Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

eLeR

Jensen nám tu naservíroval jeden pekný, ľudský a povzbudzujúci film, v ktorom sme na chvíľu nazreli aj do detstva hlavných postáv a pochopili tak, prečo sú takí akí sú, a prečo vzťahy medzi nimi navzájom sú také aké sú. Jensen zase vložil svojim postavám do úst neskutočné hlášky, ktoré prídu vždy v správnu chvíľu. Na Madsa a Nikolaja som sa nevedela vynadívať celý film. Bohovsky mi bolo s touto skvelou štvorkou. Na konci boli teda parádne vyžratí, takže asi až tak zle nevarili. Idem hneď tam. Ako sa ide do tej reštiky? ()

kolda1990

Černá komedie, která působí místama velmi bizarně a úsměvně. Není to pro každého, ale troufnu si říct, že milovník severské kinematografie si přijde na své...hlavní postavy si člověk musí okamžitě zamilovat. Hlavně Madse Mikkelsena, který opět perlí:) pro mě film u kterého si odpočinu a zasměju se. Jak proběhlo na konci, "i když to bylo nejhorší jídlo jaké jsem kdy jedla, musím dát 4 hvězdy - jednu pro Stefana, jednu pro Petera, jednu pro Arna a jednu pro Torkilda. No a já přidávám tu pátou za sebe! ()

DDT

Film, který výrazně vybočuje z řady nepřekvapivých a ničím neurážejících tuctových kriminálek (sorry, viděl jsem asi úplně jiný film než Mustafa :-)) Některé scény, neuvěřitelně dobře spojující zdánlivě nespojitelné, tedy brutalitu s humorem, jsou pro mě nadlouho nezapomenutelné (scéna s veverkou, flashback s otcem a jabloní a hlavně úžasná scénka gangsterů, vyfukujících vajíčka). Čtyři a půl hvězdičky. ()

B!shop

Takovej netradicni film. Nechybi tu akce, i kdyz ji moc neni, sem tam tu je nakej cernohumornej vtipek, ale hlavne to je drama o ctyrech kamosich a jejich snech. Skoda, ze se vetsina deje odehrava v lese a nic moc se nedeje, pak to lehce nudi a oproti zacatku a konci to je takovy o nicem, ale nastesti se film muze oprit o docela sympaticky herce, z nichz nejvic vynika ultimatni Mads Mikkelsen jako takovej psychopat milujici zbrane, kterej nema problem kohokoliv rozstrilet na sracky nebo serezat a vetsinu filmu i v mrazech pobiha v tilku. Rozhodne zajimavej film, ale nijak extra jsem se nabavil, takze jen 3*. ()

SeanLSD

Kedy sa vám naposledy stalo, že ste chceli pozrieť nejaký film, pustili ste si ho a až po jeho skončení vám došlo, že ste videli film iný ? Mne dnes - ale nakoniec zas až tak iný nebol, už len tým, že obe zamenené diela majú toho istého tvorcu aj tých istých hercov... Až ku koncu mi začalo dochádzať, že film bol proste zle označený a ja zrejme nesledujem RYTIEROV SPRAVODLIVOSTI. ()