RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

tommmy89

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film ()

Copacabana

Musím sa priznať, že ja patrím do tej generácie, ktorá vyrastala na Kontrafakte. To jest, bola som ich hudbou ovplyvnená, dokonca by som povedala že sú pre mňa srdcovou záležitosťou. Avšak, očakávala som že sa z tohto filmu dozviem viac ohľadom jeho umeleckej tvorby, napríklad ako začiatky s Egom a Kontrafaktom, viac záberov z koncertov, cez vysvetlenie niektorých textov ako vznikali a pod. Hudba ako taká tu bola prezentovaná mám pocit iba okrajovo a dosť útržkovito, pričom niektoré významné songy boli úplne opomenuté, čo je veľká škoda pre mňa hodnotím zo strany fanúšika. Na to, že sa točilo 8 rokov si myslím že ako celok to pôsobí nesúrodo, jednoducho a občas aj komicky, keď sa Patrik snaží celý film zistiť či je teda ten cigán alebo nie je. Aj napriek pár chybičkám sa to dalo pozerať, no hlavne si myslím že kvôli tomu že Patrik je sympatická, bezprostredná a charizmatická osoba, ktorá jednoducho baví v dobrom slova zmysle. ()

silentname

Verím tomu, že veľa odpadov tento film dostal z dôvodu, že rozpráva o osobnosti, ktorý má svojich fanúšikov, no rovnako aj veľa hejterov. Ja osobne nie som fanúšikom, no nechcel by som sa radiť ani do druhej kategórie. Takže, keď si vytiahnem z filmu fakt, že rozpráva o Rytmusovi, ako sa naň dokážem pozerať. V mojich očiach, ide o priemerný počin. Nemám stále pocit, že je to dokument, ktorý by nutne musel existovať a súčasne mi niektoré scénky dávali najavo, že pozornosť mala smerovať inde než k tomu, o čom sa hovorí. Najmä keď máme niekoľkosekundový záber na Patrikové nové hodinky. Takisto mi nesedí systém, kde Patrik dokument pozerá s nami, občas to zastaví a niečo k tomu povie. Absolútne to nie je nutné. Radšej by som asi bol, keby to bolo urobené ako dokument a nie ako dokument v dokumente. A to ako hľadal svoje korene v Indii... to mi skutočne nesedí. Ale keď si to vezmem ako celok, tak sa to snaží podať príbeh o jeho živote mimo kariéry. Čo je fajn. Dozvieme sa niečo o jeho rodine, jeho vzťahoch a je to podľa mňa v pohode. Okey, nie je to nič, čo by som si v živote chcel pozrieť znovu, ale na moje očakávania, mohlo to dopadnúť oveľa horšie. Celkovo hodnotím film ako ľahký podpriemer. Tohto roku som videl oveľa zaujímavejší dokument o oveľa zaujímavejšie osobnosti s názvom Amy, ktorý vyšiel dokonca v presne tom istom mesiaci ako toto dielo. Z toho dokumentu som sa ale dozvedel niečo tak ako o živote, rovnako aj o jej kariére. A niečo také tomuto chýba. S odretými ušami tomu dávam 3* ale to len z dôvodu, že film ma prekvapil, že bol lepší, než som si myslel, že bude. Fanúšikovia to budú milovať, hejteri nenávidieť, ja sa zaradím niekde do stredu. Nebolo to podľa mňa hrozné, no nebolo to podľa mňa ani výrazne zaujímavé. Hodnotenie: C ()

papadoce

Nebudem komentovať obsah a detaily akože cigán jak mraky zistí až v osemnástich, že je cigán, alebo že klame v textoch jak utekal z domu pričom vlastná mama povie, že je to pičovina. Je to proste cigán a to sú špekulanti a klamári, rozprávkári ala Pavol Dobšinský. No nič, budem hodnotiť dokument. Je to dobre natočený dokument, poctivá práca s jasným cieľom. Do kina by som na to nešiel, ale páčilo sa mi to. ()

Jara.Cimrman.jr odpad!

"V osemnácti rokoch zistil som, že môj foter je cigán. Šok." Já Patrikovi fakt nic nezávidím. Ani prachy, ani ego, ani brýle, ani řetěz, ani hodinky, ani tetování a už vůbec ne Darinku. Mně je ho spíš líto, ale o to on určitě nestojí. On touží po obdivu a tak mi nabídl jeden z nejvtipnějších dokumentů své doby. Je to prostě hrozně škodolibá sranda sledovat, jak své mumlání do rytmu bere vážně. Já nikomu nechci hanět jeho hudbu, ale tohle mi připadá hodně trapné, což přimělo moc vrozenou lakotu schovat si hvězdy pro něco, čemu až tak moc "nejebe". ()

• Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)
  • Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)
  • Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)