Zdravotní sestra známá jako Coffy (Grier) je spořádanou občankou města, která udržuje vztah s vlivným politikem Brunswickem, jehož hlavním cílem je vyřešit vzrůstající kriminalitu mezi černošským obyvatelstvem. Když se její mladší sestra předávkuje drogami a je s trvalými následky upoutána na lůžko, rozhodne se vzít Coffy spravedlnost do vlastních rukou. S její vizáží pro ní není problém vlákat muže do pasti a pak chladnokrevně udeřit. Nebude pro ní však mafián Vitroni příliš velkým soustem? (J.Connor)

Brandon

Druhý rande s Pam Grier a další odhalení. Tentokrát se držela při zdi, ale s brokovkou to zatraceně umí. Raději moc nedráždit. Jdem do třetího kola. 3,5* ()

JohnSmith

Vraždící sexy sestřička Pam Grier, na jednu stranu pomáhá nemocným, na druhou stranu zabíjí mafiány a dealery drog. Je to béčko jak vyšitý, ale Pam je kus. ()

Arkanoid

Začíname hudbou v nočnom klube, kde príchodzí ide za bossom a odvedie ho za Coffy. Javí sa ako feťácka prostitútka, ale opak je pravdou, rozhodla sa vziať spravodlivosť do vlastných rúk a jej vykonávateľom je zapílená brokovnica, takže už v prvej desaťminútovke spoznávame, čo je to blaxploitation. Vzhľadom na subžáner sa tu dočkáme srdečného pozdravu čierneho policajta s čiernym doktorom, ktorí sa len prvýkrát vidia. Pri ponúknutí kávy si černoch pýta práve čiernu. Príbeh ide smerom, akým treba ísť, len má niekedy nie úplne vypiplanú formu. Tu divák čaká práve na krvavé scény, ktoré tým ostatným dodajú ten správny ráz. Coffy sa pýta policajta Cartera, čo by s ňou chcel chodiť, či by ospravedlnil vraždu, pokiaľ by obeťou bol človek, ktorý kazí život iným, ako napríklad díler. On vraví, že nie a tu máme základ konfliktu, kedy sa mu ona so všetkým nemôže zdôveriť, keďže práve ona je páchateľkou. Logické lapsusy = nechať kľúče v zapaľovaní pred neznámou osobou sa nevypláca; nedostatočná obrana skúsených mafiánov. Film je dosť feministický, keďže z mužov robí len na sex mysliace tvory, no pobaví pár brutálnymi scénami a neiktorými dialógmi. Bohužiaľ ale nie sú v takej kvalite a s takými postavami, aby mohol ísť vyššie od béčkovej kvality. „It ain’t right, so go on and take the shot.“ „I can’t. That’d kill me.“ „Maybe it will, maybe it won’t. But i fit do, you’re gonna fly through the Pearly Gates with the biggest fuckin‘ smile St Peter’s even seen.“ Jazykové okienko: tail; strung out; smack; be on the take. ()

Han22

Mě ty černošský kriminálky prostě nebaví. Ano je tu pár podařených vražd, příběh jedna proti všemocné drogové mafii, ale jinak je prakticky všechno špatně. Je to amatérské, brakové, půlka scén je jak z nějakého eroťáku o nějakých zajímavých postavách či hercích ani nemluvím. Pam Grierová se mi nelíbí a nejhorší na tom je, že je to když se zvrovna nevraždí pekelná nuda díky všemu výše jmenovanému. Béčka z 80-90. let mám rád, protože jsou v nich nadsazené akční scény a tuny mrtvol, ale ty sedmdesátkové mě prostě neberou. ()

borec999

Moje prvé stretnutie s blaxploitation. Lacnými, amatérskymi akčnými béčkami v hlavnej úlohe s černochmi. A tuná navyše aj atmosférou 70. rokov, ktorá z toho hudbou a aj všade prítomnými afro účesmi doslova strieka. Veľa nahoty (hlavná hrdinka Pam Grier ktorá je legenda tohto subžánru je viac vyzlečená ako oblečená), akcie, hlášok, otrasných dialógov, ale aj uletených nápadov, tak by sa dalo Coffy v stručnosti zhrnúť. Ale viete čo? Mňa to bavilo. Film sa na nič nehrá, vie čím chce byť a tým aj je. Zábavným brakom robeným od srdca. 4* a 70%, obyčajnému divákovi však Coffy rozhodne neodporúčam, pretože moje hodnotenie je absolútne neobjektívne a zaujaté :D . ()

bobstock

Mám snadno splnitelnej sen. Dát si nejedno číslo s mladou Pam Grier v kosmickej lodi za zvuků romantický funkárny. 70% ()

