RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

Marze

Je to film ze své povahy, ať už to slovo skrývá jakékoliv nástrahy, bulvární – určený především nekritickým fanouškům osobnosti Patrika Vrbovského jako takového. Využívá archivních záběrů a rozhovorů s jeho blízkými, ale režisérovi se z nich daří vystavět jen minimum navíc. Když sedí na hotelové posteli jedna z raperových přítelkyň a vypráví, že právě tady se při natáčení talentové soutěže dali ti dva dohromady, protože přeskočila jiskra, vyznívá to jen jako o něco lepší a nafouklejší vydání speciálu Top Star magazínu nebo VIP zpráv. Stejně nadbytečné je i čtení zamilovaných esemesek, které si vyměňoval s Darou Rolins po focení pro Adidas, které už ostatně Vrbovský zvěčnil v rozporuplném songu 8. Október. ()

Yoda sama

Do kina by som na to neišiel, doma mi to neublížilo. Paťo je sympaťák a jeho ujebané motivačné videá na youtube sú mojím pravidelným šálkom čaju, takže mi je trocha ľúto, že sa aj tento dokument neniesol v podobnom duchu. Nebudem nejako extra nadávať na banálnosť jeho existencie či jeho vyprázdnenosť, je to hlavne pre fanúšikov. ()

Jara.Cimrman.jr odpad!

"V osemnácti rokoch zistil som, že môj foter je cigán. Šok." Já Patrikovi fakt nic nezávidím. Ani prachy, ani ego, ani brýle, ani řetěz, ani hodinky, ani tetování a už vůbec ne Darinku. Mně je ho spíš líto, ale o to on určitě nestojí. On touží po obdivu a tak mi nabídl jeden z nejvtipnějších dokumentů své doby. Je to prostě hrozně škodolibá sranda sledovat, jak své mumlání do rytmu bere vážně. Já nikomu nechci hanět jeho hudbu, ale tohle mi připadá hodně trapné, což přimělo moc vrozenou lakotu schovat si hvězdy pro něco, čemu až tak moc "nejebe". ()

Copacabana

Musím sa priznať, že ja patrím do tej generácie, ktorá vyrastala na Kontrafakte. To jest, bola som ich hudbou ovplyvnená, dokonca by som povedala že sú pre mňa srdcovou záležitosťou. Avšak, očakávala som že sa z tohto filmu dozviem viac ohľadom jeho umeleckej tvorby, napríklad ako začiatky s Egom a Kontrafaktom, viac záberov z koncertov, cez vysvetlenie niektorých textov ako vznikali a pod. Hudba ako taká tu bola prezentovaná mám pocit iba okrajovo a dosť útržkovito, pričom niektoré významné songy boli úplne opomenuté, čo je veľká škoda pre mňa hodnotím zo strany fanúšika. Na to, že sa točilo 8 rokov si myslím že ako celok to pôsobí nesúrodo, jednoducho a občas aj komicky, keď sa Patrik snaží celý film zistiť či je teda ten cigán alebo nie je. Aj napriek pár chybičkám sa to dalo pozerať, no hlavne si myslím že kvôli tomu že Patrik je sympatická, bezprostredná a charizmatická osoba, ktorá jednoducho baví v dobrom slova zmysle. ()

tommmy89

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film ()

• Dokument se natáčel v letech 2007-2014. (Duch217)
  • Počas natáčania vznikali veľmi vypäté situácie medzi Patrikom, rodinou a štábom. Patrik dokonca celý projekt stopol a film sa na pol roka ocitol na mŕtvom bode. (Kefas21)
  • Podľa štatistík z roku 2020 svojou návštevnosťou 32 998 divákov sa stal dokument najnavštevovanejším slovenským dokumentom v Čechách od roku 1993. (Raccoon.city)