Film Joy vypráví hodně divoký příběh jedné životní cesty hlavní hrdinky, která se dokáže postupně postavit všem překážkám a překonat mnoho různě velkých průšvihů. Joy jde tvrdě a nekompromisně za svým životním snem a řídí se především svým citem. Postupně se stává nezpochybnitelnou hlavou jak své rodiny, tak i jí založené obchodní dynastie. Joyin úspěch je spojen s jejím revolučním vynálezem, „zázračným" mopem, který se stal obchodním trhákem v oblasti úklidových prostředků. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu. Z přátel se stávají protivníci a z nepřátel spojenci. A to nejen v podnikání ale i v její rozvětvené rodině. Joy ale už není žádnou naivní holkou a tak si dokáže podle vlastních představ upravit jak svůj život, tak i život své více než trochu výstřední rodiny. (CinemArt)

classic

J. Law. - opäť spojila svoje sily so svojim - dvorným režisérom - O. Russellom - po tretíkrát, a nie je to také zlé, ako sa hovorí. Spoločne prinášajú - zaujímavý a zložitý pohľad do života jednej utrápenej ženy, ktorá dostane nápad, s ktorým chce preraziť, priniesť niečo nové a prospešné, oklamať a premôcť osud, aký mať nechce, urobiť čosi so svojim životom, pokiaľ sa dá, inak by zostala v pozícii svojej matky, ktorá trávi čas - pozeraním americkej telenovely, z ktorej jej šibe. Najnovší film dvojice Lawrence / O. Russell - prináša opäť starých známych, ktorí si rozumejú, ( mám na myslí v súkromí, na plátne to medzi nimi iskrí - Jen a Bob ), t.j Bradley Cooper - patrí medzi spoľahlivých súčasných hercov, ktorí si vyberajú kvalitné úlohy, ale jeho talent a herecky priestor, je nevyužitý, alebo Bobby De Niro, je už pomerne otravný ?! Možno by mala Jen - zvážiť, či má aký - taký zmysel pokračovať v nakrúcaní spoločných filmov s týmito hercami a režisérom, lebo táto herečka, myslím, že nechce byť zaškatuľkovaná, jej herecký repertoár, je pestrý, ani by nemala pokračovať v úlohách, ako sú - Hunger Games, má naviac, ako som si myslel, má TALENT, a to je najpodstatnejšie, čo potrebuje dnešný herec, pokiaľ chce preraziť, Lawrence ho má, kde podotýkam, že si dať dlhšiu pauzu, by bolo múdre. Tento film - asi ani nie je na 4. hviezdičky, také lepšie 3. - áno, len ja som si myslel, že film bude totálny výplach - ( podľa recenzii... ), ale zistil som, že najlepšie bude to, urobiť si na film - názor sám, podľa nikoho sa neriadiť, a tak má ten človek potom väčší rozmer. Ešte raz opakujem, nie je to nič svetoborné, nič extra pozitívne, či nebodaj strhujúce z Jeninho výkonu, pravdaže - som s ním spokojný, i keď viem, že Oscara mať nebude, Golden Globe - áno, skrátka - táto herečka môže byť ešte kvalitným prispením do súčasnej kinematografie, ktorá neoplýva kvalitou, ale kvantitou, potrebuje zbierať filmové ceny, kde by som jej poradil - vyberať si lepšie režisérov a scenáre, má vysoký tvorivý potenciál... ()

luka4615

Joy aneb jak výborně hrající Jennifer Lawrence objevila kouzlo mopu a teleshoppingu. Až na tento fakt mi snímek Joy přišel jako velmi tuctový a hlavně, až moc plýtvající hereckými hvězdami. Je velká škoda, že Robert De Niro či Bradley Cooper nedostali větší prostor. Snímku také škodí přemrštěná stopáž, jelikož 124 minut je v tomto případě až moc. „Never speak, on my behalf, about my business, again.“ ()

Lacike

Zenska variacia Fightera. Znova sledujeme vzostup jednej nadanej osoby napriek nepriazni osudu a jej vlastnej nefunkcnej rodiny. Akurat to tentokrat nie je pribeh o boxerovi ale o domacej malomestiacke, ktora svojimi vynalezami dobije svet. Fighter mi sadol viac nielen preto, ze to bol chlapsky pribeh, ale celkovo mi vztahy v tom filme pripadali ovela zaujimavejsie ako v Joy. Ked si odmyslime uspech, ktory Joy dosiahla, tak nic dalsie uz tento film neponuka. Rodinne vztahy su vykreslene tak absurdne až mi pripominali soap operu, ktoru neustale sledovala matka hlavnej hrdinky. Uplna nuda to nie je vdaka spickovym hercom, ktori si odohraju svoj vysoky standard, ale zaroven to ani na chvilu nie je strhujuce. Ale obcas je to celkom dojimave. Proste taka rozpravocka pre zeny v domacnosti o tom, ze ak dostanu brilantny napad, tak môzu dobiť svet. 6/10. ()

Allien.9

A cenu za Nejhorší rodinu získávají... Žádné haha, myslím to smrtelně vážně. Matka závislá na telenovelách, otec střídající partnerky, sestra Marfuša JsemLepšíNežTy, otcova zazobaná partnerka Made in Italy a k tomu ex-manžel žijící v suterénu. A co teprve ta podpora! Business-plán nevyjde (ať už vinou kolektivu či jednotlivce) a zatímco je Joy právem na pokraji nervového zhroucení, matka mlčí, Marfuša s Italkou se vysmívají a otec zachraňuje situaci větami jako "ne, nechte ji, je to moje vina, nikdy jsem ti neměl dovolit chtít se stát něčím víc než ženou v domácnosti". Upřímně, být na Joyině místě, tak nevím, komu tu propisku na podepsání vyhlášení bankrotu vrazit do oka jako prvnímu. Díky bohu za babičku, kamarádku, děti a vlastně i za ex-manžela, ze kterého se nakonec vyklubal docela fajn chlap.;-) Film jako takový nebyl špatný, když se to chytí za správný konec, může i komedie/drama fungovat, na můj vkus však bylo v "Joy" až příliš absurdit (a překvapivě ne v dialozích, protože ty byly skvělé). Jennifer dobrá, nejlepší ale byla stejně Virginia. "Joy?! Voda!"XD ()

Arsenal83

Ďalší priemerný snímok, ktorý siahol na oscarové nominácie. Prvá polhodina je ukrutne nudná až zvažujete odchod z kina, či vypnutie TV (podľa komentárov si to tu všimol každý). Následne sa to dostane aspoň do priemeru, ale celú čas som rozmýšľal, to vážne už točíme filmy o vynálezcoch mopu? Nič na tom výnimočné nebolo okrem toho, že z tej dementnej rodiny okolo hlavnej hrdinky vám bude často naskakovať žila na krku, je až neuveriteľné koľko hlupákov okolo vás môže váš život totálne posrať. Takže v tom by som videl aspoň úspech dramatickej línie. Moja obľúbená Jennifer Lawrence sa už začína čoraz viac podobať na Renée Zelweger, v čom vidím veľké nebezpečenstvo. A nominácia pre ňu za toto na Oscara? To je snáď výsmech, nie? ()

• Babička Joy Mimi (Diane Ladd) byla za vypravěčku příběhu vybrána až po natočení všech jejích hraných scén. (IlMagnifico)
  • Joy Manganová, o které film je, se podílela na filmu jako producentka. (M.B)
  • Joy Mangová (ve filmu Jennifer Lawrence) si dala patentovat více než 100 vynálezů. Mop byl její první patentovaný vynález (M.B)

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (více)