Imagine dokumentaristicky a intímne nakúka do života jedného z najväčších hudobníkov modernej doby. Režisér sa snaží odpovedať na otázky bežných ľudí o tom ako "celebrita" ako Lennon v súkromí žije, čo robí keď práve nekoncertuje a pod. A darí sa mu to s nadľahčenosťou Lennonovho humoru a pomocou rozhovorov s jeho rodinou a príbuzními nám vytvára ucelený obraz o tom v akom duchu žil Lennon svoje posledné roky v Amerike. (JohnFarst)

Desmi

Samotný dokument šlo určitě ještě trochu vybrousit, ale svou roli splnil. Johna vyobrazuje jako jednoho z těch geniálních umělců uvězněných ve svém vlastním světě a s neochvějným přesvědčením, že právě jeho pohled na svět je tím nejlepším. Jeho obrovská víra v sebe sama a jeho potřeba udělat svět lepším, dokázali nadchnout davy lidí a mnohým změnit život. Na hudebního génia tohoto formátu nelze zapomenout, stejně tak jako nejde zapomenout na jeho snahu za trochu lepší a svobodnější život nás všech.. ()

Medvedialaba

Vynikajúco a pútavo spracovaný filmový dokument ponúka obraz o živote a tvorbe Johna Lennona v kontexte doby. Vykresľuje jeho povahové a citové stránky, rodinné zázemie, skladateľskú osobnosť, dotýka sa jeho vzťahu k výtvarnému umeniu, ale aj sociálnemu cíteniu, jeho otvorenosti k spoločensko-politickým udalostiam. Na pozadí príbehu Johna Lennona sa odvíja aj príbeh skupiny Beatles, vznik, vývoj, obdobie beatlemánie... Výpovede priateľov, spolupracovníkov, rodiny z rôznych uhlov pohľadov dotvárajú osobnosť Johna Lennona. ()

Majoslav11

"Give Peace A Chance !" Dokument zobrazuje prevažne Lennonov životný príbeh a jeho osobnosť, hudobnému pozadiu sa vyhýba a zobrazuje ho len nepriamo (za každou životnou epizódou nasleduje pieseň, ktorá z toho vznikla). A práve preto je dokument veľmi civilný a dovolím si tvrdiť aj veľmi presný, nakoľko sa ku všetkému vyjadrujú dotknuté perzóny osobne. Nič nie je opomenuté. Aj preto sa mi to tak veľmi páčilo. Ak budem chcieť sledovať hudobnú stránku veci, siahnem po inom dokumente. Za mňa za 5*. ()

xion

Nebudu se pouštět do hodnocení Beatles, Johna Lennona, ani Yoko Ono, tak jak se snaží někteří zde. Tento server se věnuje problematice filmu a nezaobírá se politikou, nebo mezilidskými vztahy. Ačkoliv dokument nese název Imagine: John Lennon, bohužel byl až příliš o Beatles. Přesto že rozumím, že Beatles byli velkou částí Lennonova života, čekal bych trochu hlubší nahlédnutí do jeho samého. Hlavně bych si představoval, že v dokumentu o takové osobě, jakou byl právě John Lennon, bude více rozhovorů o jeho názorech v oblasti politiky, života či hudby a rozhodně by bylo o čem mluvit. Souhlasím, že všechno o čem mluvím tam bylo, ale bylo toho tak málo. Proto pouze tři hvězdy a je to škoda, protože dokument po filmařské stránce není vůbec špatný, ale obsahově je to bída. ()

JARDAHONDA

Dokument zachycuje ne příliš dlouhý život Johna Lennona, od dětství strávené u tety, přes slavná 60. léta s Beatles až do jeho zavraždění v roce 1980. Dále divák uvidí, jak se Beatles dali dohromady, jak se stali slavnými, jak způsobil John rozruch v USA svým prohlášením, že Beatles jsou slavnější než Ježíš a spoustu dalších nezveřejněných informacích.. ()

Markusak

Náhled na The Beatles a Johna Lennona z jiného úhlu pohledu. Nakouknutí do jeho "soukromnějšího" života. Povaha Johna Lennona byla dost těžká k pochopení. Byl to génius svého oboru. Určitě doporučuji zhlédnout tento dokument. Také se dozvíte, jak John vnímal Yoko Ono a jaký měl vztah k Beatles po rozpadu. Hodně zajímavých věcích tu je! ()