Když Thomas a jeho kamarádi dokázali uniknout z vražedného labyrintu, doufali, že se dokážou vrátit ke svým starým životům. Nemohli se ale splést víc. Místo svobody je čekal pouhý postup do druhé fáze zkoušky připravené organizací Z.L.S.N. Pro Thomase a ostatní přeživší Placery z labyrintu tak běhání zdaleka nekončí. Jejich další útěk je zavede na Spáleniště, nejvíce sežehnutou část planety, krajinu plnou nepředstavitelných překážek. Sluneční erupce sežehly Zemi na popel a proměnily ji v pustinu. Světové vlády se zhroutily – a s nimi i řád a právo. Rozpadajícími se troskami měst teď bloudí takzvaní „raplové", lidé pokrytí hnisajícími ranami, které nakažlivý virus dohnal za hranu příčetnosti. Jejich jediným cílem je najít cokoliv živého, aby se nasytili. Thomas a jeho přátelé musí rychle najít bezpečné útočiště a organizace Z.L.S.N. se stará o hlavně to, aby jim šance na přežití nastavila v jejich neprospěch. Placeři se ale dokáží spojit s bojovníky odporu, zasáhnout vrchní velení Z.L.S.N. a odhalit tak další šokující plány, které si pro ně společnost přichystala. Thomase čeká tvrdá zkouška ohněm. Skutečně se někde uvnitř v jeho hlavě skrývá tajemství, které je zachrání? (Cinemart)

JohnZ87

Poměrně zásadní změna prostředí oproti prvnímu dílu. Zasazení do postapokalyptického světa plného zombíků je velký odklon od labyrintu, ale není to v žádném případě špatně. Jen je film opravdu hodně jiný. Bohužel místy dost utahané, na druhou stranu děj budí zvědavost, co bude dál. 60% ()

HarveyDent

That's some five star shiiit. Adekvátní stopáž pro akční blockbuster i dostatek akčních napínavých scén. Tupé dialogy, logické díry v příběhu i hereckou "dokonalost" odpustíte, díky faktu, že si můžete dopřát kvalitní popcornovou zábavu. Úctyhodný zástupce young adult thriller žánru. 85% ()

BardDeLune

Toto pokračovány Kostky wannabe podle mne zcela stojí na tom, že má zcela jistě dobrého režiséra. Filmu zcela chyběly emoce, které se snažil zvýraznit jak scénář, tak herci. (Někteří zcela pochybně) a to byl podle mne hlavní problém. To, že je celý film oproti knize zcela vymyšlený není důležité. Pro mne oproti recenzím, které jsem četla docela zklamání. Nicméně jak jsem řekla, výborná režie. ()

Vykuk

Skvělé efekty, ani chvíli jsem se nenudil, oproti jedničce malinko lepší story. Nad pár nelogičnostma jsem mávl rukou, zombíci super, hlavně ta scéna s krysou:) Postapo městečko, poušť. A "Malíček":) zase správný hajzlík. K mému překvapení, kdy jsem šel do kina pln skepse, to byla dobrá podívaná. ()

Romeroo

Zkoušky ohněm se vydaly akčnější a daleko přímější cestou k cíly. "Tajemno" zmizelo jako mlha na údolím a já jsem po návštěvě kina přemýšlel jestli jsem dostal to co jsem čekal. Nedostal, ale i tak jsem odcházel celkem spokojen. Pořád lepší film určen pro širokou masu, tak jak je to teď v oblibě. Místy mě štvala nepřehlednost akčních scének a samozřejmě poslední proslov Thomase, ale to už je řekněme rituál. Akční jízda v hezky rozpadlém světě se spoustou nových postav. ()