tenebrae86

Naprosto luxusní "tarantinovka" plná násilí, akce, kulervoucích hlášek a výborného černého humoru. S žánrem blaxploitation zatím moc zkušeností nemám, což však po shlédnutí tohoto kultovního béčka hodlám napravit. Naprosto mi to sedlo a velice dobře jsem se bavil. Jednoduchý příběh, sedmdesátkový grindhouse styl, skvělá hudba, hubatí negři, perverzáci, dealeři, pasáci, čubky, vše naprosto perfektní. Je tu spousta nezapomenutelných drsných i vtipných scén, ale nejvíce se mi asi líbila ta brutální holčičí bitka. To byl fakt mazec, až jsem si vzpomněl na mé oblíbené The Warriors (1979) a jejich slavnou bitku s "The Lizzies", i když tady to bylo o několik levelů výš. A samozřejmě nelze nezmínit ikonickou Pam Grier, bez které by to byl úplně jiný film. Ano, i já jsem podlehl jejímu nezlomnému kouzlu a už mám v hledáčku další její filmy. ()

Gastovski

Chtěl jsem dát poslední šanci stylu Blaxploitation, a proto filmy, ze kterých Tarantino vyzobával inspiraci pro svůj Kill Bill byly nasnadě (druhým filmem je Foxy Brown). A jedno vím jistě - ty filmy jsou srágory a totální brak. Je to levně vypadající, amatérky zahrané a celkově debilně déčkové. Jednu hvězdu milosrdenství dávám za občasné brutální a nápadité zdechnutí, u kterého se člověk navzdory vší té mizérii pobaví. ()

agassi68

Keďže som film videl 36 rokov po jeho vzniku, neurobili tie kultové scény na mňa až taký dychvyrážajúci dojem. Musím však uznať, že v tých časoch a zvlášť za železnou oponou sa zvesti o ženskom Rambovi museli šíriť kozmickou rýchlosťou. Herecky to bolo dosť slabé a v pamäti utkvejú možno scény so žiletkami vo vlasoch a drogového dealera ťahajúceho za autom.. ()

inutihar

Nejhorší falešný jamajský akcent všech dob a spousta odhalených prsů a také nějaké to násilí. Klasika ze 70. let. Ale musím přiznat, že Foxy Brown se mi líbí o něco více. ()

bolf!k

Brokovnice, poprsí, héro a pořád do kola. No nebylo to špatný, ale můj šálek kávy to rozhodně není. 4tá * je za Pam, o které se mi bude ještě dlouho zdát. 75% ()

Pekisan

Cele to stoji a pada na Pam Grier aj ked skor to stoji ako pada, pretoze Pam je cely film sexy tak ako len cierna zena moze byt. A ze nam z tej krasy Pam pre radost muzskeho publika aj dost predvedie. Je to akcne, je to sexy, ma to wtf momenty a keby to malo par nezabudnutelnych hlasok tak si od stastia prilepim Pamin poster nad postel:) ()

dainio

Další z řady filmů, které ovlivnily režisérské myšlení Quentina Tarantina. V hlavní roli s Pam Grier. Jedná se o klasický blaxploitation, s řadou (na tu dobu) velice odvážných scén -- jak v podobě nahoty, tak násilí. Zápletka je jednoduchá. Zdravotní sestra Coffy se mstí všem těm, kteří jsou zodpovědní za předávkování její mladší sestry a brutální zmlácení jejího přítele z mládí. Akt pomsty je prováděn většinou skrze sexuální pobídky hlavní hrdinky. Není tedy divu, že nahoty si divák užije dosti a to i z řad jiných dalších postav. Poté přichází na scénu zabití všech bastardů. S brokovnicí, se žiletkami v "affru", s účelně vykonstruovanou sponkou atd. atd. Krve i rozprsklých "makovic" je hafo. Do toho hraje skvělá hudba a vše se odvíjí v rychlém tempu. Jednoznačný kult ! ()

Oskeruše

Hodně, hodně silná černá káva bez zrníčka cukru. Jen ve zkratce jsme seznámeni s událostmi, které zapříčinily změnu zdravotní sestřičky v pomstychtivou bestii. Ale nebýt dívky zdecimované drogami a čestného policisty v kómatu, asi bych nedokázala fandit ženě, která vraždí se zarážejí chladnokrevností a nenuceností. Napínavý příběh okořeněný explicitní nahotou provokuje, klade otázky. Máme právo brát spravedlnost do vlastních rukou? Žádné filozofické úvahy, žádné odpovědi, jen drsný příběh bez servítek. Nechť se po jeho zhlédnutí rozhodne každý sám. ()