma už riadne seere!!! ()

Mukunda

Zatímco první díl byl zajímavý sice neoriginální, ale svižnou myšlenkou bludiště (nikoli labyrinthu, jak je chybně přeložen název), druhý díl s otevřením prostoru dostává prostor pro plytkost, kterého bohužel využívá plnou měrou. Plytký a stokrát ohraný příběh je doplňován vyloženě stupidním chováním aktérů, tuctovými příběhovými kulisami (nákaza), a celkový dojem tak je poněkud nevalný. ()

filhan

Heslem tohohle filmu by mohl být, že "když se tě něco snaží zabít, tak stůj a čum"! Ale je dobře, že se takovéto filmy natáčejí páč, jinak by neměli herci a zbytek produkce co žrát .... Jestli ti je třináct, tak to určitě oceníš. .... Film je hlavně o tom, že nevíš, protože kdyby jsi věděl tak na to nekoukáš.... Je to prvoplánová sračka..... ()

Critic

Přišlo mi to o dost lepší než první díl. Ale možná jsem už jen tak alergický na tenhle nový subžánr teenage hrdinů, že od těchto filmů čekám opravdu pramálo. Je to o chlup menší hloupost než Hunger Games a asi tisíckrát lepší než Divergence (nebo jak se ta strašná série jmenuje). ()

Narayan

Po příšerném prvním dílu překvapivě koukatelné pokračování další z řady dystopických vývařoven na peníze. Kvalita není nikterak závratná, přesto strčí do kapsy finální díly Hunger Games i Divergence, a ještě nějaké místo zbyde. ()

Hpatrik

První Labyrint bodoval výbornou mysteriózní atmosférou a očekáváním, co se z toho nakonec vyklube. Ve dvojce máme jasně vykreslené dobro a zlo, to opojné mysteriózno je fuč, a zbývá jen docela slušně natočený postapokalyptický/Sci-fi dobrodružný blockbuster, který ale ničím nepřekvapí ani neohromí, ve scénáři to občas zaskřípe a je plný otravných klišé.. ()

ludva10

Postupem času jsem ve filmu začal být trochu alergický ( časem jsem se tomu i smál ) na hlášku "běž", která ve filmu zazní snad 100x ( možná i vícekrát, možná to zksím příště spočítat ). Film je slušně vizuálně udělaný ( hlavně ti "zombie" nebo jak je nazvat ), každopádně děj je tak nějak o ničem a název "Labyrint" k tomuto dílu, kdy skoro celý film někam utíkají, vlastně vůbec nepatří. ()

papaguy

Zdá se, že scénář měl zachránit casting povědomých tváří. Už chyběl jen Jon Snow a Daenerys Targaryen letící na... helikoptéře. Tyrionova prořízlá pusa by se také hodila. Ale ten je na roli maze runnera krapet starej. A taky pomalej. I když labyrint level 2 se nekoná, hodně se běhá. Skutečným účelem Placerů je zřejmě vyhledání nejrychleji běhajícího teenagera, kterého potom v laborkách Z.LS.N. namelou do zázračné anti-raplí pilulky. Kdo asi za celou tou konspirací dospělých proti teenagerům bude? Nějaké rozmazlené děcko? Snad odhalí více třetí díl. Nebo radši ne. Už další díl netočte. ()

tomik99

Pokud Wesu Ballovi jde něco na jedničku, tak je to pracování s rozpočtem. Je skoro až k nevíře, co režisér dokáže natočit za film s tak malým obnosem, který mu studio darovalo. Druhý díl „Labyrintu“ se nese ve zcela jiném duchu. Zatímco minule jsme sledovali skupinku lidí snažící se uprchnout z bludiště s postupně odhalovanou zápletkou, „Zkoušky ohněm“ jsou přímočařejší výpravou, kde se putuje z jednoho místa na druhé. Film si bere bohužel spoustu podobných aspektů z jiných filmů a seriálů, což celkový dojem z filmu trošku podkopává, protože zkrátka máte pocit, že toto a toto jste už viděli někde jinde. „Zkoušky ohněm“ rozhodně nejsou špatným filmem, jen jsou zcela jiným dílem oproti jedničce. Série se ubírá zcela jiným směrem, než začala, dává větší důraz na akci, velkolepost a zachraňování světa, který je pochopitelně v potížích. Přesto se stále jedná o zdařilé dílo, jen bych ubral na moc okatých zvratech a na jisté epičnosti celého filmu, kdy se hlavní hrdinové dostanou do bezvýchodné situace, ale nakonec se vždy dostanou do bezpečí. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)