Torkild, vodca gangu kodaňských zlodejíčkov, túži uskutočniť  svoj posledný zločin, ktorý mu zaistí bezstarostný život v cudzine. Stretne ho šťastie v podobe Muža z Fara, bezcitného kriminálnika, ktorý ho najme spolu s tromi kumpánmi, aby ukradli vrece so štyrmi miliónmi dánskych korún. Štvorlístok sa rozhodne utiecť do Barcelony. Cestou sa im však rozbije auto, pričom objavia opustený dom, ktorý býval reštauráciou.  Tak sa im ponúkne  šanca vybudovať si rodinný život, ktorý im vždy chýbal... (Film Europe)

lukasd

Tenhle dánský snímek disponuje velmi specifickým druhem humoru, který je jemně dávkovaný, ale o to víc účinný. Pro mě to bylo hodně příjemné překvapení. ()

Nethar

Taková černá komedie o čtyřech kriminálnících, kteří chtějí od svého dosavadního života utéci, ale není to tak jednoduché. Některé scény jsou svým nenásilných vtipem dokonalé. Co také čekat, když se před kamerou sejdou Mikkelsen, Thomsen, Kaas. ()

Santino7

Zopár vskutku zaujímavých nápadov i vtipných scénok - samozrejme, severský čierny humor -, kvalitné obsadenie (Mikkelsen!), no čoby celok to na mňa príliš nezapôsobilo - prakticky takmer po celý čas mi tam niečo viac či menej škrípalo, nuž a celkovo mi to akosi pomaly odsýpalo. 65% ()

agathaa

Bolo to fajn. Nejako som si oblubila tieto danske filmiky... len mi strasne vadi nasilie. A nebyt par prilis agresivnych vypadov hlavnych hrdinov (uznavam, ze v mnohom opodstatnenych), tak dam o jednu * viac. Inak odporucam :) ()

zdenur

Demence. Jako gangsterka průměr, za vtipné momenty malé plus. Děj se táhne vcelku vlažným tempem, prokládání vzpomínkami taky není na škodu. Nemůžu si pomoct, ale Stefanova stará Hanne mi strašně připomínala Kateřinu Jacques. Z Torkilda bysme si měli vzít příklad.. "Drž hubu ty krávo!" ()

jilda

Moc příjemný chlapský film s perfektním Mikkelsenem o čtyřech kamarádech a hospodě v lese. Do toho nějaké to násilí, střelba a ukradené peníze. Pár scén je opravdu neskutečně vtipných. ()

kubyno

Tento Jensenův první celovečerní snímek jsem viděl až po Řeznících a Adamových jablkách a musím říct, že Jensenův rukopis je naprosto jasný. Všechny tři snímky jsou si velice podobné a přitom je každý jiný. Jeho osobité a originální skloubení dramatu, násilí, černé komedie atd. je úžasné a neznám podobného tvůrce. Blikající světla sice nejsou úplně pětihvězdičkovým filmem (jako třeba Řezníci), ale nějak mám nutkání tomuhle parádnímu snímku těch 5* stejně dat. ()

arcticsky

Milé překvapení. Dost nezvyklá gangsterka o kriminálnících, kteří chtějí "také jednou něco vlastního mít". Film mi přišel docela vážný, s občasným černočerným humorem. Trochu mi vadil překlad - drž hubu se tam opakuje tak často, že ve finále mě to lezlo krkem...Madse Mikkelsena od dob Casina Royal uznávám jako nesmírně schopného herce, i když ho zde válcuje mě neznámý S. Pilmark. ()

