Raubíř Ralf a internet

• USA Ralph Breaks the Internet (více)

Ve filmu Raubíř Ralf a internet opouštíme Litwakovu videohernu a vydáváme se do rozsáhlých, nezmapovaných a vzrušujících vod internetu, na kterých udělá Ralfovo raubířství pořádné vlny. Známý videoherní záporák Ralf a jeho malá poruchová kamarádka Vanilopka von Šmak musí podniknout riskantní cestu po světové počítačové síti a najít náhradní část do Vanilopčiny videohry s názvem Cukrkáry. Cestou se Ralf s Vanilopkou setkávají s webovými občany neboli Webčany, mezi které patří například internetový podnikatel zvaný Yesss, který je hlavním algoritmem a duší trendové stránky „BuzzzTube“. (Falcon)

filmfanouch

Před 6 lety dorazil animák Raubíř Ralf- nenápadný animáček, který svojí videoherní tématikou lehce strčil do kapsy všechny videoherní adaptace, nostalgicky připomínal doby plošinových her a dokázal představit zajímavé postavy, které si divák velice snadno oblíbil a fandil jim. Jednička Raubíře Ralfa přitom ukázala, že tam je potenciál na několik dalších filmů a proto po 6 letech opravdu dorazilo pokračování, které se ale vydává trochu jiným směrem. Ne, o plošinovky úplně nepřijdeme, Raubíř Ralf a Vanilopka ale tentokrát kroky osudu zavedou na internet- a stejně jako si v jedničce Phil Johnson a Richard Moore vyhráli s plošinovkami si ve dvojce vyhráli právě s internetem. Na rovinu řeknu fakt, že je Raubíř Ralf a internet skvělé pokračování avšak velice těžko půjde srovnat zda je lepší jednička nebo dvojka. Jednička má do jisté míry komorní příběh, zatím co dvojka je o trochu monstróznější. Sluší se podotknout fakt, že trailery téměř vůbec neprozradili hlavní děj a především myšlenku. Myšlenka je nejdůležitější část každého filmu a myšlenka Raubíře Ralfa 2 spočívá v tom, že někdy je třeba nechat lidi jít svojí cestou. A neznamená to, že nás budou mít méně rádi a nebo, že o ně přijdeme.Jen je to krok dopředu a máme potom o tu větší radost, když se s přáteli vidíme po dlouhé době.. Všechno je v pohybu, svět se mění a my s ním a my nesmíme zůstat jednom místě. Skvělý je na tom fakt, že i když se pár postav nezachová úplně správně a způsobí velké následky tak je to u těchto postav chování pochopitelné a nikoho nezačnete hned nenávidět ale naopak si řeknete, že byste se možná tak zachovali také ve stejné situaci. Možná se někomu bude zdát, že je film jednou obří reklamou na studio Walt Disney Studios a další známé giganty jako Google, E-Bay, Youtube atd, rozhodně ale zdání klame a i když pochopím, že někomu přijde všechny ty odkazy možná ve finále až příliš přes čáru, celá sekvence na webovkách O můj Disney je jeden velkej orgáč pro fanoušky nejen původních Disneyovek, ale také třeba novějších animáků, Marvelovek či Star Wars. Sorry jako, ale když vám na plátně začne hrát Imperial March, nejde to vzít zlehka. Dá se jistě polemizovat nad tím, že se objeví až příliš nových postav, které ve finále nedostanou příliš prostoru a ani několik postav z původního filmu ten správný prostor nedostane, mám ale pocit, že jádrem příběhu jsou pořád především Ralf a Vanilopka a i když zamrzí, že Felix, Calhounová nebo Zangief nedostali více prostoru, i těch pár scén s nimi ale fungují a možná by příiš prostoru pro ně vleklo linku hlavních dvou postav. Animací se jinak samosebou nedá nic vytknout, několikrát jsem si říkal to muselo dát kurevsky velkou práci nebo divím se, že měl někdo nervy se s tím tolik srát. Ten film prostě nádherně vypadá a kdybych zapomněl, že v tomto roce vznikli ještě Úžasňákovi 2 nebo Spider-Man: Paralelní světy řekl bych si, že je to nejlepší animák roku a přál bych mu Oscara. Takhle jen patří do TOP 3 animovaných filmů roku, což ale taky není úplně špatná vizitka. Kdyby mi bylo 5 let, asi bych z toho měl ještě hodně dlouhou dobu neskutečnej orgáč. Takhle jenom musím říct, že prostě dorazila další animovaná pecka, důstojné pokračování prvního filmu a snad i důstojné zakončení série. Ne, že bych si trojku (na konzolích?) rád nedal, závěr dvojky mi ale opravdu přijde jako uspokojivé zakončení (uspokojivější než u jedničky) a mám pocit, že trojka by finále dvojky překonávala jen těžko. Prostě paráda! Do TOP 10 se mi sice nedostal, ale rozhodně je to jeden z nejlepších filmů roku a to taky ve finále není špatná vizitka PS: Potitulková scéna je ten největší možný trolling z ranku potitulkové scény Spider-Man: Homecoming. Viděno v kině: 2x () (méně) (více)

