Hvozd

(festivalový název)
  • Velká Británie The Hallow (více)

Adam a Clare sú mladý manželský pár, ktorý sa spoločne so svojím malým dieťatkom rozhodnú presťahovať na írsky vidiek. Chata sídliaca uprostred hôr však prináša viac starostí s rekonštrukciou, než aby vytvárala dojem pokojného domova s rodinnou atmosférou. Obavy z nového, doposiaľ nepoznaného prostredia ešte viac prehĺbi skúsenosť s neznámym návštevníkom, ktorý ich jedného večera nečakane vystraší na smrť. Miestny šerif danú udalosť uzavrie ako "privítanie" od tamojších, inak neškodných výtržníkov. Skutočnou príčinou návštevy je však bytosť omnoho desivejšia, ktorej teritóriom je práve okolie nového mladomanželského príbytku. (*CARNIFEX*)

BoKo_CzT

Teší ma, že sa ešte natáčajú aj horrory, ktoré nie sú založené na krvi a nechutnostiach, ale na strachu, tajomne a "iných" svetoch, ako to v poctivom horrore má byť. Zároveň verím, že to predznamenáva koniec úpadkového krvavého gore "horroru". Len tak ďalej. ()

Maraboy

Oni ty všechny bludičky,skřítci a jiná pohádková havěť z lesa jsou pěkný zmrdi. A jestli jste si někdo v létě vyšukával v lese a zadělavál na svýho skřítka tak vězte že tyhle lesní kurvičky si pro něj příjdou. No a jinak to není ani v tomhle pohádkovém horůrku s celkem dobrou atmosférou a hezky udělanejma bubuzmrdama v temném lesíku. No trošku to celý vypadá jako drsnější remake Strašidla z Vikýře. ()

zvolsi

Rádoby chytrý měšťáci se dostanou do průseru na venkově, protože neposlouchaj zdejší balíky. Další z hororů, který trpí klasickými neduhy. Stupidní chování postav, střídavá nebezpečnost potvor a samozřejmě se neubránil logickým chybám.Tento kousek je ještě k tomu dost nevyrovnaný, takže se chvíli nudíte, pak bojíte a pak je to dost trapný, pak se zase chvilku bojíte. Fajn design potvůrek, sem tam i dobrá atmosféra. ()

)))IMP(((

The Hallow je rozpačitý zážitek. Atmosféra irského lesa, který je opředen legendami je skvělá, stejně jako řemeslná stránka. Dokonce i jisté nápady přidávají body, ale ten příběh, ten je tak strašně šablonovitý. Kdybych předtím neviděl asi 350 podobných snímků napříč historií, asi bych slintal blahem, ale takhle si nemůžu pomoci. Tak či tak, pro milovníky Lovecrafta by to mohla být slušná jednohubka, která jistým způsobem mistrovo dílo připomíná. ()

Emperor1

Zpočátku zajímavá atmosféra, byl jsem docela navnaděn, ale napětí rychle vyprchalo s příchodem prvních příšerek, třebaže pěkně vyvedených ... jako panoptikum irské mytologie celkem pozoruhodné, ovšem veselé skotačení lesních skřítků film neutáhne ... ()

wick

Ten lepší horor...pokud máte rádi tento žánr a nic pořádného jste poslední dobou neviděli, tak se na to podívejte. ()

brasek

Prvá polka snímku veľmi dobrá... snímok mal poctivú mystickú atmosféru. Ovšem Adam to pokazil. Táto postava mi bola nesympatická a vyvrcholilo to jeho nelogickým chovaním. Neviem... ale ja si na digitálnom fotoaparáte vždy pozriem ako vyzerá fotka, on len fotil a fotil, prehliadol príšeru z lesa. Podstatné je však, že druhá polka príbehovo upadla, Adamova premena a jeho dvojaké chovanie... nie príliš presvedčivé. ()

Scaevola

Nemohu si pomoci, ale strašení oblečené do mytologického hávu mne vždycky docela nadchne. A když se k této výchozí pozici připočte zručné řemeslo, patrně věčná syrovost ostrovního venkova, několik lekavých a několik patřičně depresivních scén, musím být spokojen. Snímek sice v druhé polovině, kde více běhá, nežli straší, ztrácí dech, ale finální rozuzlení dojem zachraňuje, byť dle mé chuti mohlo být ponecháno znepokojivě otevřenější, co se týče nebohého robátka. ()