JohnyD

Troška severského hypu nezaškodí. Toto proste dokážu skombinovať iba severania. Poriadne odviazanú čiernu komédiu o gangstroch, ktorí prechádzajú krízou stredného veku a na staré kolená pri úteku do Barcelony si otvoria reštauráciu v lese, ktorá nie je ani na mape, aby ju mohol niekto nájsť. Každý si nesie nejakú to boliestku z detstva ktorá ich nejako poznačila, ale pokiaľ sú Torkild, Peter, Stefan a Arne pokope tak je o zábavu postarané. Komediálne prvky sa tu miešajú s dramatickými veľmi pekne a triezvo, ktoré sú šmrcnuté bizardným škandinávskym humorom (scéna s jablkami, dútnikmi). Naviac sa pred kamerou stretli vychádzajúce hviezdy dánskeho filmu - Mads Mikkelsen, Nikolaj Lie Kass, Soren Pilmark, Ulrich Thomsen alebo Sofie Grabol - ktoré dnes patria ku kvalitným a vyhľadávaných stáliciam doma alebo v zahraničí pod taktovkou režiséra a scénaristu Andersa Jensena. Scénky z poľovačky, vyfúkavania vajíčok alebo návštevy prvých zákazníkov patria podľa mňa k nezabudnuteľným vo filme, ktoré musia pobaviť každého, ktorému troška čierneho humoru nevadí. Najviac mi prirástla k srdcu postava Arneho v podaní Mikkelsena, ktorý si kradol celý film pre seba, jeho postava silne inšpirovaná Tackleberym z Policajnej akadémie mi vyčarila veľakrát úsmev na perách a rozosmiala. Skvelý film pre chlapov po práci, keď človek potrebuje vypnúť a dať si pár piv pri dobrom a humornom filme. 9/10 ()

Vesecký

Příjemná a nenucená zábava. Čtveřice lupičů vykrade pro svého šéfa sejf v domě řeckého diplomata a když zjistí, že uloupili plný balík peněz, uprchnou s nimi, jenže jejich auto uprostřed lesa vzplane a hoši jsou rádi, že přespí v poplorozpadlé barabizně. Torkild touží dávno vysmeknout se s břemene závislosti na zločinu a nehledě na kamarády, dům koupí a chlapi začnou budovat restauraci. Moc neumějí ani stavět ani vařit, a tak nás přivádějí do řady docela příjemných komických situací, k nimž je často dovádí bláznivý soused, který nade všechno rád střílí všechno kolem sebe, ať jsou to třeba vlastní krávy. A doktor alkoholik, který léčí prostřeleného soudruha tím, že mu do otevřené rány naleze špiritus. Krásné odlehčení sobotního večera, i když na pět hvězdiček to nebylo. ()

kowalski

Evropský film má jiný stil vypravování příběhů, jiné dialogy a jiný humor. Mě to neskutečně sedlo a na filmu jsem si pochutnal. ()

Matli

Nechápu zde tak vysoké hodnocení. Nic proti severským filmům, pár už jich mám za sebou, ale toto bylo fakt o ničem. Naprosto jednoduchej příběh a hodně divný situace, někomu se můžou zdát vtipný, ale mě přišly divně přiblblý a to mám přiblbe vtipný filmy docela rád. Jediný co mě drželo při životě byl Mads Mikkelsen alias seriálovej Hannibal. A hvězdička za postřílený krávy:-) 26% ()

troxor

V Dánsku se točí šílenosti. Blikající světla jsou toho skvostným příkladem. Setkáme se s partou 4 grázlů, které osud (a strach před mafiánem, kterému ukradli pák miliónů) přivede do opuštěné polorozpadlé hospody. Ta je oblopena lesem a 2 magory - ožralou a army maniakem. Gangsterům se zde zalíbí a začnou si hospodu opravovat... Přitom postřílejí všechno živé v okolí, vychladí pivo v díře a zavzpomínají na svá dětská traumata... ()

Akana

Ach, ten severský smysl pro humor, ten má přece jenom osobitý šmak. Příběh je lehce nadsazený, ale jen tak aby z toho nevznikla taškařice beze smyslu. Humor někdy jen tmavší, jindy černý jako bota, sympaticky ulítlá čtveřice hrdinů i další postavičky a výsledkem je hodně příjemná komedie (ano, proč ne komedie? Já takhle říkám filmům, u kterých se směju.) A samozřejmě nejšpekovitější jsou vzpomínkové pasáže, obzvlášť "Jabloňová" a "Lovecká". ()

vojo

Aj zlodeji si zaslúžia druhú šancu, ak ich už pôvodné živobitie nebaví. Keď je to podané zo severským zmyslom pre drsnú poetiku a čierny humor, nie je čo riešiť. Ku všetkému tu nájdete severskú variáciu piva zo siedmeho schodu:) ()