Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

Petyas

Velmi příjemný a dojemný příběh cti a přátelství. Velmi povedený scénář, krásně natočené a výborné herecké výkony. Pobavilo, nenudilo, líbilo. ()

Kaučuk03

Největším problémem je to, že se tvůrci nasadili laťku příliš vysoko. Bohatá výprava a tradičně skvělý Ledger, jinak nic, příběh je prostě dost chaotický a není v něm jasné, o co vlastně jde. ()

PavelZava

Djimon Hounsou mi připomíná mého kamaráda Jirku, který sice je běloch, ale má podobné rysy obličeje. Scéna s vojáky vylejzajícími z písku byla famózní. Kdo nepoznal strach ví prd ... ()

redwik

Sudánčania spievajúci Waka Waka? No nedbám. Ale aby Heath Ledger polovicu filmu vyzeral ako Ježiš, to mi už trošku vadilo. Tak isto, vždy som si myslel, že Kate Hudson je pekná baba, no tento film mi trošku naštrbil moje presvedčenie, keďže z nej spravili také škaredé káčatko. Dej bol síce zaujímavý, no film trval akosi pridlho a dosť som sa nudil, najmä koniec bol hrozne rozvláčený. No proste nuda. ()

tranquill

"Nechci jít kvůli něčemu nebo nikomu bojovat!" A já zase nemám potřebu vidět tohle válečně-dobrodružné drama znovu. ()

waska

Vůbec to není tak špatný film, jak tady většina tvrdí. Když si film bude brát z nějaké historické události, potrpím si na to, aby se historické události alespoň trochu držel, což se tady myslím hodně povedlo. K tomu jedna pěkně povedená pouštní bitva, charizmatický Djimon Hounsou a Heath Ledger. Hudba a výprava jsou také na slušné úrovni. A nádherná scéna, když se Hounsou a Ledger smějí jako "angličani". Důvod proč jsem nemohl dát víc než 3* je příliš dlouhá stopáž ( stačilo by krásných 90 minut ) a totálně zbabraný konec. Ne že bych neměl rád romantické konce, ale tohle bylo příliš. A myslím, že je na místě si tady uvědomit, jak byl Heath Ledger vynikající herec..... ()

Zevon

Pane jo, takhle se sebemrskat bych nedokázal, to bych vojnu raděj dal bez té komedie. Celé mi to vyznělo jako nelogické a zmatené, navíc mi leze na nervy balancování mezi pacifismem a patriotismem konkrétně v tomto podání. Opravdu jsem z tohoto filmu zmatený, ale co, sto lidí, sto povah a sto různých reakcí. ()

Werde

Krásně stravitelný dobrodrůžo s výbornými herci..Dvě hodinky utekly jako nic a já sem se ani na minutku nemohl odtrhnout od obrazovky... A VY, s tím podprůměrným hodnocením se smažte v pekle :) bando jedna! ()

bono22vox

Výborný Heath Ledger v poněkud staromódním příběhu. Krásně natočeném snímku o ideálech, na které už desítky let usedá prach... ()

Armin82

Pokaždé když vidim v nějaké roli Heatha Ledgera, říkám si, o jakej talent světovej film přišel. On opravdu uměl hrát. Na to, jak byl mladej, tak se dokázal do svých rolí výborně vžít a v 95ti% případů předváděl vynikající výkony. Zde tomu nebylo jinak. Na to, že trval film přes 2 hodiny, tak to mělo slušné tempo a pořád se něco dělo. Rozhodně jsem se nenudil a bavilo mě to. Víc se v tom vrtat nehodlám. 64% mi přijde docela málo. Za mě 80 ()

Dexx

Jestli chcete vidět poušť, pusťte si Lawrence; jestli chcete vidět vojenskou slávu impéria, pusťte si Zulu; a jestli chcete vidět romantiku, určitě taky najdete lepší dílo. Tenhle film je všechno dohromady a nic pořádně, nicméně to kupodivu jako celek není zas tak špatné a díky obsazení i docela nadprůměrné. ()

Smrtholka

Wes Bentley má charismatu na rozdávání a některé obrazy s kontrasty světla a stínu podpořené nádhernou hudbou jsou podmanivé,ale čeho je moc,toho je moc. Jinak nuda nudoucí. ()

xylofonka

Kdyby nebylo logických děr a celkové nevyváženosti snímku mohl by to být nadprůměrný filmový zážitek. Takhle ale jen slabé tři hvězdičky. ()

Dantte..

Hm, tak nevim. Když se dívám na nějaký film, tak od něho očekávám, že mě bude bavit buď jako člověka, který si chce odpočinout a odreagovat se od dnešního světa nebo, že mě pobaví po stránce intelektuální a emocionální. Tenhle film u mě nesplnil ani jedno. Nemůžu říct, že je to špatný film, prvních 25 minut jsem se docela slušně bavil, bohužel pak přišlo období které neumím popsat. Nenudil jsem se, ale taky jsem se nebavil. Film je natočený slušně, ale nedokáže zaujmout diváka natolik, aby se ponořil do děje, nebo ho nějakým způsobem film obohatil. Bojové sceny jsou natočeny velmi dobře, ale to je tak asi spolu s Djimonem Hounsounem všechno co vás ve filmu pobaví. 40 % "end ()

Tormentor665

Ledger mi jako nafoukaný anglický důstojník zrátka nesedí. Ale to je tak to jediné, co mi na filmu vadí. Bitva je fajn, především ta přibližovaná kamera na britský čtverec. Třeba ve srovnání s Chartůmem Čtyři pírka nijak daleko nezaostávají. ()

Arccos

Prumerna podivana. Film ve me nezanechal zadne hluboke dojmy nebo snad ohnromeni, ackoliv to evidentne bylo zamysleno. Ze zacatku mi take hodne ale opravdu hodne vadil ideove - vojenska cest je jedna z nejfalesnejsich a nejhloupejsich pohnutek. ()

Pharlap

Skvělý dobrodružný film! Já byl z prostředí pouště úplně unešen. Velmi realistické a drsné. Heath Ledger to zvládnul skvěle a nemohu souhlasit s kritiky co tvrdili, že jeho nejlepsi role byla až Dark knightovi. Chvílemi trochu pathos.. ale akceptovatelný a s happy endem. A klidně to zkouknu ještě jednou :-) ()

monty.cl

Hodně slušný dobrodružný film při kterém vám skřípe písek mezi zubama. Škoda jen toho přeslazeného konce, to mi to trošku kazilo, ale jinak fajn. Nic akčního, ale rozhodně slušně zmáknutý příběh o odvaze,přátelství a cti. Půl hvězdy navíc kvůli nízkému hodnocení ostatních a jako bonus za bitevní scénu-paráda! 65% ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007