HoneyBunny

Hravé, chytré, s milou message (svým milovaným musíme dát svobodu a prostor růst) a hlavně určené jak pro děti, tak dospělé. Pro mě byly nejzábavnější scény s Disney princezna mi plné meta humoru. Často jsem chtěla film zpomalit, abych si uživatel všechny vtipné detaily, které tvůrci do filmu nacpali. Tohle je zkrátka velmi kvalitní vypiplaný Disney. Take it or leave it. ()

Chrustyn

Prvního Ralfa už si moc nepamatuji, jen vím, že to byl krásně udělaný retro animák, který děti potěšil sympatickými postavami, dospělé donutil příjemně zavzpomínat a všechny nalákal na pěkný vizuál. Druhý díl už spíše sází na moderní dobu než nostalgii a přestože je film pořád krásný na pohled, není už tak zábavný a triviální zápletka nedokáže bavit po celé dvě hodiny. V tomto případě by stopáž kolem 90 minut byla přijatelnější. ()

Slartibarkfast

První díl byl kouzelný a nabídl mnoho a každému. Druhý veškeré své kouzlo ztratil a nabídl pouze kreslený internet se všemi jeho výhodami i nevýhodami. Sice tu bylo spoustu veselých vtípků a hlášek, animované ztvárnění některých značek bylo k pousmání, ale už to nemělo co dělat se starým dobrým Ralfem a myslím, že mnohá dítka z toho rozumná nebyla. Jako by dnešní komercí nasáklý svět nutil všechnu tu drobotinu rychleji dospět a vtáhnout je na svůj trh. A cokoli, co zavání komercí, takhle násilně cpané na místo, kam nepatří, se mi hnusí. Tohle už není pohádka pro děti. 70% ()

boshke

Jak už psali nějací kolegové přede mnou - kouzlo je pryč. Ač jsem příliš pozdní ročník na to, abych hrával arkády, přeci jen i pro mne měl první díl nostalgickou atmosféru. Jo, scény s disneyovskými princeznami jsou super a jisté aspekty interpretace fungování internetu také, ale příběh je tuctový a nudný až hanba a celé je to takové příliš době-poplatné. Plus musím přičíst (nebo odečíst), ač za to originál nemůže, překvapivě špatný dabing... 60% ()

• Názov filmu sa objaví až v úplnom závere. (Astonko)
  • Když Ralph padá do šatů Sněhurky, má na sobě stále svoje oblečení. V momentě, kdy do něj spadne, zmizí jeho oblečení a zůstanou jen šaty Sněhurky. (LaserJet)

Raubíř Ralf zdolal kina

Raubíř Ralf zdolal kina