Wendy Darlingová je romantička s velkou fantazií a touhou po dobrodružství. Chtěla by napsat knihu o pirátech a bratrům Johnovi a Michaelovi vypráví po večerech příběhy o Peteru Panovi. Její sny občas komplikují život nejen jí samotné, ale i jejím blízkým. Jednoho večera se u ní v pokoji objeví Peter Pan s vílou Zvoněnkou. Hledají chlapcův vzpurný stín, který tu zůstal po předchozí noci, kdy Peter za oknem poslouchal dívčino vyprávění. Dívka mu utržený stín znovu přišije a Peter jí na oplátku vypráví o Ztracených chlapcích. Přemluví ji, aby s ním odešla do Země-Nezemě, plné dobrodružství, kde neplatí pravidla dospělých. V Zemi-Nezemi se Wendy stane svědkem útoku kapitána Hooka na Ztracené chlapce a sama málem padne za oběť chlapcům, jimž žárlivá Zvoněnka namluvila, že je pták, kterého mají sestřelit. Její bratři se dostanou do rukou Hooka, který je společně s indiánskou princeznou uvězní v jeskyni zaplavované vodou, ale Peter Pan je osvobodí, i když je nucen svést se zuřícím Hookem souboj na život a na smrt. (TV Nova)

HoneyBunny

Moc dobře nerozumím, proč má tenhle film tak nízké hodnocení. Já mu nemám prakticky co vytknout. Režijně a herecky čisté, dokonce i ty emoce v divákovi vzbudí. Má úctu k předloze, ale navíc je tu hodně posilněný motiv dospívání (který rozhodně není určený pro děti), takže nepůsobí hloupě. A při každé scéně Wendy s Petrem vám režisér naservíruje víc erotického jiskření než v jakémkoli romantickém filmu z poslední doby. ()

PetkaW.

Vím, že moje hodnocení je značně nad průměr, ale já byla z Petra Pana tak nadšená, když jsem ho viděla před těmi x lety poprvé. A ten skvělý pocit ve mně zůstal do teď. Zkrátka jsem vážně věřila, že je možné cokoliv, když tomu člověk vážně věří a za tohle... za ten pocit a emoce si film zaslouží vysoké hodnocení. Fůra věcí tu byla špatně, kýčovitě, ale já nemůžu jinak. Když člověk vypne všechny ty svoje logické závity, co v hlavě má, a jen si prostě užívá tu kouzelnou atmosféru, milý příběh a pestrobarevné, leč občas trochu kýčovité, momenty a kulisy, tak někde uvnitř zjistí, že vlastně taky věří na víly... a jo a jo. ()

corpsy

Predloha J.M. Barrieho to nikdy nemala na plátnach kín ľahké. Aspoň čo sa týka komerčného efektu. Aj keď tržby Spielbergovho HOOK(a), ktorý nazbieral nejakých tých 300 melónikov ( v rokoch 91/92, takže na to pozor ) a Disneyho animáku (53´), ktorý vytĺkol tiež nejaký ten majland ( ibaže počas 50 ročného premietania ), sa ostatné adaptácie veľmi chváliť nemohli. Totižto tento PETER PAN a o nasledujúcich 12 rokov neskôr uvedený PAN, sú jednými z najväčších finančných katastrof nového tisícročia. Prečo? Je mi to rovnakou záhadou, ako vám, ktorí tieto snímky obdivujete. Non-stop dobrodružstvo, trochu viac zabalené do CGI ako je nutné, ale predsa len kúzelné a dojímavé. ()

Tayen

Pamatuji si, že jsem jako dítě viděla animovanou verzi a nadchla mne, totéž ale nemůžu říct o tomto hraném filmu. Děti jsou moc sladké s nepřirozenými americkými úsměvy (a neuvěřitelně bílými a rovnými zuby. Jsou to vůbec lidi?) a strnulými hereckými výkony. Místy kýčovité scény podtrhuje až příliš načančané prostředí a můžu říct, že duch Petra Pana film minul mílovými kroky. ()

Mr.Apache

Zrůdné mořské panny hypnotizují Wendy a lákají ji do své moci. Žárlivá víla organizuje dívčinu popravu. Malí potomci hrdých anglických kolonizátorů prosí na kolenou o milost, ale jsou odsouzeni k smrti utopením. Zvoněnka je vyhnána Petrem, a ve snaze odčinit svou zradu, vypije smrtící jed. Wendy, toužící po obdivu, kolaboruje s piráty. Hook je tvrdý a nelítostný. Zpomalený záběr na zlomeného a poraženého Petra Pana, bezmocně padajícího pod nemilosrdným úderem kapitánova háku, dokáže vzbudit zájem a obavy i u pokročilého diváka. To, že malí hrdinové nemají téměř nic zadarmo, a musí opravdu bojovat se skutečným, i když trochu pomateným nepřítelem, je jednou z hlavních deviz této akční, nedisneyovské (místy temné, místy obskurně barevné, ale vcelku zaručeně definitivní) verze klasiky dětské fantasy. Tenhle Petr Pan nikdy nemoralizuje. I když důraz na nelehkost přijmutí vlastního dospívání, a s ním spojené zodpovědnosti by mohl k moralitám svádět, předloha ani tvůrci filmu nic takového nedopustí. Tak jako bývají nekompromisní děti, i tento film je nekompromisní. Ctí svého malého diváka - nemanipuluje s ním jako s blbečkem, není politicky korektní agitkou, a nebojí se opravdového zabíjení ani opravdové lásky. Erotické jiskření (zmíněné zde HoneyBunny), stejně jako neustálá, záměrná oscilace mezi infantilností a osudovou dramatičností, a silná, přitom však nijak křečovitá emocionalita, zajišťují zatím poslednímu zpracování příběhu J.M.Barrieho výsadní postavení mezi dětskými filmy. ()

• Ak si vo filme všimnete posteľ Wendy (Rachel Hurd-Wood), na poličke uvidíte hračku, ktorá sa podobá na kapitána Hooka (Jason Isaacs). (Kacenka616)
  • Při natáčení prý velmi nečekaně vyrostl o 20 centimetrů představitel Petra Pana Jeremy Sumpter. (Karlos80)

Pražský filmový orchestr se vrací

Pražský filmový orchestr se vrací

16.10.2011

Příznivci filmové hudby budou mít již brzy další příležitost k nevšednímu zážitku. Ve středu 23. listopadu v 19:30 se v pražském Rudolfinu uskuteční další koncert Pražského filmového orchestru, který… (více)