l.enik.c

O co víc jsem byla z prvního dílu mile přkvapená a vcelku nadšená, o to větší bylo moje zklamání z druhého pokračování. Labyrint, kde vůbec není labyrint (no dobře, já vím, že je to jen kvůli tomu, aby si lidé uvědomili, co to teda vlastně je) a prchání hlavních hrdinů někam, aby nakonec zjistili, že se stejně musí vrátit, odkud přišli. Hlavně ten závěr mě prostě více pobavil než dojal, ale co bych asi chtěla od Američanů, že? Co se tedy scénáře týče, dobré scény se střídajíi se scénami hluchými, nesmyslnými a klišovitými. Vypíchla bych asi povedé spálené město a poušť uprostřed velkoměsta a zombíky, ti byli pěkní, záběr na přicházející bouři byl také monumentální. Dojemi mi narušuje ZLOSIN, protože si nemohu pomoci, ale podle mě není tak velký zlosyn, jak se nám to snaží vnutit, protože jejich jednání je za dobrým účelem, i když jsou prostředky trochu drastické, ale prostě bych čekala trochu víc pro znechucení... Hlavní partička mě už nerozčilovala tolik jako v prvním díle, stále mi však naprosto neseděla ta Teresa, i když klobouk dolů před jejím počínáním, které jsem však čekala, takže žádné překvapení. Vleklo se mi to jako pět hodin a ne jen dvě... Podtrženo sečteno, je to tak na 55% pro mě a na poslední díl se těším jen ze zvědavosti, jak to vše dopadne. ()

zuzzuli

Druhý díl je o něco povedenější než díl předchozí, přesto mi na snímku ještě něco scházelo. Hlavně mi vadila ta velká odlišnost oproti knize. Druhý díl tím byl vážně jen volně inspirován. Konečně se mi líbil i hlavní hrdina, který mi nebyl předtím sympatický. Děj je zajímavý, ne moc utahaný, dynamický a konec znovu zamotaný. :-) ()

Emjecko

Hloupoučká relaxační jednohubka s větší než malou dávkou bezduchých dějových sekvencí. Možná je ale přesně tohle ten důvod, proč si oproti mnohem povedenějšímu Labyrintu: Útěk získala větší oblibu. Prvoplánová načančanost á la zdevastovaný svět (všimli jste si, že snad v každém postapu jsou vždy záběry na zničené mrakodrapy?), raplové (všimli jste, kolik různých synonym už existuje pro slovo zombie?), hrdinské repliky (všimli jste si, co všechno jsou postavy schopné vypustit z úst?) či předem známé vítězství na první pohled prohraného boje (všimli jste si, že tenhle aspekt tvořil jeden ze základních pilířů poměrně chaotického děje?) je zřejmě to, co si dnešní nevšímavá divácká obec žádá. Do budoucna mi tak nezbývá než vyslat varování ohledně toho, co si přejeme, protože se to vždycky může splnit, a až si i jinak nenároční konzumenti začnou stěžovat, že to na ně bylo moc jednoduché, bude už pozdě. ()

Olafsson

Tak nám židi nachystali další dávku multikulti rasově a genderově vyvážené předtrávené "zábavy" vykrádající předchozí filmy s podobnou tématikou (namátkou např. I, LEGEND).. Další zbytečná sračka bez který se obejdete... ()

Mamlas

To už nebyl labyrint jako v jedničce. To bylo sračka nacpaná nějakýma zombíkama. Velké zklamání a úplný odklon od zajímavého nápadu. ()

kubas369

Rozhodně lepší než jednička tohle má alespoň nějaký ten potencionál pobavit takže OK. To stejně nic nemění na tom že je to nelogická pubertální hovadina. Je to ale škoda protože tohle už má par momentů, které by s vámi mohl třísknout o zem bohužel tady ale někomu chyběj kulky na to aby to udělal takže z toho nakonec vychází tenhle bezkrevní překombinovaný stroj na kliše. Takže nic. Ale přijde mi to lepší než hunger games. Uvidíme jestli se tady někdo do třetice pochlapí a ukáže celému světu že má koule. Já vím že je to určený hlavně pro puberťáky ale dneska ty děcka s přístupem na net jsou zvrhlejší než sexuální deviant v cukrárně. Takže je možná načase tomu přispusobyt rating. ()

george82

No tak to nééééé. Kromě toho, že se 3/4 filmu běhá nebo před něčím utíká, tak to vypadá na další pokračování. Proboha to ne. Pokud se točí filmy na základě bestsellerů, tak to neznamená, že se mají dotočit. Vždyť první díl nebyl nic extra a tohle je ještě horší. Být to sága Hobita nebo pána prstenů tak to chápu ale tohle... ()