Hlavonozec

Del Toro wannabe. Dobrá atmosféra, skvělé prostředí, jediné, co mě sralo bylo, že to, jak tam ta banda hejkalů naskákala, tak to ztratilo takové to tajemno a film byl z druhé půlky už jen takové temné fantasy. Každopádně, co se týče kostýmů monster, to nemám jediné výhrady. ()

Richie4422

Ide o niečo nové a originálne? Určite nie. Film si požičiava od viacerých filmov a dokonca aj videohier. Film taktiež trpí absolútne zbytočnými hororovými klišé a ľakačakami. čo vyvrcholí scénou, kedy sa sused vkradne do domu s potkanmi v ruke a na stôl položí "zvláštnu" knihu. A to nespomínam tú absolútne "geniálnu" scénu s autom. Trochu ma to mrzí, lebo film do 45 minúty vyzerá a správa sa ako každý priemerný až podpriemerný hororový počin od autora, ktorý nevie ako budovať atmosféru a strašiť. Ak mi chce niekto tvrdiť, že v prvých 45 minútach cítiť desivú atmosféru írskych lesov a zvláštna medzi stromami, tak sa pýtam na jedinú scénu v lese. Nie je tam. Páči sa mi však ten nápad so starými legendami, rozprávkami a bytosťami. Vírus prvok bol tiež zaujímavý. Posledná polhodinka je na tom už o dosť lepšie a príšerky stáli naozaj zato. Mrzí ma, že film nebol viac rozvedený, hlavne po tej folkovej stránke. Išlo o najzaujímavejšiu časť filmu a autori to vôbec nevyužili. Postavy sú vykreslené veľmi slabo. Každopádne ide o príjemný natural horror s pekným sociálnym komentárom. Chcel by som dať 4, ale prvá polovica filmu mi to nedovoľuje. ()

psycho.ta

Paráda! Příjemně strašidelné 1*, originální 1*, nájezd okamžitý 1*, vizuální stránka + postavy 1*. Jeden z nejlepších hororových snímků 2015. Do plné palby ale přeci jen niečo málo chýba...4**** ()

B.e.r.n.y

Zajímavý nápad! Myšlenka by mohla být v několika ohledech rozvinutější, ale atmosféricky zvládnuto dokonale a prostředí hlubokých lesů zklame málokdy. 80% ()

MotMotkovich

Dokud jsem se nedozvěděl o tom, kdo tam straší, tak jsem byl celkem zabobkaný, poté už to byl jen tuctový horor. Jen doufám, že naše děti se teď nebudou bát lesů a nespálí je, protože jsou pro život na planetě celkem důležité. ()

NSN

První půlka vypadala slibně, ale potom se to jaksi zvrtlo. Tenhle extrémní obrat netoleruju a prudce srážím hodnocení. ()

WugWugs

Poznáme horory, v ktorých sa aj hodinu buduje napätie (alebo nuda), aby sa potom niečo konečne odohralo. Tento sa rozbehne celkom rýchlo a nepoľaví až do konca. Odporúča 4 a pol z 5 hororových fanúšikov. ()

Jurcekk

To je výborný horor toto. Trochu menej tých nechutných škretov. Ale fakt dobré. Opreli sa do toho hneď od začiatku a zrazu bolo pred koncom... ()

Nýdnol

Milý deníčku, tak jsem se zase po dlouhé době rozhodl podívat se na nějaký horor. A nic moc teda. Přitom dobré téma v pěkně ponurém prostředí irských lesů. Tábořit tam by asi moc lidí nechtělo. Přesto se film nevyhnul typickým hororovým klišé, která spolehlivě zabili atmosféru. Příšerky taky nic moc. Nicméně herecké výkony se mě líbily. Toť asi vše ve zkratce. ()

Milo384

Film se skvělou atmosférou. Po uvedení do děje má slušné tempo a stopáž uběhne fakt rychle. Pár děsivějších scén film také obsahuje. Opravdu překvapení. ()

Jak je těžké lapit Vránu

Jak je těžké lapit Vránu