Montgomery Brewster je neúspěšný baseballista, který právě zjistil, že je příbuzným zesnulého multimilionáře Rupert Horna. Pradědeček mu odkázal majetek v hodnotě 300 milionů. Má to pouze jeden háček - během příštích 30 dnů musí utratit 30 milionů. Když se mu to podaří, dostane celých 300 milionů. Zdá se to jednoduché. Pozor, ale má to svá pravidla. Peníze nesmí utratit za žádné hmotné statky, na konci nesmí vlastnit o nic víc než na jejím začátku. Vzhledem k intrikám správců to nebude mít jednoduché, naštěstí má na své straně chytrou přítelkyni a věrného spoluhráče. (TV Nova)

Rathalos

Tak tato komedia nema absolutne ziadnu chybu,kultova zalezitost s vynikajucou dvojkou Richardom Pryorom a Johnom Candym,cest ich pamiatke,takyto herci su uz dnes vyhynuty druh,co je skoda...:-) ()

Torgal

Celý film je len o tom ako Pryor, ktorý snáď ani nevie vyzerať ako sympaťák, rozhadzuje po hrstiach milióny dolárov. Pozerať sa na to je tak zvrátene príťažlivé, že som sa na to i napriek absencii akéhokoľvek ďalšieho deja dokázal pozerať až do (brutálne uťatého) konca. Čakal som nejaký happyend, morálne ponaučenie, oslavu víťazstva alebo vývoj postavy - ale nič, zrazu len nabehli titulky. A tú komédiu som v tom každopádne tiež nenašiel. 4/10 ()

ZnalecH

Zábavná komedie s dobrou ideí a zábavnými scénami. Pamatuji si jednu: "Cože, že jsme na té investici vydělali? Sakra!" ()

raiN[ratm]

Tak ako nemôžu byť vianočné sviatky na Markíze bez Popolušky, rovnako tak čo by to boli za sviatky bez Brewsterových miliónov na STV :)) Hold, asi to bol drahý nákup do archívu, ktorým sa treba každoročne pýšiť. V každom prípade je však tento film klasika, ktorá sa dá pozerať každý rok a aj tak neomrzí. Symbol jednoduchej zábavy a veľkej pohody. ()

Jaromír

Pěkná, svižná komedie, u které se člověk zasměje. Navíc má výchovný podtext (až budu předávat dědictví udělám podobné podmínky :) ), tak co chtít víc :). Vlak projíždějící přes hřiště je prostě dokonalý :) ! ()

brzozin

Jako dítě jsem tenhle film doslova hltal. Bylo to v době, kdy televize byly plné filmů z 80. let a tenhle patřil k mým nejoblíbenějším. Námět se točí kolem toho, jak se velké peníze (snad sen všech lidí) změní v noční můru. Bohužel dnes s odstupem času a poněkud vytříbenějším vkusem už musím říci, že jde je o solidní průměr. Richar Pryor mi nikdy jako komediální idol nepřišel. Ve filmu je sice díky originálnímu námětu prostor pro jednu vtipnou scénu za druhou. Nicméně tento potenciál není v podstatě vůbec využit. Pryor ani jeho parťák Candy se nezmohli na nic víc, než na kupu oplzlých rádobyvtipných výkřiků, pitvoření se, vyblbování. O hudbě nebo kameře se raději nezmiňuji. A ten hrozný český dabing film zabíjí definitivně. Ty tři hvězdy jsou za originální a vtipný námět a vzpomínky z dětství, ()

Bilky

Jedna z originálnejších komédií 80-tyx rokov. A v kine sa to dalo vidieť za 6,-sk! :) Nápad s ľadovcom a vzácnou známkou stal fakt za fšetky praxy! ;) Rick Moranis je cool! ()

Chema4

Brewsters Millions je komédia s pútavou zápletkou, ktorú som zhltol v očakávani že uvidím veľké množstvo zábavných okamihov. V tomto očakávaní ma držal naozaj dlho, než som si stihol uvedomiť, že film je až moc predvídatelný. Veľkú predvídatelnosť dávam za vinu nesmelému scenáru, ktorému chýba predovšetkým väčšia dôvtipnosť. Netreba teda dúfať že sa budete hrdelne smiať až si z toho jeden cvrkne do gatí, je to skôr príjemne plynúca komédia na večerne odreagovanie, alebo zabitie nudy. ()

K.O.vi

Stačí se jen vcítit do postavy Montgomeryho Brewstera... Utrať 30 miliónů dolarů do měsíce a dostaneš jich 300!!! :o) Výborná komedie, Richard Prior výborně, stejně tak John Candy. ()

peeko

Takové jednoduché, naivní, předvídatelné, ale přesto dobré. Hlavně díky Pryorovi a Candymu, které mám rád. Příjemná komedie o "příjemných starostech". Howg ()

daleba

Miluju tenhle film už od dětství! Viděl jsem ho stokrát, a rád si ho vždy zopakuju! Je to skvělá komedie! ()

Franki69

V karanténě člověk ocení leccos. I průměrnou komedii, která se už moc nehraje a přitom by mohla. V porovnání s tím, co se točí v televizích furt dokola je to příjemná oddychovka. Jen se připravte na skutečný osmdesátky se vším všudy. Teď se ta doba připomíná jako stylizovné retro...ale naplno, se všema těma knírama, aframa a tesilem je na hranici snesitelnosti. Ale co, starosti čerstvého milionáře Brewstera by si měl aspoň jednou užít každej. Dávám 55%. ()

Tomulka

Tak na tuhle komedii jsem byl v kině Radost v Havířově. Dnes už sice kino nefunguje, ale tadle komedie mi uvízla v hlavě (přiznávám už jsem jí viděl aji na videu). Není to nijak zvláště uchlamaná komedie, ale koutky máte pořád nahoru je to prostě úsměvné a nemá to podle mně hluchá místa. ()