Pochtli

Začátek totálně zabila druhá půlka filmu. Pominu-li další pekelně rychlé zombíky (od 28 dní poté už to ani jinak neumí), pak od výbuchu továrny začíná přehlídka naprosto imbecilního chování postav. Od čumění na větvičky se zombíkama a krysou, přes praskající sklo, auto s nenabitým(wtf!!!) velkorážovým kulometem (tím měl debil střílet po tom létajícím "čemsi") až po směšné finále, kdy se ten debil měl odpálit, tím by vyřešil celý problém - nebyla by chodící vakcína, nebyli by ani těžaři.. Jak já byl na konci filmu nasraný a nezachránilo to ani těch pár profláklých kukučů.. ()

frxXx

Ani neviem preco tieto chujoviny pozeravam. Asi sa chcem vcitit do cias ked som mal 12 rokov a taketo filmy sa mi pacili. ()

Renie42

Nějak mě to zklamalo. Je to takový mezičlánek, který ani nemusel být. Po tom jejich útěku, zradě, se zase vracejí tam, odkud přišli. Sice ne do labyrintu, ale do "vězení" ZLSN. Doufám, že další film nebude jen taková záplata, ale opravdu se tam něco bude dít. ()

vitac.

Podobně jako první Maze Runner - načančané vakuum. A přitom začátek vypadal celkem slibně, minimálně pro fanoušky hned několika filmů s vetřelci (podobný vizuál, vědecké pokusy, ventilačky, hudba... několik hudebních motivů bych dokonce označil jako až nestoudně vykradených). Nic moc z toho si ale nestihnete vychutnat, protože film chvátá, chvátá a ani chvíli nepostojí. Nemůže jinak, jakmile by se zastavil, divák by mohl mít čas začít přemýšlet a to by nedopadlo dobře. Pak za vetřelce zaskočí Mad Max, The Walking Dead (The Running Dead, v tomto případě:)), Metro 2033, Hobbit/Lord of the Rings a já nevím co ještě... Zkrátka šílený mišmaš. Už chyběl jen písečný červ (možná příště:)). Romantická linka - haha, to vím až teď z komentářů, že tam něco takového bylo:) Vůbec, jakákoliv potencionální snaha tvůrců zapůsobit na divákovy emoce v mém případě zcela selhala. Společenstvu prázdna/léčivé vody v mozku jsem spíš přál brzkou a nějak hodně krutou smrt, nějaké soucítění či vžití se do jejich situace absolutně nepřicházelo v úvahu. Tfje hfjezdišky sa sašathek, šemesllo a par dopra momentccha:) P.S. vitac., ať Tě _ani_nenapadne_ kdy číst knižní předlohu!:) ()

johnsnow

Z labyrintu k Walking Dead? Prijímam túto zmenu a ako fanúšik zombie filmov sa my tento diel páčil o trochu viac než minulý. Na druhú stranu nechápem prečo autor knižnej predlohy nedal iný názov a labyrint mal pnechať ako podtitul 1 knihy lebo bez labyrintu nechápem prečo pojem labyrint. To je však jediná výtka a už sa teším až mizerná doktorka zdochne. Dúfam, že rovnako epicky ako prezidentka v hunger games. ()

Cameron a Rodriguez našli Alitu

Cameron a Rodriguez našli Alitu

30.05.2016

James Cameron chtěl mnoho let natočit dvě velké sci-fi - Avatara a Alita: Battle Angel. Modrásky už stihnul, jeho výlet na Pandoru ale měl takový úspěch, že se záhy vrhnul na čtyři pokračování a… (více)